Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: GÜLER YÜZLÜ MUAMELE...  (Okunma sayısı 2328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zekiye

• Ziyaretçi
GÜLER YÜZLÜ MUAMELE...
« : 30 Aralık 2009, 16:54:31 »
bu sabah pasaport süremi uzatmak için gittiğim emniyet müdürlüğünde;üzerlerindeki üniforma gibi tüm memurların yüz ifadeleride aynıydı.

daha giriş kapısında başlayan ters,memnuniyetsiz,insaniyetsiz ve asık bir suratla yapılan muamele işlemler bitene kadar devam etti.

karşılıklı konuşma sırasında asla yüze bakılmayıp,sorulan sorulara zorla  ve anlaşılmayan bir uslupla cevap verme de bu konsepti tamamlayan

aksesuarlardı...

işimiz bittiğinde  şenayla sorgulamaya başladık:

#MEMNUNİYETSİZ: çünkü bulunduğu yerden memnun değil.

#EGO:üstleri tarafından ezilmenin verdiği duyguyla bu şekilde davranarak tatmin olma...

#EĞİTİM:aldıkları akademik eğitimin yanında kişisel gelişim eğitimlerinin eksik yada yetersiz olası.belkide alınan bilgilerin uygulanmaması...
(eğitim şart  ;ss )

#UYGUNLUK:belkide bulundukları pozisyona uygun değiller.

tabi bunlar benim gözlemlerim sonucu doğan nacizane düşüncelerim. ;x

sevgiyle kalın ;n

« Son Düzenleme: 30 Aralık 2009, 16:57:00 Gönderen: zekiye »

Çevrimdışı SnowWhite_Queen

• Üye
  • *
Ynt: GÜLER YÜZLÜ MUAMELE...
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2009, 20:48:27 »
Bu sadece tek meslekle ilgili bir durum değil aslında...Birçok insan mutsuz hatta insanlar geneli artık mutsuz ve asabi...Patlamaya hazır bomba gibi..Ve bu yüzden de eğer eksik birşeyleri düzeltmek gerekirse taaa binlerce yıl öncelere atalarımızdan itibaren düzeltmek gerek birşeyleri...

Çevrimdışı ceyda

• Üye
  • *
Ynt: GÜLER YÜZLÜ MUAMELE...
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2009, 22:06:29 »
küçük bir çocuga büyüyünce ne olacaksın diye sorulduğunda duyduğumuz cevaplar nekadar da sıradan , hayalden uzak ... öğretmen olucam , doktor olucam .kulaktan dolma duydukları meslekler..

geçtiğim salı günü mert hocamız 2010 daki hayaliniz ne diye sorduğunda
Nasılda tıkanıp kaldık  ?
Birde hayal nedir diye sorgular bulduk kendimizi ..

Belkide bu sabah oradaki insanlar da benim hayalim nedir yerine ...hangi iş iyi para getirir, hangi iş dallarında eleman açığı  var  diye sormuşlardır kendilerine .. buldukları bir işte çalışıyorlar , hayalden uzak ... belkide bu yüzden mutsuzlardı .

2010 için hayallerimi yazıyorum ve bedellerini
 sağolun Mert hocam

sevgilerimle

« Son Düzenleme: 30 Aralık 2009, 22:08:22 Gönderen: ceyda »