Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: MERHABA  (Okunma sayısı 3009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TiViTi

• Üye
  • *
    • Reklam
MERHABA
« : 31 Ocak 2008, 17:17:40 »
Selam : Bir kimseyle karşılaşıldığında, birinin yanına gidildiğinde veya yanından uzaklaşıldığında kendisine söz ve işaretle bir nezaket gösterisi yapma, esenleme, merhaba.

SelamünAleyküm : Allah'ın selamı sizin üzerinize olsun" anlamında bir esenleme sözü.
AleykümSelam : Arapça selamünaleyküm biçimindeki selamlama sözüne verilen "esenlik, selamet sizin de üzerinize olsun" anlamındaki karşılık.

Merhaba : Geniş ve mamur yere geldiniz, rahat ediniz, günaydın, hoş geldiniz" anlamlarında bir esenleşme veya selamlaşma sözü.

Bu arada TDK hem Esenleme hem de Esenleşme kelimelerini kullanmış. Onun da açıklamasını verelim
Esen : Ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı, sıhhatli, salim.

Bir de şöyle bir şey buldum. http://www.freelang.net/expressions/hello.html Yabancı dillerde nasıl söyleneceğine dair.

Şimdi bunları okuyorsunuz ve ne saçmaladığımı düşünüyorsunuz elbette. Mesela şu. Başlığa ne yazayım diye düşünürken çıktı herşey. SelamünAleyküm diyerek aykırı bir giriş yapmak istemiştim ama yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için, konuyu biraz araştırayım istedim. Son 1 saatim buna gitti. İşin öztürkçe kısımlarına, Arı Dil Teorisinden Güneş Dil teorisine kadar gittim. Fakat atalarımızın nasıl bir selamlaşma şekli kullandığını bulamadım. Belki bir gün Kazım Mirşan'a (http://www.geocities.com/kazimmirsan/) sorarım.

Sonunda şuna kadar verdim: "Merhaba"

Şimdi ben kim miyim?  ;ss İleride belki daha detaylı anlatırım onu, şimdilik ben niye burdayım kısmına gelelim. Yaz sonu Sonbahar başı gibiydi, yıllardır var olan Skolyoz problemim artık iyice çığruından çıkmıştı ve sırtımda müthiş ağrılar yapıyordu. Konuyla ilgili MR'lar falan çektirip doktora gidince bir de bel fıtığım olduğunu öğrendim. Fizik tedavi ve yüzme falan önerdi. Fizik tedavi ile birlikte aynı anda -sanırım Ekim ayında- Mert Hocanın Tepe Sports İnternational'daki derslerine başladım.
Yukarıda sadece bir giriş cümlesi ya da kelimesi için düştüğüm duruma bakarak <<s, YOGA konusunda ne gibi bir araştırmaya gidebileceğimi düşünürsünüz herhalde. Bu huyumu bildiğimden, hiç kafaya takmadan, bir spor gibi görerek sadece şifa amaçlı yapıyorum. Hatta sırf kendimi fazla kaptırmayayım diye aylardır bu siteye bile üye olmadım ki, 1991 yılından beri internet kullanırım ve günümün 12-14 saati internet karşısında geçer.

Neyse, kısacası burdayım.
Esenlikler diliyorum  ;w
NeFeS

Yonca Güler

• Ziyaretçi
Ynt: MERHABA
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2008, 18:06:36 »
Ne hoş ne güzel bir merhaba bu TİVİTİ,Ne renkli bir kişiliğin olduğu satırlarını arasında gün ışığı gibi duruyor.Yogayı ne amaçlı yaptığın yada yapıp yapmadığınınbile önemi yok şu anda sanırım.Önemli olan bu forumda ve aramızda olan.Amaç zaten güzel titreşimleri bir arada toplamak, bilgi paylaşmak, enteresan konular konuşmak, mizahla tebessüm etmek, şaşırtıcı hikayeler okumak vs vs vs...Bak bende en az senin kadar yazdım sayılır...KIsacası Forumumuza kocaman hoşgeldin...

Çevrimdışı nilüfer

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2008, 21:30:32 »
hoşgeldin ( senin merhabanın karşısında fazla sade basit oldu ama sıcak ve içten bir hoşgeldin olduğunu hissedebildin umarım )
Gönül fısıldar ..dil söyler
Gönül söyler ..el yazar

janbi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2008, 22:00:33 »
:)))))))))))))))))))))
ilahi nilüfer :)))

Hoş geldin Tiviti.

Çevrimdışı Mine

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2008, 22:24:59 »
aramıza hoşgeldin tiviti:))
Mutlu olmak istiyorsak,
hayatın cisimde değil,
ruhta olduğuna inanmalıyız.

Tolstoy

Çevrimdışı melis

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2008, 00:37:11 »
Hoşgeldin Tiviti..

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2008, 10:46:41 »
AleykümSelam Sevgili TiViti;

Ve de günaydın  ;s

Yine aynı şey oldu...Yani çok bunalmış ve sıkılmış bir halde siteye girdim ve yeni bir yüreğin aramıza katıldığını gördüm; yüzüm güldü yazını okuyunca  hihi

Bırak kendini yogaya; o bir deniz gibi seni alıp bambaşka yerlere götürecektir diye düşünüyorum...

HOŞGELDİN!!!

;n

Çevrimdışı TiViTi

• Üye
  • *
    • Reklam
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2008, 15:28:12 »
Bu sefer kıca keseceğim :)

HOŞBULDUK
NeFeS

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2008, 18:24:52 »
HOŞ GELDİN TİVİTİ........ŞİFA AMAÇLIDA OLSA,  MERT HOCANIN DERSLERİNE DEVAM EDERSEN EĞER,NASIL ARAŞTIRMACI BİR YOGA ÖĞRENCİSİ OLDUĞUNU GÖRECEKSİN.GEÇMİŞ OLSUN,BOL ŞİFALAR,SEVGİLER.............. ;n
G.G

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2008, 01:24:23 »
Hoşgeldin Tiviti.