Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum.  (Okunma sayısı 5639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eda

• Üye
  • *
  • annesinin güzeli bu
Merhaba,
Ben de Mert Hoca'nın 2 dersine katılma şansı buldum.Bundan sonra sürekli devam etmek istiyorum,mümkün olduğunca.İlk seferde bile yaşama sevinciyle dolmuştum,huzurla çıktım salondan.bu sevinç ,seanstan sonra en yüksek noktada,daha sonra yavaş yavaş azalıyor ve bir kaç güne bitiyor.
2.seferde eşiminde bu gibi huzurlu  ve rahat hissetmesi için onu da yanımda getirdim.O da çok memnun ama ne olduğunu anlamaz şekilde,ne yapacağını bilmez şekilde ayrıldı.
Beni  klasik yoga felsefesini öğrenmek istiyor ve  hayatımda da uygulamak istiyorum,fakat nereden başlayacağım,nasıl olacağı bilemiyorum.Yapamazsam,kendime yetmez gelişemezsem gibi endişelerim var. ;ss
Kendi içimdeki diğer çözümsüzlüklerimi,hayattan öğrendiğim sosyal tabu,alışkanlıki,korku ve benliğinde olmayıp da kabullendiğin herşeyden kurtulmak istiyorum.Her durumda rahat olmak,fevri olmamak ,empati kurabilmek istiyorum.
Sürekli endişeli,hasta olmaktan bıktım.Bu endişe ve kafama takmaların psikosomatik etkisini vucudumun her yerinde,yaşamımın her aşamasında hissediyorum.Bir paradoks gibi hasta oluyor ,bundan endişeleniyor,endişeden de hasta oluyor.Bu döngüden çıkamıyor,kendimi düzlükte bulamıyorum.
 ;n

Çevrimdışı sevimyt

• Üye
  • *
Ynt: Yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum.
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2008, 14:43:56 »
Eda,

İçinde bulunduğun bu paradoksu farketmiş olmak zaten senin bu paradokstan kurtulmanın en temel anahtarı bence.
Hani derler ya bir işi başarmanın yarısı ona başlamaktır diye. Aynı şey yaşamımız için de geçerli. Hayatımızda sevmediğimiz şikayetçi olduğumuz taraflarımızı değiştirmenin ve dönüştürmenin temeli onları farketmektir. Zaten farketmeye başladığın anda sen farkında olmadan bile bir takım şeyler değişmeye ve dönüşmeye başlamıştır. Sen artık eski sen değilsindir.

Sevgiler..
Sevim

Çevrimdışı eda

• Üye
  • *
  • annesinin güzeli bu
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2008, 15:06:46 »
Sevim Hanım ilginize teşekkür ederim.
Değindiğiniz benim hissettiklerimden ve deneyim ettiğimden farklı bir bakış açısı.
Farkettiklerimi ,değişmesi gerekenleri değiştirecek kudreti bulamıyorum kendimde.Bu bağlamda farkettiklerim beni rahatsız ve huzursuz ediyor.
Hepimiz için Yoga ve diğer yöntemlerle rahatlamayı, bulabilmeyi diliyorum ...

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2008, 17:17:28 »
Eda  ;s

Çok içten yazmışsın; ne güzel anlatmışsın...Bu sitede hepimiz bu yollardan geçen arkadaşlarınız; kimimiz yolun başında, kimi neresinde olduğunu bilemiyor, kimine de güneş doğmaya başlıyor...Sana nacizane tek bir öneride bulunabilirim; kendini akışına bırak...Sen zaten zor olanı yapmışsın, farketmişsin, neyi değiştirmek istediğini biliyorsun ve Mert Hoca' nın dersine girerek ve siteye üye olarak yola çıkmışsın...Aramıza hoşgeldin...Yolumuz doğru Eda, yolumuz zorlu, bazen virajlı, bazen karlı; bu yolda yalnız yürümediğini hiç unutma; sorularını, keşiflerini, deneyimlerini her zaman bizlerle paylaşman dileğiyle...

;n

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2008, 17:54:31 »
Hoşgeldin Eda, :)

Ne kadar içten yazmışsın. ;x
Sen FARKINDASIN ve bu ne kadar önemli.
Nazlı"ya katılıyorum,kendimizi nehrin akışına bırakmayı öğrenmemiz gerekiyor.
Zihnimizdeki koşturmacayı,sessizliğe dönüştürebilmemiz..Yoga da bunun için etkili bir araç bence. ;n

Çevrimdışı eda

• Üye
  • *
  • annesinin güzeli bu
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2008, 22:44:58 »
seni biliyorum  ;s arka çaprazındaydım. ;w
yarın görüşürüz.
Benim bademciklerim iltahaplandı ama ateşim çıkmadıpından kendimi yatağa bağlamamayı düşünüyorum.

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 07 Şubat 2008, 09:33:30 »
Sevgili Eda;

Kendini rahatsız ve güçsüz hissetsen bile günlük yoga çalışmalarını ve dersleri aksatma; derse gir yapamadığın asanaları yapma ve sadece şifa dile...Deneyimlediğim zamanlar oldu; 1,5 saatlik ders 1 haftalık antibiyotiklerden iyi geliyor ve etkisi kalıcı oluyor; yan etkisi de yok..

Geçmiş olsun :)

;n

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2008, 21:27:44 »
Sewgili Eda, öncelikle hoşgeldin. İstikrarlı ve sıkı bir şekilde çalışınca farkı farkediceksin. Tabi Natalie'nin de dediği gibi 15 dakika da yeter. Ama en rutin olarak her gün yap, odaklan ve hiç aksatma.

Fevrilik, endişe, korku... gibi vs. şeylerin zamanla kaybolduğunu görüceksin.

Başarılar diliyorum. Sewgiler.