Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Hayatım Değişti..  (Okunma sayısı 2240 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
Hayatım Değişti..
« : 10 Eylül 2007, 20:29:32 »
Selam Arkadaşlar,
Ben birbuçuk yıldır Mert Hocanın derslerine katılıyorum.Spor salonunda yoga dersi başlayacağını duyunca merak edip katılayım dedim.Ve ilk günden bir şeylerin farkına varmaya başladıgımı ben anlayıncaya kadar etrafımdaki insanlar, evde olsun işte olsun bendeki degişimi benden önce farketmeye başladılar  :)
Ben genelde agresif, sabırsız,sakin görünen ama içinde fırtınalar kopan,
her işe yetişmeye çalışırken etrafını kırıp geçiren yanımda çalışanların saygı ile değil korku ile yaklaştıkları bir kişiliktim.Bunu ilk dile getirdiklerinde neler hissettiğimi anlatamam.Ve bunları hissettirmenin ne kadar ben olmadığını bildiğim halde, nasıl anlatacagımı bilemiyordum.İlk zamanlar sadece Mert Hocayı dinledim.Onun cümlelerinin içinde bir çok cümle oldugunu farkettim.İlk zamanlarda Yoga çalışmalarını yapmadığım halde değişim başladı.Önce kızımla olan diyaloğum değişti.Ona karşı daha sabırlı ve daha anlayışlı olmaya başladım.Çünkü benim içimdeki gerçek ortaya çıkmaya başladı.Etrafımdaki insanlar bana daha kolay yaklaşmaya ve yakın olmaya başladılar.
Eskisi kadar çalışıyordum ama sinirli ve sabırsız olmadıgım için her sey sanki kolaylaşmış, su gibi akıp gidiyordu.
Herhangi bir terslik oldugunda deliye dönen ben tersliğin olmasına değil de neden olduguna ve nasıl cözecegime konsantre oldugumda sakin bir sekilde çözülüyordu.
Deli gibi alışveriş yapardım eskiden sanki bir şeylerin yerini dolduracakmış gibi.Ama şimdi YOGA yapıyorum.
Eskiden de sağlık sorunlarım nedeniyle zaten adeta yogik bir beslenme tarzım vardı.Ama bu bana böyle söylendiği için yaptığım bir şeydi.Şimdi ise bilerek ve neden yediğimi bedenimde nasıl işlevi olduğunu bilerek yiyorum.
İnsanlar benim beslenme tarzıma uyacak şekilde program yapıyor.Bendeki olumlu etkilerini görerek destekliyorlar.Arada dalga geçenler de olmuyor değil.Ama o zaman Mert Hocanın anlattığı ilk zamanlardaki yaşadıkları geliyor.Gülerek karşılıyorum.Haklı olduğumu adeta kavga ederek anlatmaya çalışırdım eskiden.Şimdi ise sabırla ve bende yarattığı olumlu şeyleri ön plana çıkarmaya çalışıyorum YOGAnın.

En son 15 yıllık yardımcım ilk defa bu sene Köyünden dönüşünde bana fasülye domates biber üzüm v.s taşımış.
Neden zahmet ettiğini sordugumda sen çok önem veriyorsun dogal seylere , bak bunlar tamamen dogal dedi.Ne kadar mutlu oldugumu anlatamam.
İşte Yoga ve bendeki etkileri.Aslında daha çok şeyler sayabilirim ama yeterince uzun bir yazı oldu.Bir daha ki sefer devam ederim :P

Sevgiyle kalın.
Meri
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?