Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: M.S 2150  (Okunma sayısı 5316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nazlita

• Ziyaretçi
M.S 2150
« : 15 Ağustos 2008, 09:49:02 »
Yazar: Thea Alexander
Tercüme: Nedret Şanlı
Akaşa Yayınları

'Bir Bestseller olan bu Makro Felsefe Klasiği, M.S.2150 yılının muhteşem dünyasını, dünyamızın geçirdiği inanılmaz değişimi, insanlığın ulaştığı olağanüstü düzeyi ve hepsinin ötesinde de son derece yüksek bir anlayışı, MAKRO FELSEFE'yi anlatıyor.

Gelin siz de, bir gece uyku halindeyken geleceğin güçlerinin yardımıyla günümüzün mikro dünyasından,2150'nin Makro dünyasına götürülen Amerikalı Vietnem gazisi, psikolog Jon Lake'in bu mucizevi, bilgi dolu yolculuğuna, bu vaat ve tehlike dolu serüvenine katılın.2150'nin bugünkü dünyamızdan çok farklı olan hayranlık verici güzellikteki dünyasını keşfedin. Bu Makro dünyanın düşünce ve eylem biçimini inceleyin. Sonunda içinizin umut ve çoşku dolduğunu, bilincinizin genişlediğini, hayata bakışınızın tümüyle değiştiğini görebilirsiniz. Evet, bu okuyup bir kenara koyabileceğiniz bir roman değil, yaşamınıza uygulayabileceğiniz bir Makro felsefedir!

GELECEĞİN DÜNYASINA YAPACAĞINIZ BU YOLCULUK BUGÜNKÜ DÜNYANIZI DEĞİŞTİREBİLİR!'

Ben bu kitabı bir gün beraber adaya gittiğimiz arkadaşlarımdan birinden dinledim; ertesi gün okumaya başladım...Tam zamanında karşıma çıktı kitap ve hayata dair bakış açılarımı çok genişletti, fikirlerimi zenginleştirdi ve bu kitabı okumak gerçekten bugünkü dünyama farklı bir tat getiriyor...Bununla beraber kitabı okumaya başlamamın ertesi günü Fütüristler Zirvesi projesi önüme geldi...Tesadüf yoktur, değil mi?? Yoktur...Mucizeler var...

Sevgiler

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
Ynt: M.S 2150
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2008, 22:25:48 »
Muhakkak okuyacağım Nazlı, iyiki bizimle paylaştın. Bende yeni bir kitap alıcaktım. Senin mesajını okudum. Karşıma da bu kitap çıktı.

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2008, 11:10:31 »
İnan ki bu kitap benim de karşıma çıktı; o kadar doğru bir zamanda çıktı ki ve de...

Okumaya başladıktan sonra yorumlarını burada paylaşırsan ne güzel olur...

Okumuş olan arkadaşlarımız da vardır eminim, tekrar okuyun bence ;)

İyi haftalar

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2008, 10:27:46 »
Okudukça okumak istediğim güzel kitaplar çıkıyor karşıma.Teşekkürler,okuyacaklarımın arasına not ettim.:)
Şu an okuduğum kitaplardan biri Osho"nun yoga kitabı ve çok güzel,sindirerek okuyorum,tavsiye ederim.

Çevrimdışı E_L_A

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
  • Hiçlikten Hepliğe, Heplikten Hiçliğe...
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2009, 14:10:31 »
Arkadaşlar merhaba!
Çok mutlu oldum! İnanılmaz mutlu oldum!
Nihayet bu kitab BU Sitede kendi yerini bulabildi!!!
Gerşi henüz hiç bir yorum gelmedi...
Geleceğini inanıyorum: çünkü kitap - olanüstü bir kitaptır...
Hayatımızın tüm gerçekleri anlatıyor: mikro hayatımızın...Nedenlerini...
Ve makro...
Okuyan ve bitiren varsa, lütfen yorumlarınızı bekliyorum, konuşalım...
Saygılar... ;n
İnsana Saygı, ALLAH'a ve BÜTÜN'e Saygıdır.

SEVİNİZ, SAYINIZ, SABREDİNİZ ve ULAŞINIZ Dostlarımız.
BİLGİ KİTABI

derya99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2009, 18:18:08 »
bu kitabı seneler önce okudum ..gerçekten çok etkileyici bir kitaptır...ben de öneriyorum arkadaşlar..tüm önyargılarınızı kıracak  kendinizi farklı hissetmenizi sağlayacak bir kitaptır..

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2009, 18:52:37 »
arkadaşlar
bende şuan elimde osho nun SIR kitabını okuyorum.akabinde mert hocamızın da tavsiye ettiği ENGİN GEÇTAN ın

İNSAN OLMAK adlı kitabını aldım.okuyan arkadaşlarım da tavsiye ediyorlar.çok merak ettim.

ve peşinden nazlı nın  tavsiyene uyacağım....

sevgiler ;n

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2009, 09:37:46 »
"İnsan kızgın olduğu için diğer insanlardan korkar, insanlardan korktuğu için de onlara kızar."
Engin Geçtan'n kitabındaki bu sözden çok etkilenmiştim.
Ve kitabını ben de çok beğenmiştim.
Sevgiler
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 15 Ocak 2009, 09:40:37 »
Selam...

MS 2150 benim önce hayata dair bakış açımı tamamen değiştirdi, bazı açılardan gelişmekte olan duygularımı geliştirdi; bununla birlikte ben geliştim, dönüştüm...Sonra tekrar dönüp bazı yerlerini yeniden okudum kitabın...Başucu kitabı gibi; yani bu kitap bana o kadar çok sorunun cevabını verdi ki; düşündükçe heyecanlanıyorum...

Kitapla ilgili görüşleri paylaşmaya, bazı konuları derinleştirmeye de varım ;)  ;s

Bu kitabı hepimiz okuyalım! MS 2150....

Kitabın son cümlesi beni inanılmaz etkilemişti....

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2009, 10:53:46 »
Bu haftasonu almak istiyorum bu kitabı sağol Nazlı:)

Muhterem biliyormusun,karşımdaki insan kızdığında içindeki korkuyu hissedittiğim için onun için ne yapabilirim diye düşünürüm,üzülürüm bazen de korkusu ne diye.(tabii benim de aynı şekilde korku ve kızgınlıklarım var)
Karşımızdakinin  kızgınlığının sebebinin korku olduğunu bilince,karşınızdakine kızamıyorsunuz ve onu anlıyorsunuz...

Çevrimdışı muratcan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Ocak 2009, 12:26:48 »
Ben de çok merak ettim şimdi bu kitabı,
okunacaklar sırasına bu kitabı da koydum
okuyacam en kısa zamanda:)
okuduktan sonra yorumları paylaşırız o zaman:)
“Aşk’a uçma kanatların yanar” diyenlere kulaklarını tıka
Ve sor onlara “Aşk’a uçmadıktan sonra kanatların neye yarar?” diye.
Mevlana

Çevrimdışı Ebru Türün

• Üye
  • *
  • Sessizliği bozmadan...
« Yanıtla #11 : 19 Ocak 2009, 20:26:01 »
Merhabalar,

Bu kitap, okunacak kitaplarımın arasında duruyordu; yazılarınızdan etkilenip, haftasonu okudum.
Gerçekten etkileyici bir kitap; bana geçen yaz okuduğum "Tanrıyla Sohbet" serisini anımsattı.
Aslında her iki kitap ta aynı temel düşünce üzerine oturtulmuş, okumayanlara tavsiye ederim.

Bu felsefeye, ben inandım.
Yıllardır kafamı kurcalayan pek çok soruya cevap buldum.
Okudukça ve bu düzlemde düşündükçe, acılarım hafifledi.
Keşke daha önce okusaydım.
 ;n

"Hayatta istediğin herşeyi elde edebilirsin, bereberinde getirdiklerini kabul edersen."    
                                                          Yogi Baba Adnan Ananda Siddviho Çabuk

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 20 Ocak 2009, 08:49:22 »
Merhaba Ebru  ;x

'keşke'...

M.S.2150 bana 'keşke...' dememeyi ve başıma gelen her olayın doğru zamanda ve doğru yerde olduğunu bana öğretti...Bu bakış açısı bana öyle büyük bir özgürlük getirdi ki kitabın varlığına şükrettim...Bazen bazı işaretler veriyor evren bizlere; görmeyi bildiğimiz anda...Bu kitap da bu işaretlerden biri; görmeyi başardığımız ve bu işareti hakettiğimiz için evrene teşekkür ediyorum...

Mutlu & Umutlu bir gün dilerim...

Çevrimdışı Ebru Türün

• Üye
  • *
  • Sessizliği bozmadan...
« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2009, 11:35:49 »
Haklısın Nazlı,
Beton donmasın diye sürekli çevirerek betonu taşıyan araçlar vardır ya. Ben sizlerden önceki hayatımı bu metaforla tarifliyorum, bir betoniyerin içindeydim, yıllarca beni çevire çevire nereye dökeceğini bulmaya çalıştı, en sonunda buldu ve beni buraya döktü.
Keşke dememem gerek, hala döne döne karanlıkta dolaşıyor olabilirdim.
Teşekkür ederim.
 ;n
"Hayatta istediğin herşeyi elde edebilirsin, bereberinde getirdiklerini kabul edersen."    
                                                          Yogi Baba Adnan Ananda Siddviho Çabuk

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2009, 12:42:01 »
çok doğru sevgili ebru

herşeye rağmen şükredelimki  doğru düşünmeyi öğreniyoruz.doğru nefes gibi.

demekki içimizde uyuyan bi enerji vardı.ortamı ve zamanı geldi açığa çıktı.veee harika titreşimler yayıyoruz

çevremize.harika yolculuklar yapıyoruz içimize,yeni kıtalar keşfeder gibi,başka gezegenlerde hayat arar gibiii...

ben çok huzurluyum.ve kendime güzel ve doğru sorular sormayı öğreniyorum keşfettikçe ;m<

artık neden ve nasıl demek yok!!! mert hocayla dünkü dersten sonra bu kararı aldım...

TEŞEKKÜRLER HOCAM ;n