Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Bi tatlı tarifi daha  (Okunma sayısı 2135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yonca Güler

• Ziyaretçi
Bi tatlı tarifi daha
« : 12 Nisan 2007, 17:25:57 »
Bir çok hanım biliyodur muhakkak ama ben dün yaptım çok hoş oldu...

Acıbadem kurabiyesi...

200 gr.badem (ayıklanmış olarak da satılıyor)
5 adet acı badem
1 buçuk su bardağı pudra şekeri (meyve fruktozuylada oluyo, ama tad olarak daha yoğun şekerli yada az şekerli yapmak sizin tercihinize kalmış)
3 adet yumurta akı...

Bademleri (acıbadem dahil) küçük bi tencerede kaynatıyorsunuz...sonra kabuklarını soyuyorsunuz.(Bu kısmı az buçuk meşakkatli ama ben soyulmuş badem aldım, sorun kökten halloldu) Tüm bademleri blendırdan geçiriyorsunuz. Ve unufak olmuş bademi pudra şekerini yada fruktoz şekerini ve 3 yumurta akını karıştırıyorsunuz. Ocağın normal gözünü orta hararetten çok az düşük konuma getirip tencereyi üstüne koyuyorsunuz.Çok seri bir şekilde karıştımak gerekli.Bir süre sonra kıvam olarak yumuşadığını farkedeceksiniz.hafif kaynamaya başalayana kadar jıhızla karıştırın ve altını kapatın. İyice soğuduktan sonra istediğiniz şekili verip önceden ısıtılmış 140 derece fırına atıyorsusnuz...Ben köfte gibi yaptım ve koydum biraz daha yumuşak arzu eden daha büyük yapabilir.Bir avuç büyüklüğünde yapıp ortalarına vişnede konulabilir, damla çikolatada...İnanın çok leziz oluyor.Afiyet olsun

vivre

• Ziyaretçi
Bi tatlı tarifi daha
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2007, 21:49:16 »
ben bu tarifi yaptım 2 hafta önce , berbat bir acıbadem kurabiyesi oldu :) ama benim beceriksizliğimden kaynaklandı. anında pes ettim. evde yapamıorum dışardan almaya devam edeceğim malesef:(:(

Çevrimdışı bekir doğan

• Üye
  • *
  • Hayat güzeldir
ORGANİK EKMEK
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2007, 22:35:51 »
selam arkadaşlar

Hayatımızda en çok tükettiğimiz yiyeceklerden bir taneside ekmektir.
 Yediğimiz ekmeklerin ununun nasıl rafine edilip buğdayın kepeğini ayrıştırılarak yapıldığını biliyorsunuzdur. Ben size İSTANBUL HALK EKMEĞİN TAM BUĞDAY UNLU ORGANİK EKMEĞİNİ öneriyorum.  Ben kullanıyorum çok beğeniyorum.
Sevgiyle kalın
HOŞÇA  KALIN