Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: komik: alışkanlıklar  (Okunma sayısı 2049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elif

• Üye
  • *
komik: alışkanlıklar
« : 02 Mart 2007, 10:41:10 »
BİR ALIŞKANLIK DEĞİŞTİRME YÖNTEMİ!:)
   İki yaşlı bayan öğle yemeğinde eşlerini çekiştiriyorlardı.
   'John'u bir türlü tırnak yeme alışkanlığından vazgeçiremedim!' dedi birincisi. 'Hem onun bu alışkanlığına sinirleniyorum hem de onu vazgeçiremediğim için kendime kızıyorum.'
   İkinci bayan gülmeye başladı. 'Fred de aynı şeyi yapıyordu ama sonunda kafamı kullanıp vazgeçirdim onu bu alışkanlığından...'
   Birinci bayan birden heyecanlandı ve arkadaşına bunu nasıl başardığını sordu.
   'Hiç zorluk çekmedim,' dedi kafasını kullanan bayan. 'Yaptığım tek şey dişlerini saklamak oldu.'

TOPLUMUN ALIŞKANLIKLARI ÜZERİNE GÜZEL BİR DENEY:
   Odaya bir merdiven, merdivenin üzerine bir muz koyarlar. Maymun muza ulaşmak için merdivenden her çıkmaya kalkıştığında üstüne yukarıdan su dökülür. Zavallıcık yukarı hiç çıkamaz.
   Bir süre sonra odaya bir maymun daha koyarlar, yeni maymunumuz muzu almak için merdivenden çıkmaya kalkıştığında, ilk maymun yukarıdan su döküleceğini bildiği için , yeni gelen maymunu tartaklayarak durdurur.
   Bir süre sonra odaya üçüncü bir maymun koyarlar, üçüncü maymun yukarı çıkmaya kalktığında ilk iki maymun onu döverler.
   Odaya dördüncü bir maymun konup merdivene çıkmaya kalkıştığında ilk üç maymun onu bayağı bir döverler. İşin ilginç yanı, en çok ta üçüncü maymun döver.
   Sonra bir şey yaparlar. İlk iki maymunu odadan çıkarırlar. Artık o dayağın niye atıldığını bilen kimse yoktur odada.
   Odaya bir maymun daha koyduklarında üçüncü ve dördüncü maymun yeni geleni feci şekilde döver, niçin dövdüklerini ise bilmezler. Bu böylece sürer gider...