Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: YAŞAMAYA DEĞER BİR HAYAT  (Okunma sayısı 3149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zahide

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
YAŞAMAYA DEĞER BİR HAYAT
« : 11 Ekim 2009, 17:01:54 »
YAŞAMAYA DEĞER BİR HAYAT

Siz güçsüz olma konusunda haklı olmayı mı? Yoksa büyük olma yeteneğiniz hakkında yanılmış olmayı mı? Tercih edersiniz?

Siz küçük bir paranın kontrolüne sahip olmayı mı? Yoksa büyük bir parayı nasıl kontrol edeceğinizi bilmemeyi mi tercih edersiniz?

Siz sevmediğiniz bir işte kalmayı mı, yoksa sevdiğiniz bir işi yaratma riskini almayı mı tercih edersiniz?

Siz mutlu musunuz?

Siz arzularınızın peşine düşüyor musunuz?

Eğer bir yıllık ömrünüz kaldığını bilseydiniz, şimdi yarattığınız şeyi yapmayı sürdürürü müydünüz? 

Hayatınız için aynı seçimleri yapar mıydınız?

Bu olayı neden yaşamına çektin?

Parmağımı uzatıp bir başka insanı suçlamak istediğim her seferinde, içimdeki küçük bir ses, “Bu dramda senin rolün nedir?

Benim Misyonum: Şimdi aynı zamanda hem bütün, tamam, kusursuz, hem de kusurlu olmaktır. Benim misyonum şimdi içsel bilgeliğime kulak verip hayatımı mümkün olduğunca tam ve dolu olarak yaşamaktır. Ben şimdi kendimi insanca ölçülerde çok sevmeye adıyorum, çünkü bunu yapabildiğimde sizi de sevebileceğimi biliyorum.
İçimde bulunduğum anda, yani şimdi’de yaşayın ve evren size kendi özgün armağanlarınızı gösterecektir. Kendinizi kararlı bir biçimde adayışınız sizi gitmeniz gereken yerlere, okumanız gereken kitaplara, size yardımcı olacak ve öğretmenlik yapacak insanlara yönlendirecektir.

“Öğrenci hazır olduğunda öğretmen ortaya çıkacaktır.”

Kaynak:Eski bir budist sözü
Her  Şeyin Mevsimi, Her Amacın Bir Zamanı Vardır.Doğma Zamanı, Ekme Zamanı ve Ektiğini Biçme Zamanı. Tanrı Her Şeyi Zamanında Güzel Olacak Şekilde Yarattı.

zekiye

• Ziyaretçi
Ynt: YAŞAMAYA DEĞER BİR HAYAT
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2009, 20:25:47 »
 ;n