Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Esaretin Bedeli(The Shawshank Redemption)  (Okunma sayısı 2973 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

irem

• Ziyaretçi
Esaretin Bedeli(The Shawshank Redemption)
« : 13 Kasım 2007, 13:06:14 »
The Shawshank Redemption - Esaretin Bedeli

Yapım : 1994, ABD
Tür : Dram
Yönetmen : Frank Darabont
Senaryo :Frank Darabont,Stephen King
Oyuncular : Tim Robbins, Clancy Brown, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Gil Bellows, Mark Rolston, James Whitmore
Yapımcı : Niki Marvin
Görüntü Yönetmeni : Roger Deakins
Müzik : Thomas Newman
Süre : 2 saat, 22 dk.

"Şaibeli bir şekilde karısını öldürmek suçundan Shawshank hapishanesine gönderilen Andy Dufresne (Tim Robbins), burada hiç alışık olmadığı bir hayat mücadelesi vermeye başlıyor. Hapishanede tanıştığı Ellis Redding (Morgan Freeman) onun en yakın dostu oluyor ve kendi deneyimleriyle Dufresne'e mücadele gücü veriyor. Film, Stephen King'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı ve gösterildiği ülkelerde büyük ilgiyle karşılandı ve 7 dalda Oscar'a aday gösterildi. "

Son zamanlarda seyrettiğim en güzel filmlerden biri.Hayat ne getirirse getirsin,umut edebilmek,hedefler belirlemek,o uğurda sabırla çalışmak,hayallerine inanmak,hayata küsmemek,hayatın direksiyonunu kendi eline alabilmek üzerine muhteşem bir film...İzlemenizi öneririm.

« Son Düzenleme: 15 Aralık 2010, 13:10:46 Gönderen: natalie »

Çevrimdışı Nisa Aktürk

• Üye
  • *
  • Her ne Ararsan Kendinde Ara - Hacı Bektası Veli
Ynt: Esaretin Bedeli(The Shawshank Redemption)
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2007, 13:38:22 »
İremcim,

bu filmi bende TV'de 2 kere seyretmişdim  cok güzel gercekden
Sevgilerimle Hoşcakalın
Nisa

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2007, 18:02:40 »
Ben de çok etkilendim Nisa"cığım.Filmi seyrederken hissettim ki;kendi hapishanelerimizi yaratıp onun içinde yaşıyoruz,özgürlüğe kavuşmak kolay değil,zorlu bir yol,ama sonucuna değer;hedeflere ulaşmak için gösterilen çabaya değer...Ya da hapishanedeki diğer insanlar gibi hapishanede kalıp,özgürlüğüne kavuşanları seyretmeye ve hapishanemizden çıkmak için korkmaya devam ederiz.Seçim bizim.Hepimizin yolu hayırlısıyla aydınlık ve açık olsun :)

Çevrimdışı orhan k

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2007, 01:44:46 »
Kare kare bildiğim yıllardır gerek sinemada gerek tv de gerekse de dvd de defalarca izlediğim bir başyapıt.Bir sinema meraklısı olarak ilk 5
favori filmim arasında yer alır.Özellikle kaçıştan sonra yağmur ve şimşek altında adeta arınırcasına Andy nin elbiselerini parçalayıp ellerini gökyüzüne kaldırması benim için özgürlüğün ve mutluluğun resmidir.(Abidin e ithaf şaka-şaka)ki bu resim filmin afişidir ve benim cep telefonumun duvar kağıdıdır.
Bana bu filmi ve bu filmden kareleri tekrar hatırlattığın için teşekkürler İrem......
                                                        ;m<

Çevrimdışı elif

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2007, 23:22:02 »
Ben de aynen katılıyorum. Benim de favorilerim arasında ilk söyleyeceğim filmlerdendir. Televizyonda 3 kez seyretmiştim, harika bir film.
Hatırlamamıza vesile olduğun için teşekkür ederim, İrem:)

« Son Düzenleme: 18 Kasım 2007, 00:11:33 Gönderen: elif »

Çevrimdışı ayşeceylan

• Üye
  • *
  • nerde durduğun değil, nereye baktığın önemlidir.
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2008, 17:41:57 »
Filmin en sevdiğim sahnesi, hapishaneden kaçarken girdiği lağımlı sulardan yüze yüze özgürlüğün temiz sularına çıkışıdır.

Umut iyi bir şeydir ve hep içimizde taze tutulması gereken bir çiçek gibidir.
Hayatta da kirli sulardan temiz sulara yüzmek için sıkı bir umuda ihtiyacımız var.
Doğrudan O'na