Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: izmir'de tavsiye ettiğiniz yer varmı?  (Okunma sayısı 3934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pınar

• Üye
  • *
izmir'de tavsiye ettiğiniz yer varmı?
« : 28 Mart 2008, 16:41:53 »
selam herkese ben aranıza yeni katıldım....yoga hakkında fazla bir bilgim yok....daha yeni yeni araştırmaya başladım, internette sitenize rastladım...hoşuma gitti, paylaşımları kendime yakın hissettim ve üye oldum...izmir'de yaşıyorum ve bana buradaki önerebileceğiniz merkezler veya yogi'ler varsa paylaşımlarınızı rica ediyorum...
hepinizle inşallah çok güzel paylaşımlarımız olur.
PINAR

irem

• Ziyaretçi
Ynt: izmir'de tavsiye ettiğiniz yer varmı?
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2008, 21:52:15 »
hoşgeldin pınar :)bu sitede sanırım ilk "pınar" sensin.Hergün sitedeki yazıları okumak,paylaşmak benim günüme anlam katıyor.O yüzden bu forumun hepimizle nefes aldığına,canlı olduğuna inanıyorum.
izmirdeki yoga merkezleriyle ilgili bilgim yok;arkadaşlarden bilgisi olanlar,veya Yonca,Mert hoca sana eminim ki geri dönecektir.

Yonca Güler

• Ziyaretçi
Ynt: izmir'de tavsiye ettiğiniz yer varmı?
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2008, 10:18:49 »
Hoşgeldin Pınar.. .;x

Bu siteye üye olan her birey beni ayrı ayrı heyecanlandırıyor desem yalan olmaz...Yoga yolu üzerinde yürümeye başladığın an artık geri dönmeyi istemeyeceğin ve insana hayatına her zaman olumlu yüzünü gösteren uçsuz bucaksız bir yoldur.Senin sayende bir kez daha maalesef her moda uğraşlar gibi Yoga'nında moda haline getirilip amacının dışında, hatta "Yanlış" uygulatıldığını vurgulamam yerinde olur.Yoga fiziksel egzersizlere dayanan ancak, diğer yarısıyla spiritüel bir kişisel gelişim tekniğidir.Yani bizler zihinsel,ruhsal ve bedensel çalışmalarımızı bir bütün olarak yaparız...
Doğru uygulandığında gelişim göstermeyen herhangi bir bireye şahit olmadım desem abartmış olmam (buna dahilim).
Konuşacak çok şeyimiz var sanırım...km'ler değildir insanın uzaklaştıran;sitemiziz "Ana Sayfa" sından bir çok asanaya (duruşlar) ulaşabilirsin, orada ayrıntılı bir şekilde nasıl uygulaman gerektiği yazar...Mert Hoca her zaman kontrollü çalışma yapmamız ve bedenin sınırlarını zorlamamamızı öğütlediğinden çok yavaş ilerleriz ki Yoga zaten yapısı itibarı ile durağan yapılması gereken bir tekniktir....Her türlü sorularına burada cevap verecek büyük bir aile var... ;w

Evet şimdi esasında çok incelemeni isterim elbette, kimmiş öğretmen nasıl ders veriyor falan gibi...Bunun yapılması gerektiğine inanıyorum...ama yinede sana incelemen için bir kaç isim buldum...Umamrım yolunu sana güzel yürütebilecek iyi bir rehber bulursun...

Bunlar eriştiğim tel noları...

* EGE CLUB WELLNESS CENTER: 0 232 464 24 24
* GOODLİFE GYMNASIUM: 0 232 489 70 79
* HİLTON GYM HEALT CENTER: 0 232 425 21 41
* AYLİN OĞUZ: 0 532 377 52 76 - www.aylinoguz.com
* GÜLSEREN ALÇI: 0 532 252 47 39
* GÜLSÜM BAYDAR: 0 533 761 79 92
* HAKAR ÖNCÜ: 0 533 258 75 87
* SEMRA ELMACI: 0 533 324 63 22