Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Kus olmayi hayal ediyorum...  (Okunma sayısı 2032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
  • Change the world
Kus olmayi hayal ediyorum...
« : 02 Şubat 2009, 23:23:35 »

Anne kuş sabah güneş bile daha çıkmadan uyandığında, günü dört gözle ve sevinç içinde karşılar. Güneşin çıkmasını bile beklemez. Uyanır, ve hemen şakımaya başlar. Solucanın ya da yiyeceğin ya da böceğin nereden geleceğine kaygılanmaz. Günün neşelerini şakımaya başlar – şakır ve yuvasına, yavrularına bakar, onlarla birlikte yaşamın keyfini çıkarmayı şakır. O gün yapılması gereken şeyler için tasalanmaz.

Daha yavrular bile uyanmadan kanatlarını açar, ve uçar gider. Onu, önce yavrularının sonra kendisinin kahvaltısına, yiyeceğe götürecek bilinç ve rüzgar akımına giriverir. Ve yiyecek oradadır. Ve onun orada olmadığı günler vardır, ama anne kuş yine de şakımayı sürdürür, çünkü onun için, bu anne kuş için, sadece yaşamı deneyimlemek, kanatlarını açıp Dünya üzerinde uçmak, yeterli bir sevinçtir, bu, bir sonraki an yok olsa bile.

Genellikle, yavruları için gagasında taşıdığı yiyecekle yuvasına geri döner, ve şakımasını gün boyunca, geceye kadar sürdürür. Bir kuşun yaşamı, işte böyledir. Korku yoktur. Kuş, gereksinim duyduğu herşeyi ona sağlayacak sezgisi ve kuş bilinci ve Dünya bilinciyle çalışır.

kaynak: kırmızıçember.org
Enjoy the New Energy, New Awakening & New Oneness

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Ynt: Kus olmayi hayal ediyorum...
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2009, 23:37:03 »
Demek ki kuşlardan bile çok öğreneceklerimiz varmış..Yıllar önce bizler ailece İsviçre'de yaşarken, kış aniden bastırdığı için, göçmen kuşların çoğu sıcak yerlere gidememişlerdi..Maalesef binlerce kuş soğuk toprak larda ölümü bekler olmuşlardı.  Belediye hemen bir yardım kampanya başlatmıştı..Toplayabildiğiniz kadar kuşu toplayın ki bizde onları trenlerle bir an önce göç yerlerine ulaştıralım diye..ben çocuktum ve aynı heyecanla onlarca kuşu ulaştırmıştım tren garına..İçlerinde bir tanesini, hareketsiz diye, eve getirmiştim..Annem hemen bir anne şefkatıyla onu saçların arasına alıp, ısıtmasını sağlamıştı..Derken 3 - 4 gün sonra kuşumuz artık uçacak kıvama gelmişti..Pencereye açtık fakat ne görelim, kuş gitmeden önce pencerenin etrafına onlarca daire çizip öyle gidiverdi..resmen teşekkür edercesine..resmen Dünya bilinciyle hareket edercesine... ;n
Kurt E. İnhan