Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: duruş bozuklukları  (Okunma sayısı 4379 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vivre

• Ziyaretçi
duruş bozuklukları
« : 18 Nisan 2007, 15:01:49 »
benim de dik duramama gibi bir problemim var. yogaya başlayalı sadece bir ay oldu ama yoga derslerinden sonra iki gün boyunca rahat dik durabiliryorum. sonra tekrar kamburlaşmaya başlıyorum. ama en azından dik duramadığımı biliyorum. önceden farketmiyordum bile. ben rahatsızlıgımın artık farkındayım ve bunu düzelteceğim.

yoga ile  değişimi gözlemledim ve yaşıyorum  ama ben zaten yeni bir öğrenciyim. bazı alışkanlıklar zamanla düzelecek.
örneğin; sabah içtiğim karışım ve yaptıgım kahvaltı gercekten cok iyi (mert hocanın tavsiyesiyle) ama ben tatlıyı cok seven biri olarak daha ileriki aşamalara geçemedim ve öğlen- aksam vücuduma matemi sokmaya devam ediyorum. bunu da atlatyacağım hayırlısıyla. :)
sevgiler

nazlita

• Ziyaretçi
duruş bozuklukları
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2007, 13:42:33 »
Merhaba Sevgili Vivre;

İçimden sana yazmak geldi; çünkü ben de yoğun miktarda tatlı tutkusu olan biriyim; yogaya da senin gibi kısa bir süre önce başladım; bu yüzden bir tavsiyede bulunmak istedim; çünkü seni çok iyi anlıyorum.

Şöyle ki; tatlı ihtiyacını kuru meyvelerle bastırırsan (mesela kuru üzüm, badem, fındık buna iyi geliyor) canın bildiğimiz baklava, çikolata gibi şeyler istemiyor; benim canım çikolata veya pastane tatlısı istediğinde tek tek içimden o tatlının içindekileri sayıyorum ve anında isteğim kayboluyor....Mesela ananas kurusu var inanılmaz tatlı; çok yoğun krizler için harika bir çözüm...

Bir de tatlı yemek yerine tatlı mevsim meyveleri de (ama gündüz saatlerinde) çok iyi geliyor...

Sevgiler....

Çevrimdışı mademoiselle

• Üye
  • *
    • http://yogazenwithkiki.blogspot.com/
Ynt: duruş bozuklukları
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2008, 04:39:38 »
ben de yogaya baslamadan once durus bozuklugu yasayan bir insandim, kamburlasma sorunum vardi. soru isareti gibi bir seydim :)
biraz da bedenimin zayifligindan kaynaklaniyordu aslinda..  yoga durusumu tamamen degistirdi, artik hic tanimadigim insanlar bana dansci olup olmadigimi cunku cok guzel bir durusum oldugunu soyluyorlar :)
Mademoiselle Kiki

Çevrimdışı mademoiselle

• Üye
  • *
    • http://yogazenwithkiki.blogspot.com/
Ynt: duruş bozuklukları
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2008, 04:44:22 »
bu arada duzenli egzersizler 26 yasimda boyumun uzamasini bile sagladi ki normal sartlarda 26 yasinda bir kadin uzamaz :)
Mademoiselle Kiki