Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: HAYVAN'LARLA İLGİLİ NELER YAPABİLİRİZ  (Okunma sayısı 11325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
HAYVAN'LARLA İLGİLİ NELER YAPABİLİRİZ
« : 26 Aralık 2008, 13:38:51 »
Mert Hoca bu konuyu gündeme getirdiğinde bana çok anlamlı gelmişti.Fakat ancak kendimi bu konuya konsantre edebildim.
Hayvanlarla ilgili maddi destek , bu konu ile ilgili her kuruma ya da derneğe yapılabiliyor.
Ama benim gönlümden geçen Klasik Yoga 'cılar olarak bir etkinlikte bulunabilmek.Bazıları ile görüştüm,bazıları ile yeni yılda görüşebileceğim.
Ekte  Doğal Hayatı Koruma derneginden aldığım bir metin var.Katkıda bulunmak isteyenler için çok sempatik bir oluşum.
Ayrıca Deniz Kaplumbağaları ile ilgili çok anlamlı bir faaliyetleri daha var.Bunun detaylı bilgisini Yılbaşından sonra geçecekler ama kısaca şöyle:
Adana Akyatan sahillerinde gönüllü gruplardan oluşan kişiler kamp kuruyorlar ve kaplumbağalara yardım çalışmaları yapıyorlar.
Hem tatil hem hayırlı bir iş hem faaliyet hem eğlence.  ;m<
Ne dersiniz belki aramızdan bir kaçımız tatile denk getirip hem ucuz hem de faydalı bir tatil yapabiliriz  ;w
Bu konuda detay geldiğinde sizlerle hemen paylaşacağım.
Türkiye Hayvanları korum aDerneği ile de görüştüm.Onlar da bana geri dönecekler.

Bu arada

HAYVANLARIN KORUNMASI İÇİN NELER YAPALIM

1-Zor durumda kalmış hayvanları koruyalım. Onların bakımına yardımcı olalım.
2-Bakımını üstlendiğimiz hayvanların yiyeceklerini, içeceklerini düzenli verelim. Aşılarını zamanında yaptıralım.
3-Hayvanlara eziyet edilmesi insanlıkla bağdaşmaz. Öte yandan bu davranış yasalarımıza göre suçtur. Bu suçu işleyenleri uyaralım.
4-Kuşların, karıncaların yuvalarını bozmayalım. Yumurtalarını almayalım. Avlanma mevsimi dışında kesinlikle av hayvanlarını avlamayalım.
5-Hayvanları korkutmayalım, ürkütmeyelim. Onlara şakadan da olsa eziyet etmeyelim.
6-Bakamayacağımız hayvanları eve almayalım. Biz almazsak belki bakabilecek biri alır.
7-Yiyecek artıklarımızı, özellikle ekmeği, çöplüğe atacağımıza yakınımızda bulunan hayvan besleyicilerine verelim.
8-Sapanla kuş avlamayalım. Avlamak isteyenlere engel olalım.

Sevgilerimle.

DOĞAL HAYATI KORUMA DERNEĞİ
Tel: 0 212 528 20 30

ÇEVRE VE SOKAK HAYVANLARI DERNEĞİ
212 246 11 11

TÜRKİYE HAYVANLARI KORUMA DERNEĞİ
Tel: 0 212 227 72 65
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2008, 02:09:43 Gönderen: muhterem »
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?