Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Bal  (Okunma sayısı 24586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karmen_marmaris

• Üye
  • *
  • En ihtiyacınız olan şeyi; gülümsemeyi ertelemeyin.
Ynt: Bal
« Yanıtla #40 : 09 Mart 2008, 20:40:31 »
Arkadaşlar sizlerle tanışmak, o gülen gözlerinizi yakından görmek ve aynı pozitif enerjiyi hissetmek çok keyifliydi. Umarım her İstanbul'a gelişimde böyle seminerlere denk gelirim. Hayatımın köşetaşlarından biri oldu bu seminer.. Yazın gelebilme imkanınız olursa Marmaris'in güneşi sizi bekliyor.. Sevgiler..

NOT: Sevgili Yonca otlarla güzel bir yeşil salata yeterli olur. Özel bir şey yapmana gerek yok. Taze sarımsak da dahil hepsiyle yapabilirsin.. Bahçemde kendi ellerimle büyüttüm hepsini :) Tamamen doğal ortamda ve sevgiyle yetiştiler.. Gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz :)
Dünya ne kadar mutluysa ben de o kadar mutluyum.. _KaRMeN_

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 10 Mart 2008, 00:08:18 »
Oh valla otların kokusu burnuma geldi, ben yiyemesemde size afiyet olsun kızlar. Karmencim hemen yenilerini ek bence. Ben oraya gelip misafirin olabilirim. <<s

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 10 Mart 2008, 11:14:24 »
Yaa Karmencan; eres maravillosa, mil gracias!!!

Seninle tanışmak ve aramıza katılman o kadar çok mutlu etti ki beni, anlatamam; yazın kesin birşeyler düzenleriz Marmaris' e hep beraber yoga yaparız sahilde  ;n

Sen de yolun İstanbul' a düştükçe, haberleşelim; mutlaka senin gelişin şerefine bir aktivite düzenleriz; burada artık bir sürü evin oldu  ;g

Tanıştığıma çok memnun oldum; ballar için, güler yüzün, katılımın ve paylaşımın için teşekkürler...

Harikasın!!!

Görüşmek ümidiyle...

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : 10 Mart 2008, 11:56:22 »
Karmen çok teşekkür ederim onca yoldan getirdiğin,taşıdığın ballar için,tanışamadık seninle.Umarım tanışırız başka sefere.
Nazlıcım sana da çok teşekkür ederim balı benim için aldığın için,Anadolu yakasına geçeceğim bir gün ararım hem görüşmüş oluruz.

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 24 Mart 2008, 15:56:53 »
Ben 2007 ağustos ayında karadeniz turuna gittim.Rizede Ayder yaylasında kaldık,muhteşem bir yer.Oradan denemek üzere bal aldım,süpermiş, daha çok almadığıma pişman oldum.Sonra kavanozun üzerindeki numaraya telefon ettim,kargoyla yollayabileceklerini söyledler.Numaraları veriyorum:S.SKapaş Kooperatifi Ayder Kaplıcaları:0464 657 21 04 tel           0464 6572 21 17 fax   
Afiyet olsun...................
G.G

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : 24 Mart 2008, 16:16:28 »
Sağolasın Cennet;

Ayderin muhteşem ballarının methini duymuştum; balım bitsin mutlaka arayacağım  ;q ;q

Bu arada Karadeniz turu en büyük hayallerimden biri; ondan önce Şam-Halep var...Hayırlısı

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Balın faydaları
« Yanıtla #46 : 18 Ocak 2009, 13:40:05 »

İyi bir koruyucudur

Antibakteriyel özelliğinden dolayı içinde birçok gıda bozulmadan saklanabilir.

Mideye kuvvet verir
Baldaki şeker emilimi en kolay olan şeker olması ve Hazmı gerektirmediğinden kolayca kana geçer. Ve midedeki fazlalıkları dışarı atar.

Kansızlığı giderir
Kan yapıcı özelliğinin yanında hastalıktan yeni kalkmışlara kuvvet verir.

Damarları açar
Diğer şekerlerin oksine oksijen ile reaksiyona girdiğinde tam yanma meydana geldiği için kanda daha az atık madde bırakır.  kalp adalesine faaliyet ve zindelik vermesiyle kalp hastalarına faydalıdır.

Romatizmayı iyileştirir
Romatizmal hastalıklarda haricen kullanmak hastayı kısa sürede iyileştirir.

Alerjiyi iyileştirir
alerjik vakıalarda pahalı ve zahmetli tedavilerin yerini alacak bir alternatif tedavidir.

Ağrı dindirici

Balın bilhassa buharı ağrı ve sızıyı birkaç dakika içinde dindirmeye başlar.

iştah açıcıihtiva ettiği A,B,C, ve diğer Vitaminler ve Mineraller insana zindelik verir.

Doğal diş macunu
Diğer tatlı ve meyvelerin zıttı bal dişleri ve diş etlerini temizleyip parlatan bir macundur. Dişleri ve diş etlerini mikroplardan korur,ağızdaki yaraları tedavi eder.

Kabızlığı giderir
Bilhassa Sıcak bal şerbeti kabızlığı kısa sürede geçirir.

Şişmanlığı önler
Bal içerdiği enzimler sebebiyle şişmanlığı önler. Bilhassa ılık bal şerbetinin zayıflatıcı özelliği vardır.

Yara iltihap giderir
Bugün modern tıpta Ameliyat yaralarında bal kullanıldığı bilinmektedir. Cavanagh ve Beazley adlı araştırmacılar balın laboratuar şartlarında özellikle boğaz iltihaplarında kendini gösteren kalbi Tutacoli mikropları ile Candida Albicans isimli mantarlar üzerinde balın etkili olduğunu gözlüyorlar. inhibin mikropların üremesini de önler.

Balgam söktürür
Balgamı keser vücudun pis rutubetini giderir.

Göze faydalıdır
Gözün görme gücünü arttırır. nar suyu ile karıştırılıp göze sürme gibi çekilirse gözün keskin görmesini sağlar.

Karın ağrısı geçirir
Bal şerbeti karın ağrılarını çok kısa bir sürede dindirir.

İdrar söktürür
Mesane yollarını temizler. iltihabını giderir.

Köpek ısırmalarına karşı faydalıdır
Köpek ısırınca bal şerbeti içilir. Ve köpeğin ısırdığı yere bal sürülür. kuduz ihtimaline karşı tıbbi tedbirler ayrıca alınmalıdır.

Cildi güzelleştirir
Vücut bal ile ovulursa cilt yumuşar. Bitleri öldürür.

Saçları besler
Saça sürülürse saçları yumuşatır. Besler,uzatır,parlaklık ve canlılık kazandırır.

Nezle’yi geçirir
Bal Limonla veya sütle içilirse nezle için çok faydalıdır.

Veremi iyileştirÖzellikle çiçek balı gül ile karıştırılıp sabah akşam yenirse Akciğer yaraları ve vereme çok faydalıdır.

Yanıkları iyileştirir
Bal zeytinyağı ve gres yağıyla karıştırılıp yanan yerlere sürülürse acı,sızı çekilmez. yanık kısa sürede iyileşir. Yanık izi kalmaz.

Varise faydalıdır
Bal vücuda olan olan Varis ve varis yaralarına masaj yapılarak sürülürse çok faydalıdır.

Karaciğerı temizler
Bal Karaciğer ve göğsü temizler. Baldaki ciholin Karaciğerin fonksiyonunu kuvvetlendirir. Ve hücrelerinde toplanan yağın giderilmesi için harekete geçirir.

Sarılığı iyileştirir
Balla salatalık rendelenerek yenirse susuzluğu giderir. Kanı temizler. Sarılığı kısa sürede iyileştirir.

Terlemeyi giderir
Bal mumu ile birlikte birkaç gün sakız gibi çiğnenirse burun tıkanıklığı ve bundan dolayı meydana gelen terlemeyi giderir.

ishali durdurur
Soğuk bal şerbeti ishale çok faydalıdır. Kısa sürede durdurur.

Alaca hastalarına şifa verir
Alaca hastası olanlar en az iki üç ay sabah aç karnına bir su bardağı bal şerbeti içerse şifa görür.

Kolestrolü düşürür.
Yatağını ıslatan çocuklar için gayet faydalıdır. ilaçların yan tesirini önler. Zararlarını yok eder. Sivilce için iki çorba kaşığı bal iki çorba kaşığı süt limon suyundan oluşan karışımın sürülmesi faydalıdır. Büyüme çağındaki çocukların zeka gelişimine azımsanmayacak derecede olumlu etkisi vardır. Ayrıca önemli ölçüde cinsel gücü arttırıcı özelliği vardır.

Kurt E. İnhan

Çevrimdışı zahide

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 11 Ekim 2009, 17:07:58 »
Merhaba Arkadaşlar

Sizinle daha önce balın faydaları ile ilgili bilgi aktarmıştım. Temin edebileceğiniz adresi aktarıyorum.

Munzur Dağları eteklerinde cileyli yaylasında üretilen Doğal Karakovan Balını test ettim.Bilgiyi sizinle paylaşıyorum.

Sevgilerle;
Zahide KIRTAY

Ayhan YILMAZ'dan temin edebilirsiniz.
GSM:536 887 26 85
Her  Şeyin Mevsimi, Her Amacın Bir Zamanı Vardır.Doğma Zamanı, Ekme Zamanı ve Ektiğini Biçme Zamanı. Tanrı Her Şeyi Zamanında Güzel Olacak Şekilde Yarattı.

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 27 Ocak 2010, 00:10:27 »
Özellikle haricen kullanım alanları çok dikkatimi çekti. Bilmiyordum ve öğrenmiş oldum sayenizde Kurt Bey. Teşekkürler.