Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Kendinle barış..  (Okunma sayısı 1806 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mine

• Üye
  • *
Kendinle barış..
« : 16 Mayıs 2010, 22:11:49 »

Kendi gücünüze inanmadıkça başarılı ve mutlu olamazsınız Gücünüze inanır ve kendinize güvenirseniz, daima başarılı olursunuz
Oysa aşağılık ve yetersizlik duygusu ümitlerinizin kırılmasına yol açar Kendinize güven duygusu daha güçlü insan olmanızı sağlar
İnsan olumsuz düşünmeye başlamışsa kafasına devamlı olumsuz fikirler gelecek ve yaşamını zehir edecektir Karşınızdaki güçlük ne kadar büyük olursa olsun, eğer cesaretle göğüsleyecek olursanız sizi ümitsizliğe düşürmez Beyninizi inançla, kendinizi güven duygusu ile doldurun Bunlar bütün şüphe ve güvensizlik duygularını kovacaktır

Günümüzde çoğu insan güvensizlik içindedir Bir üniversitede, psikoloji dersini alan altı yüz öğrenci ile yapılan bir araştırmada, en çok yakınılan kişisel sorunlar sorulmuştur Öğrencilerin %70’ i en çok yakındıkları kişisel sorunlarının kendisine güven eksikliği olduğunu vurgulamışlardır Bu oranın tüm toplum için de geçerli olduğu rahatlıkla söylenebilir

Kendine güven duygusunu kazanmak için her şeyden önce başarısız olmayı asla düşünmeyin Bu düşünceler aklınıza gelince hemen olumlu düşünceler üretmelisiniz Karşılaştığınız güçlükleri inceleyerek onları en aza indirmeye çalışın

Kendinize yaratanın sizinle olduğunu ve hiçbir güçlüğün sizi yenemeyeceğini hatırlatın Özellikle aşağılık duygusunu yenmede çok etkili olan bir sözü sık sık tekrar etmelisiniz; “her zorluğun üstesinden gelebilirim” Kendine güvensiz ve yanlış hareketlerinizin nedenlerini anlamanızda, size yardımcı olacak bir uzmana mutlaka danışıp kendinizi tanıyın Böylece bu yanlış duyguları tedavi etmek kolaylaşacaktır
Ne kadar kücük olursa olsun ilk adımı isteyerek atın.
İyileşmeyi ve oğrenmeyi tum içtenliğinizle isterseniz, mucizeler mutlaka gerçekleşecektir.

KENDİNLE BARIŞ, DÜNYA SENİNLE BARIŞMAYA HAZIRDIR...

Alıntı

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
Ynt: Kendinle barış..
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2011, 00:20:36 »
tanrım ben düşmannlarımla bas edebilecek kuvvetteyim ... beni dostlarımdan koru..beni benden koru
Eyy Tavugun kıcından dusene muhtac insan oglu...
Ne diye böburlenirsin bilmem ki?