Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Yeni Sitemiz için Yorum ve Önerilerinizi Bekliyoruz :)  (Okunma sayısı 9008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akartuna

• Ziyaretçi
Sevgili Klasik Yoga Ailesi,

Uzun çalışmalar ve yoğun emeklerin ardından yeni sitemizi hayata geçirmiş bulunmaktayız.

www.klasikyoga.com sitemizi sizin de istek ve önerileriniz ile daha da güzelleştirebiliriz. Bu sebeple, eksik gördüğünüz veya yorum bildirmek istediğiniz konuları bizimle paylaşabilirseniz çok seviniriz.

Sizin görüşleriniz bizim için ÇOK ÖNEMLİ  :)

Sevgiyle kalın...

;n

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
Ynt: Yeni Sitemiz için Yorum ve Önerilerinizi Bekliyoruz :)
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2009, 00:47:42 »
Siteyi beğendim ancak ilk anasayfa açıldığında temaya uygun dinlendirici ve etkileyici bir müzik olursa daha cazibeli olucaktır. Meditasyon müziklerinin akılda kalıcı etkileyici olduğunu düşünmekteyim. Bence güzel bir tamamlayıcı olur. Şahsen ilk dinlediğimde bu tarz şarkılardan etkilenmiştim.

Çevrimdışı yıldırım

• Üye
  • *
  • herzaman pozitif düşün
    • http://www.dagitimkanali.net
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2009, 01:24:44 »
Tebrikler arkadaşlar... uzun soluklu bir çalışmanın ardından dışı kadar içininde harika olduğu bir site ortaya çıkartmışınız,ellerinize sağlık.

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2009, 08:04:54 »
Dün üye olmayan bir arkadaşım ankete giremediğini söyledi..Acaba bir sorun mu vardı?  Emeği olanlara selam olsun.. ;n
Kurt E. İnhan

akartuna

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2009, 08:50:57 »
Deep İnside, önerin için teşekkür ederiz, hemen değerlendirmelerimize alıyoruz.

Kurt Bey, biz de sizi sevgiyle selamlıyoruz. Anket ile ilgili şimdi girdim baktım giriş yapılıyor. Arkadaşınız yeniden deneyebilir mi acaba? Teşekkürler.

Yıldırım Bey, inancınız ve takdiriniz için size çok teşekkür ederiz.

;n

Çevrimdışı nilüfer

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2009, 10:56:42 »
Müzik konusu çok ilgi çekici etkileyici olabilirdi ,üzerine çok düşünüldü ama çalışan ve işyerinden siteye bakan kişiler site açıldığında müziği hemen kapatma şansı olamıyor diye bu konu ertelenmişti ,
Çok yararlı paylaşımlar yapsak  bile işyerlerinde
gün içerisinde internette iş dışında başka sitelere girilmesi üyelerimizi zor durumda bırakır diye düşünmüştük ,kısacası siteyi hazırlarken en ince ayrıntıyı sizler için düşünmeye çalıştık .
Gözümüzden kaçan ,eksik gördüğünüz yerler varsa paylaşımlarınızı ve katkılarınızı bekliyoruz

Sevgiler
Gönül fısıldar ..dil söyler
Gönül söyler ..el yazar

Çevrimdışı superisi

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2009, 19:48:29 »
Bencede çok güzel bir site paylaşımlarda çok güzel ;n

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2009, 09:30:50 »
Forumun ana sayfası bana biraz soğuk geliyor...bunu daha önce dile getirmiştim ama çok da üzerinde durmamıştım...Fakat bence ufak bir revizyon yapmanın tam zamanı gibi geldi...Nitekim mükemmel bir site girişinden sonra, sözünü ettiğim sayfa biraz demode kaldı bence..Çok büyük değişiklikere gerek de olmayabilir..Nitekim konuları ararken epeyce zaman kaybettiğimi fark ettim..halbuki konular arasında geçişi kolaylaştıran değişik renkler belki hem işimizi kolaylaştırabilir hem de sayfanın değerini de artırabilir gibi geldi..Lütfen bunu bir şikayet olarak değil, sadece bir öneri olarak ele alınız..;n
Kurt E. İnhan

Emyyy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2009, 13:28:58 »
teşekkürler arkadaşlar.
yorumlarınızı dikkate almaya çalışıcam.
malum bazı yogunluklardan dolayı yetişmek pek kolay olmuyor.
Uygun olan en kısa zamanda bu konuda gelişmeler olabilir.

Beyz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2009, 13:46:18 »
Merhaba,

Naçinaze yorumlarım/önerilerim aşağıda yer almakta. Eminim herşey düşünülerek yapılmıştır ve bir nedeni vardır, dışarıdan bakan biri olarak görüşlerimi paylaşmak istedim.

Emeğinize sağlık.

Sevgiler,

• Aşağıdaki linklerde yazım/noktalama işaretlerinde düzeltme yapılabilir:
Noktalama - http://www.klasikyoga.com/HaberEtkinlik.aspx?Tur=4
Yazım - http://www.klasikyoga.com/yoga.aspx?ID=59

• Pozlar/ Asanalar alanına daha çok Asana eklenebilir (açıklamalı olması çok hoşuma gitti)

• Bireysel koçluk, kurumsal koçluk ve Yoga dükkanı, "Hizmetlerimiz" alanı altında da yer almakta. Sanki ya sadece üst tarafta ya da sadece "Hizmetlerimiz" alanının altında olması yeterli olacak.

• “Esenlik Yaşam Kalitesini Araştırdığımız” alanında; Bilimsel Anketimize Katılın! - Esenlik Ölçeği Anketi adı ile forum’un altında yer almakta, Yoga ile Kendini Keşfet - Yaklaşan Etkinlikler adı altında yer almakta.
Bence bilgilerin sadece bu bölümde;
• Duyurular
• Eğitimler
• Yaklaşan Etkinlikler
• Geçmiş Etkinlikler
yer alması yeterli.

Böylece  “Esenlik Yaşam Kalitesini Araştırdığımız” alanını kaldırırsak sayfanın altındaki görseller biraz daha yukarı çıkmış olur ve sayfa daha toplu bir şekilde gözükür.

• Yoga dükkanı’nın sayfanın altında görselli linki var, bundan dolayı sanki yukarıda (aramanın yanında) olmasına gerek yok.

• Hizmetlerimiz/Biz Kimiz/Merkezlerimiz alanları altında birkaç seçim olduğundan sadece Hizmetlerimiz/Biz Kimiz/Merkezlerimiz adına tıklandığında sayfa değişmiyor. Ancak altında dallanan alanlardan bir seçim yaptığımızda sayfa değişiyor. Mert Güler seçim alanının altında herhangi bir seçenek olmadığından, Mert Güler'e tıklandığında ilgili sayfa direkt olarak açılmakta. Altında seçenek/adım bulunan alanlar için, bir genel sayfa yapılabilir veya en üstteki alan açılabilir yapılabilir. Örneğin: Hizmetlerimiz alanına tıklandığında Yoga’nın sayfası açılabilir veya Biz Kimiz? E tıklandığında Biz Kimiz?’in sayfası açılabilir.

• Hizmetlerimiz’e tıkladığımızda, örneğin Pilates’i seçtiğimizde sağ tarafta çıkan ağaç yapısıyla Hizmetlerimiz altındaki ağaç yapısı aynı sırada değil. Bu, Biz kimiz? İçin de geçerli. Her iki tarafta da aynı sırada olsa daha şık olabilir.

• Hizmetlerimiz altından bir seçim yaptığımızda sağ tarafta listenen yapıdan ilgili seçimin silinmesi/gözükmemesi veya ilgili bölüm daha belirgin hale getirilebilir. Örneğin Pilates’i seçtiğimizde, sağ tarafta çıkan ağaç yapısında Pilates’i daha koyu bir renkle görsek belki daha şık olabilir.

• Bize ulaşın alanında; ilgili isimlerin sol tarafında yer alan açıklamaları sonuna isimle alakalı olduğu daha belirgin hale getirilebilir. Örneğin: Yoga dersleri, Yoga ve NLP konularındaki seminerler, özel danışmanlık istekleriniz ile ilgili bilgi almak için Ebru Türün ile görüşebilirsiniz. Kırmızılı alan eklenebilir (kırmızı renk olmasına gerek yok, ben belirtmek için kırmızıyı seçtim).

• Kurt Bey’in ve Natalie’nin önerilerine de katılıyorum.

• Çok iç açıcı, huzur veren bir site olmuş. Görseller harika, tekrarlamak isterim: emeği geçen herkesin ellerine, gözlerine sağlık.

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 18 Mart 2009, 15:35:42 »
Asanaların video olarak anlatımlı gösterilmesi muhteşem olur.
Ve Beyz a katılıyorum,bu sitede daha fazla asana görmek çok güzel olur.Açıklamalarla birlikte,o asananın fiziksel, bedenin hangi bölümüne faydalı olduğunun(hangi iç organlara,omurgaya vb..) belirtilmesi de çok iyi olur.
Emmy sana ve yeni sitenin oluşumunda emeği geçen tüm arkadaşlara gönülden teşekkür ederim.

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 18 Mart 2009, 20:09:48 »
arkadaşlar emeğinize ve yüreğinize sağlık ;n

Beyz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 24 Mart 2009, 16:01:26 »
Merhaba,

Fırsat buldukça siteyi geziyorum. Ek yorum/önerilerimi de sizlerle paylaşmak isterim.

Yardımcı olması dileğiyle...

Sevgiler,

http://www.klasikyoga.com/Oneriler.aspx?ID=7&Tur=1 linkinde yazım eksikliği var sanırım. Setu’nun da anlamı yazılabilir.

• “Pozlar /Asanalar”a tıkladığımızda, sadece bir Asana adında parantez içinde Türkçe yazılmış, diğerlerinde yazılmamış. Standart hale getirilebilir.

• Anasayfada “Pozlar/Asanalar” ı tıkladığımızda açılan sayfada sadece “Asanalar” yazmakta. Her iki tarafta da aynı başlık yazması daha şık olabilir.

• “Arşiv yazıları”na tıkladığımızda açılan maddeler bullet’lı -bu linkteki gibi; http://www.klasikyoga.com/yoga.aspx?ID=10- yapılabilir ve başlık ile maddelerin renkleri biraz daha farklılaştırılabilir.

• Ekranın üst tarafındaki Ana Sayfa, Bireysel Koçluk, Kurumsal Koçluk ve Yoga Dükkanı alanında; Anasayfa ve Bireysel koçluk arasında boşluk yok ancak kurumsal koçluk ve yoga dükkanı arasında boşluk var ve aynı hizada değiller.

• Anasayfada yer alan sözler, iki büyük görsel arasında ortalansa daha mı şık olur?

• Dost Siteler altındaki alanlar da bullet’lı -bu linkteki gibi: http://www.klasikyoga.com/yoga.aspx?ID=10- yapılabilir ve başlık ile maddelerin renkleri biraz daha farklılaştırılabilir.

• Ana sayfada; Kitap Önerilerimiz’ e tıklandığında açılan ekranda KİTAP ÖNERİLERİMİZ başlığı yer almakta. İki yerdeki büyük/küçük yazım standart hale getirilebilir mi? Asanalar, Arşiv yazıları, Sanskritçe-Türkçe Sözlük ve Film önerilerimiz’de de aynı durum söz konusu.

• “Fotoğraf galerisi”ne tıklandığında açılan ekranda başlık ortalanmış durumda ancak diğer konularda – Pozlar/Asanalar, Arşiv yazıları, Sanskritçe-Türkçe Sözlük ve Film önerilerimiz vb.- sola dayalı durmakta. Standart hale getirilebilir.

• Kaynaklar’a tıklandığında açılan sayfadaki bullet renkleri ile http://www.klasikyoga.com/yoga.aspx?ID=10 bu linkteki bullet renkleri farklı.

• Esenlik Ölçeği Anketi’ni tıkladığımızda açılan sayfanın rengini de klasikyoga.com’un rengine yakınlaştırabiliriz.

• Ekranın sağ alt tarafındaki Yoga dükanı üzerindeki yazıda: 13 Nisanda hizmetinizde! Yi şu şekilde değiştirebiliriz.: 13 Nisan’da hizmetinizde!

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 27 Mart 2009, 21:18:45 »
Formun ana sayfasında, bir kaç gündür konulmuş olan, turuncu renkli başlık çok güzel olmuş..Şimdi benzeri düzenlemeler ana sayfanın tümüne de konulmalı..
Bu arada Sanskritçe-Türkçe sözlük bu siteye çok yakıştı..

Emeğı geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.

Herkese uygun
Her keseye uygun... ;n
Kurt E. İnhan

Çevrimdışı meri jane

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 29 Mart 2009, 21:36:44 »
sitenin yeni halini çok beğendim, emmy ve emeği geçenlerin eline sağlık, giderek daha büyüyeceğine eminim, çok güzel bir iş olmuş

akartuna

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 02 Nisan 2009, 08:27:01 »
Natalie'ciğim,

yazıları biraz yavaşlattık. Sanırım şimdi daha okunabilir oldu.

Önerin için teşekkür ederiz :)

sitede geçişli yazılar çok güzel olmuş ama uzun olan sözler çok çabuk gittiği için okunamıyor, sanırım geçiş süresinin biraz uzatılması lazım, yetkilililere duyurulur... ;D
SEVGİ'yle

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 02 Nisan 2009, 16:46:15 »
Evet Natalie hn,

aynı fikirdeydim bu nedenle son zamanlarda yavaş gitmeye karar verdim...zaten "damlaya damlaya göl olmuyor muydu"?
Kurt E. İnhan

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 07 Nisan 2009, 22:07:19 »
Bu arada site de yapılan küçük değişiklerin gözden kaçtığını düşünmeyin..Örneğin "Klasik Yoga Forum Sayfası"nın açık mavi olması çok şık olmuş..Doğru iz üzerindesiniz.. ;n

Never give up!
Kurt E. İnhan

Beyz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 08 Nisan 2009, 19:23:40 »
Kurt Bey'e katılıyorum, çok şık olmuş...

Sanki sağ taraftaki turuncu alanın da rengi değişse, sol tarafa daha uyumlu bir renk olsa daha mı şık olur?  hihi

Emeğinize sağlık...

Sevgiler,