Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Cuzco sokaklarindayim..  (Okunma sayısı 4436 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
Cuzco sokaklarindayim..
« : 30 Ocak 2008, 21:06:39 »
Selam arkadaslar,
Cok degisik ve guzel gunler yasiyorum.
Dun Nazca cizgilerinin ustunde cesna tipi ucaklarla uctuktan sonra,
bu gun Cuzco ya geldik.Yarindan sontaki gun Machu Picchu ya gidecegiz.
Gelince hepsini belgesel halinde anlatmak uzere devamli cekim yapiyorum.
Hepinize selam ve sevgileeeeeeeeeer   ;w
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
Ynt: Cuzco sokaklarindayim..
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2008, 11:35:15 »
  Merı cım her gün programını takip ediyorum acaba neredesin diye,heyecanla seni bekliyoruz anlatman için.

Sevgilerimle,

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2008, 11:55:08 »
Meriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  ;m<

Cuzco kelimesini forumda okuduğum anda çok heyecanlandım; 'Meri yazmıııııııış e tabii dün serbest gündü diye  hihi hihi hihi'

Umarım her günün en özel ve en güzel günün olur...Seni çok özledim...Kalbim seninle...

Sevgiler, iyi eğlenceler...

Kızılderililerle benim hakkımda konuşmayı unutma  ;w

;n

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2008, 14:28:10 »
Meri her anın tadını çıkar!! :D
Her anının cok guzel ve ozel gecmesini diliyorum. :)

Yonca Güler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2008, 17:57:07 »
mericim bak şimdi 3 tane kavanoz alıyosun hepimiz için.birinin içine havasını, diğerine toprağını, diğerinede suyunu koyuyosun.Bize getirince hepimiz havasını, suyunu toprağını hissediyoruz ve bizde oralara gitmiş kadar oluyoruz. ;w
Şaka bi yana bol bol eğlenmeni ve tadını çıkartmanı diliyorum yürekten. ;n

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2008, 00:28:20 »
Tesekkurler arkadaslar ;w
Yalniz hepimizi carpti dag havasi.Herkes diyare ya da mide bulantisi cekiyor.Ben cok hafif atlattim. yarim gun surdu.Bazi arkadaslar oksijen almak zorunda. Ben dun biraz hizli yurudum, (baska turlusunu bilmiyorum cunku)
hemen gogsumde bir baski olustu ve carpinti oldu. 3800 mt deniz seviyesinin ustundeyiz yani dile kolay. Bunye 2 gunde alisacak ve yarin degil obur gun machu picchu ya cijacagiz hayirlisiyla.Cok ozel seyler yasiyorum burada.Dun aksam yoga yaptim yarim saat.Ozellikle nefes calistim ve bu sabah cok faydasini gordum.Yaklasik 9 saat yollardfa dag bayir acik hava muzeleri katedraller vs. gezdik durduk.Gayet iyiyim su anda herkes yatti, bazisi oksijen aliyor ama beeeeeeen ;g size yaziyorum. Gelince anlatacak cok seyim var Hepinize sevglerimi yolluyorum.Ben siz cok fazla etkinlik yapmayin emi  ;ss

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2008, 08:54:48 »
 Merı tatilinin güzel geçmesi bizleride mutlu ediyor,heyecanla seni bekliyoruz,pzar günü yoga erken gel sohbet edelim tamammı.
Bu arada üzgünüm ct günü promoteks gezimize katılamayacağım zira ct günü işte olmam lazım,istersen başka bir hafta sonu yapabiliriz.

Öpüyorum,
Sevgilerimle

Emyyy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2008, 10:15:49 »
demek maçi piçuda olcaksın meri. resmen dünyanın diğer tarfındasın... off çok kıskandım ya.  ;ss
ismi bile çok hoş ve masalsı geliyo kulağa <<s maçi piçuu....    oralarda olmak müthiş olmalı
yoncanın dediği gibi havası, suyu ve toprağından getir bizeeeee  ;w tadını çıkar oraların
heyecanla bekliyoruz seyahat maceralarını...

bakınız bi küçük araştırma maçi piççu ile ilgili..

Wikipeida
Machu Picchu (Türkçe: Maçu Piççu veya Maçu Piçu), bugüne kadar çok iyi korunarak gelmiş olan bir İnka antik şehridir. 7 Temmuz 2007 tarihinde,Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri olarak seçilmiştir.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Machu_Picchu

Beyaz adam oraya bakmayı unutmuştu.
Bütün yeryüzü onun elleriyle yeniden şekillenirken And dağlarının zirvelerinden birinde bir şehri yakıp yıkmayı unuttu. o dokunmayınca doğa elbette korurdu. korudu.

İnkalardan günümüze kalan çok az şeyden biri de bu rüya kenttir. bölgenin istilası sırasında buraya ulaşılamadığı için günümüze kadar korunmuş tabiatı ve taş yapılarıyla gizemli, muhteşem dokusuyla inkaların sır dolu yaşantısı bu yüzyılda da daha hayranlık ve merak uyandırır
(bir gezgin yorumu)

Machu Picchu (1460-1470) Machu Picchu, Peru
Inka İmparatoru Pachacutec 15. yüzyılda Manchu Picchu olarak bilinen dağda bulutlar içinde bir şehir inşa ettirmiştir. Bu muhteşem yerleşim merkezi And platosundan başlayarak balta girmemiş Amazon ormanlarının Urubamba Nehrine kadar uzanmaktadır. İnkalar tarafından çiçek hastalığı salgınından dolayı terkedilmiştir. İspanyolların İnka İmparatorluğu'nu ele geçirmelerinden sonra şehir 300 yıl boyunca 'kayıp' olarak kalmış ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından tekrar bulunmuştur.
http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/detay.aspx?categoryID=6&galleryID=174&picID=2418&dp=2

http://www.culturefocus.com/peru-machu-picchu.htm
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2008, 13:37:16 Gönderen: Emyyy »

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 01 Şubat 2008, 13:29:45 »
Meri;

Harikasınnnnn; senin varlığını hissetmek ne güzel...Tabii ki sen onlardan farklı olacaksın; sen doğayla içiçe barışla yaşayan birisin..

En kısa zamanda görüşmek üzere :)

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2008, 01:24:55 »
Emine'cim oyle guzel bir yerden girmissin ki olaya.
Bu gun butun gun kutsal vadide inkalarla ilgili kalintilari gezdik, resmini koydugun yeri canli canli gorduk.Zaman xaman zorlandk cunku merdiven veya yukseklere cikmak yoruyor insani ama yilmadik.
Bol bol Kizilderili gorduk.Hepsi cok cana yakin ve guleryuzlu.Ama Nazlicim fazla yaklasmamk lazim yada burnunu tikayacaksin.
Ve sefalet dizboyu.
Simdi anlattiklarim anlatackalarimin ozeti bile degil yalniz.
Gorusmek uzere.Hepinize sevgiler.
Sanirim su anda sizler derstesiniz.Yuregim ve aklim sizlerle.
Hoscakalin.

Çevrimdışı Nisa Aktürk

• Üye
  • *
  • Her ne Ararsan Kendinde Ara - Hacı Bektası Veli
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2008, 12:21:22 »

Mericim cok güzel görünüyor anlatacaklarını dinlemek  için dönmenin sabırsızlıkla bekliyorum.
Sevgilerimle Hoşcakalın
Nisa