Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Bal  (Okunma sayısı 24585 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

irem

• Ziyaretçi
Ynt: Bal
« Yanıtla #20 : 21 Şubat 2008, 11:00:33 »
Ben de isterim Karmen.Iyi bir balsa,kargo parasina da deger.Yonca ,belki isteyen arkadaslarla beraber siparis edebiliriz.Tesekkurler Karmen:)

Yonca Güler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 21 Şubat 2008, 14:49:54 »
Evet İremcim tabii, bende onu kasetmiştim...

Çevrimdışı zahide

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 22 Şubat 2008, 11:31:38 »
mutlu gunler herkese  :))

aramıza hoşgeldiniz serdar bey

bal ve elma sirkesi ile ilgili bilgiler için teşekkür ediyorum.
Her  Şeyin Mevsimi, Her Amacın Bir Zamanı Vardır.Doğma Zamanı, Ekme Zamanı ve Ektiğini Biçme Zamanı. Tanrı Her Şeyi Zamanında Güzel Olacak Şekilde Yarattı.

Çevrimdışı karmen_marmaris

• Üye
  • *
  • En ihtiyacınız olan şeyi; gülümsemeyi ertelemeyin.
« Yanıtla #23 : 27 Şubat 2008, 17:31:13 »
Arkadaşlar köye gittim. Balın kilosunu 10 ytl den verecek dediğim köylü. Hakiki çam balı. Yalnız çok fazla tedarik edemem dedi. Kovanları fazla değil çünkü.. İstediğiniz miktarları da eklerseniz en azından net olarak sipariş verecegim rakamı da bilirim. sevgiler..
Dünya ne kadar mutluysa ben de o kadar mutluyum.. _KaRMeN_

• Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 27 Şubat 2008, 17:34:21 »
Bu arada kargo olayına gerek kalmayacak gibi.. Martın ilk haftası İstanbul'a geleceğim. Hem tanışma fırsatımız da olur böylece :)) görüşmek dileğiyle..

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 27 Şubat 2008, 17:42:13 »
Çok güzel bir haber sağol Karmen. ;xSen onca yol o kadar balı taşıma,yük edinme bence,eğer ki istek fazla olursa kargo yapalım derim.Seninle tanışmaktan mutlu olurum. :)Çok fazla bal verilemeyecekse,o zaman 2 kilo alabilir miyim?Parası için senin vereceğin hesap numarasına mı yatıralım?Yonca sen ne dersin?

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 27 Şubat 2008, 17:51:36 »
Bakarız iremcim.. Duruma göre haberleşiriz. msn adresim : karmen_aydin@hotmail.com

Çevrimdışı Mine

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 28 Şubat 2008, 09:15:16 »
Aylacım geleceğine çok sevindim... beraber 8 marttaki seminere katılırız. Çok özledim seni. Bu arada baldan yeğeninde bekliyor

yani:)))))))) konuşuruz cnm.
Mutlu olmak istiyorsak,
hayatın cisimde değil,
ruhta olduğuna inanmalıyız.

Tolstoy

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 28 Şubat 2008, 15:00:50 »
tesekkurler Karmen:)
Bakarız iremcim.. Duruma göre haberleşiriz. msn adresim : karmen_aydin@hotmail.com

• Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 28 Şubat 2008, 17:00:55 »
Mine'ciğim 8 mart'ta arkadaşımın nikahı var kozyatağında. Cok istiyorum gelmeyi ama sanırım saatler uymayacak. Ama balın hazır merak etme :)

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 28 Şubat 2008, 17:37:54 »
Karmen, ben de 2 kg; ama Natallie nin dediği gibi 1 Kg de olabilir duruma göre hiç sorun değil...zaten ben günde yarım tatlı kaşığı yiyorum yıllarca yeter banaa  hihi hihi

Kargo konusunda da İrem' e katılıyorum; hiç uğraşma kilo kilo balla, birimize yollarsın kargoyu karşı ödemeli, biz aramızda hallederiz...

Seninle tanışmayı çok isterim ben de Karmen, hayırlısı olsun!!

Teşekkürler :)
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2008, 17:39:48 Gönderen: nazlita »

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 29 Şubat 2008, 14:04:33 »
Sevgili arkadaşlar,

bu arada  isteyen varsa Çanakkale-Kalkım (Kaz dağlarından) kestane, çiçek, çam balları, bilumum otlar, sarımsak vs isteyen varsa ben bizzat sahipleriyle irtibata geçebilirim..geçen yaz 1 kilo bal 15 ytl idi (tabii bu fiyatlara kargo dahil değildir)...ışıkla kalın ;n
Kurt E. İnhan

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 02 Mart 2008, 22:50:47 »
Katkısız iyi bal, tadından ve kokusundan hemen anlaşılıyor. Katkılı yapay ballar fazla tatlı, glukoz şurubu ilaveli oluyorlar. Ben tadından hemen anlayabiliyorum. Her zaman iyi marka bal tüketmeli.

• Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 06 Mart 2008, 18:23:42 »
arkadaşlar plastik 5 er kiloluk bidonlar var, onlara doldurup veriyorlar normalde.. ama 1.5 ytl farkla özel bal kutularına konabiliyor. Bence böylesi hem daha sağlıklı olur hem de bölüştürme olayına gerek kalmaz oralarda. Kargocu kabul etmedi balları. yasakmış. Sorun değil. Ben getirecegim artık.. Yarın ordayım.  sevgiyle kalın..

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 07 Mart 2008, 11:24:10 »
Karmen harikasın tek kelimeyle!! Bugün de bal konusunu düşünüyordum sabahtan...balım bitmek üzere de

görüşmek üzere!!!  ;q ;q ;q ;q

;n

• Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 07 Mart 2008, 16:18:59 »
evet gelecegim. Aslında bir arkadasın nikahı vardı cumartesi ama ertelenmiş. Bu kadar sevinecegimi tahmin bile edemezdim bu erteleme işine :) yarın ordayım. Hersey lehime işliyor. Demek ki cok istemek gerekiyor bir seyi olabilir kılmak için.. Biraz da ot getirdim yanımda. Ama sadece tadımlık :) yarın görüşmek üzere.. Bu arada kaçta orda olmamız gerekiyor?

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 07 Mart 2008, 17:12:01 »
Seminer 16:00' da başlıyor; ama erken gel Karmen sohbet ederiz, biz 15' den sonra orada olacağız.

Görüşürüz!!!  ;n

Çevrimdışı EROL

• Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 07 Mart 2008, 18:40:56 »
BENİM MARMARİSDE SİNEMACI BİR ARKADAŞIM GECEN YIL BANA HEDİYE BİR KİLOLUK  PETEK BAL GETİRMİŞTİ BENDE GECTİGİMİZ YAZ AYNI BALDAN ALMAK İÇİN KUTUNUN ÜSTÜNDE YAZAN BALCIYA GİTTİM BANA BİR ARKADAŞIMIN SİZDEN BAL ALARAK BANA GETİRDİGİNİ VE AYNI BALDAN İSTEDİGİMİ SÖYLEDİM
İÇERDE BİR SÜRÜ BAL VARDI  BUYRUN ALIN DEDİ BENDE KENDİSİNE
BENİM YEDİGİM BAL PETEGİYLE AGZIMDA ERİYORDU BUNLARIN HANGİSİ O AGIZDA ERİYEN PETEKLİ BAL DEDİGİMDE BANA ONDAN SENDE 20 İLE 25 KİLO ELDE EDEBİLİYORUZ  DEDİ BENDE GİZLİCE ALMAYA KALKTIGIM BALI MALESEF ALAMADAN GERE DÖNDÜM  NEYSEKİ ARKADAŞIM KENDİSİ İÇİN 5 KİLO AYIRTMIŞDA 2 KİOLOSUNU ALA BİLDİM ELİNDEN   BU BAL İŞİ BAYAGI ZOR
İŞİN ENTERESAN  TARAFIDA BİZ BUZDOLABINDA SAKLIYORUZ  VE KRİSTALİZE OLMUYOR YANI SAF DEDİKLERİ BAL DİGER BALLARI BUZ DOLABINA KOYUN  HEMEN KRİSTALİZE  OLUYOR ACIKCASI ŞEKERLENİYOR

BİLGİNİZE

SELAMLAR
HER GÜN BİR GÜNEŞ DOĞACAK BELKİ BU DOĞAN GÜNEŞ SENİN OLACAK

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 09 Mart 2008, 11:59:39 »
arkadaşlar plastik 5 er kiloluk bidonlar var, onlara doldurup veriyorlar normalde.. ama 1.5 ytl farkla özel bal kutularına konabiliyor. Bence böylesi hem daha sağlıklı olur hem de bölüştürme olayına gerek kalmaz oralarda. Kargocu kabul etmedi balları. yasakmış. Sorun değil. Ben getirecegim artık.. Yarın ordayım.  sevgiyle kalın..

Karmen,
Eline koluna sağlık..Önca yoldan getirdğin ballar için.
Seninle tanıştığıma çok sevindim.
Teşekkür ederiz.Ballar ve otlar için.
Tekrar görüşmek üzere.
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

Yonca Güler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 09 Mart 2008, 16:54:10 »
Karmencim bende çok teşekkür ederim ama  otları arkadaşlarla bölüşemedik yani tamamen bana kaldılar. (sinsi bir gülümseme yayıldı yüzüme hahahaha)Cuma günü kendilerine bol otlu bişeylar yapmayı hedefliyorum...