Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Sizce neden bazı yerlere girdiğimizde enerjimizin çekildiğini hissederiz???  (Okunma sayısı 2111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SnowWhite_Queen

• Üye
  • *
Ben cok merak ediyorum ve sizle de paylaşmak istiyordum.Mesela sabah kalktınız ernejiksiniz,cok mutlusunuz. Okula veya işe gidiyorsunuz.Oraya adım atar atmaz enerjinizin azaldığını,kendinizi kötü hissetmeye başladığınızı,icinize kapanmaya başladığınızı göryorsunuz...Bulundugunuz yerle veya insanlarla alakalı olabilir,insanların enerjisiyle alakalı olabilir.Gülümsemek istiyorsunuz gülümsüyorsunuz ama gittikçe enerjiniz azalıyor ve zorluyor sizi ve daha fazlası insanlarla konuşmak istemiyorsunuz. Böyle bişey yaşıyormusunuz ve sizce bunun sebebi nedir?İnsanlar enerjinizimi cekiyor yoksa tamamen kendi kendimize mi yok ediyoruz bunu?anlayamıyorum arkadaşlar...

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Bu konuya ilişkin en iyi cevabını kuşkusuz hergün yüzlerce kişiyle, onlarca mekanda buluşan Mert hocamız verebilir ama tespitinize aynen katılıyorum..Yani bazı ortamlarda bazı insanlar (kimbilir belki mekanların kendileri bile) enerjimizi çekebiliyorlar..Yoga yaptıkça biz enerji seviyemizi yükseltmekle birlikte, yeni titreşimlerin olmasını sağlıyoruz..Bu şekilde zaman geçtikçe, enerjimiz hemen kaybolmuyor ve bizimle aynı frekansta olmayan kişilerin bizden bir şekilde uzaklaşmasını sağlamış oluyoruz.  Sonuç olarak yogayı düzenli yapanlarda zamanla sözünü ettiğiniz enerji erozyonu gittikçe azalıyor ve enerjinin çoğalması olayına tanık oluyoruz.

;n
Kurt E. İnhan

Çevrimdışı SnowWhite_Queen

• Üye
  • *
Cok teşekkür ederim cevabınız icin...Umarım Mert Hoca okur ve bana bu konuda bilgi verir yada ulaşma imkanınız varsa siz bilgi alırsanız cok sevinirim.Ben yoga yapmayı cok isterdim ama fırsatım yok ve ben bunu yasıyorum o ortamda kendim gibi olamıyorum ennerjim azalıyor kendimi gösteremiyorum her zaman iyi olamıyorum  o ortamdan uzaklaşmam gerekiyor ve bir arkadaşımda bunu yaşıyor.En azından sebepleri hakkında bilgi alabilirsem sevinirim.

zekiye

• Ziyaretçi
evet bu gibi durumlara zaman zaman maruz kalıyoruz.
bu negatifliğin bizi aşağı çekmesine izin vermemeliyiz.tabi etkilendiğimiz zamanlar oluyor.o anlarda oradan uzaklaşmayı mümkünse eğer değilse derin nefesler alıp kısa bi sürede olsa gözlerimizi kapamayı tavsiye ediyorum.ben bazende bakabildiğim kadar uzağa bakıyorum.
içe dönüp ilerlediğimizde kendi kendimize yetebiliyoruz aslında.

namaste ;n

Çevrimdışı Mert Güler

• Genel Yönetici
  • Üye
  • *
    • http://www.klasikyoga.com
Merhaba SnowWhite_Queen,

Arkadaşlarımdan çok güzel cevaplar gelmiş.
Bende bir ekleme yapmak istiyorum.
Bu gibi durumların farkına varmak çözüme yaklaşmak demektir.
Evet birbirimizden enerji alıyoruz. Sahip olduğumuz az olan enerjimizide bizden alanlar olduğu zaman tükenmiş hissediyoruz.
Enerjini sahip olduğun bir su gibi düşünelim.
Bir bardak su ise hemen bitecektir ki, çevremizde bu konuda çok susamış arkadaşlarımız var doğal olarak.
Bir sürahi isen daha geç,
bir kova isen çok daha geç,
bir göl isen belki bitecek belki bitmeyecek.
Peki ya bir bir okyanus isen...
Kaynağa gitmek, pınara doğru yolculuk yapmak gerek...
Kaynak, Pınar nerede mi?
Bu gibi konularda Tasavvuf üstadları şöyle der;
Arayan Bulur...

Yolunuz aydınlık olsun...
Sevgiyle Kalın,
Yolunuz Aydınlık Olsun...
Mert Güler