Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Sonlu sonsuza karışıp kaybolduğu vakit...  (Okunma sayısı 2047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akartuna

• Ziyaretçi
Sonlu sonsuza karışıp kaybolduğu vakit...
« : 01 Nisan 2009, 23:00:27 »

Beden, zihin ve ruhun bütünleşmesinin kesintisiz farkındalık hali korunduğu vakit, zaman ne geçmişi, ne de geleceği bilir;
zaman ebedidir ve ebediyet burada, şimdiki andadır; siz ve ben ebedileşiriz. Bütünleşme budur; ve bu hal içindeyken aramıza farklılıklar giremez. Bugün olmasa bile bir gün bu zirve noktasına ulaşabileceğimizi umuyorum. Kendini gerçekleştirmenin bir zirve noktası olduğunu unutmayın. Bildikleriniz belki farklı söyler, sonlu adımlarla sonsuz erişilmeyeceğini söyler. Neylersiniz ki sonsuzu bilmek için elimizdeki araçlar sonlu. Sonlu sonsuza karışıp kaybolduğu vakit her şey sonsuzlaşır.

Gökyüzünü düşünün. O hem sonlu, hem sonsuzdur. Ona kimse dokunamaz, yine de yaşamımızın her anı onunla temas halindeyiz. Benzer şekilde, siz de ben de sonlu araçlara - beden, zihin, akıl ve bilinç - başvurmak durumundayız ki tüm bunların anası olan ruhun sonsuz makamına erişebilelim.

Bu yolla her dem taze, her dem huzurlu kalırız, ruhumuz her dem olgunlaşır.

Iyengar, Yoga ve Siz kitabından.

;n

zekiye

• Ziyaretçi
Ynt: Sonlu sonsuza karışıp kaybolduğu vakit...
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2009, 00:27:30 »
hem taze olup hem olgun olmak....

çok farklı bir boyut,kulağa çok hoş geliyor...

teşekkürler duygucuğum ;n

Çevrimdışı alin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
  • Change the world
Ynt: Sonlu sonsuza karışıp kaybolduğu vakit...
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2009, 18:31:52 »
cok guzel bir hatirlatma sevgili Duygu ve Zekiye ;q
tum amac o boyuta ulasmak  ;m<
istemek, imgelemek ve gerceklesecegine inanmak gerek;)
beden- zihin- ruh birlige gecip zaman-mekan yok olunca yeni sevgi enerjisiyle isiyacagiz ;w
sevgiyle
 ;n
Enjoy the New Energy, New Awakening & New Oneness