Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Maharishi Mahesh Yogi 91 yaşında öldü  (Okunma sayısı 4772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nazlita

• Ziyaretçi
Maharishi Mahesh Yogi 91 yaşında öldü
« : 08 Şubat 2008, 16:53:57 »
6 Şubat, 2008      

Efsanevi topluluk Beatles'ın ''ruhani danışmanı'' olarak anılan Maharishi Mahesh Yogi 91 yaşında hayata veda etti.

Hollanda ajansı ANP'nin haberine göre, transandantal meditasyon hareketinin sözcüsü Maharishi dün 1990'dan beri oturduğu Hollanda'daki Vlodrop köyündeki evinde öldü.

Transandantal meditasyon hareketinin merkezi de bu köyde bulunuyordu.Hint kökenli Maharishi, 1958'de hareketini başlatmış, 1960'lı yıllarda öğretileri, aralarında Beatles ya da Beach Boys gibi toplulukların yeraldığı gruplarca benimsenmişti.

Hareketin sözcülerinden biri, geçen haftaki açıklamasında, Maharishi'nin 5 milyon üyesi bulunduğu ileri sürülen grubun başından ayrıldığını açıklamış, yerine de "dünya lideri" olarak Maharaja Nadir Raam'ın geçtiğini duyurmuştu.

Maharishi'nin 1964'te yazdığı "İnsanın Bilimi ve Yaşama Sanatı" adlı kitabı 15 dile çevrilmiş ve dünyada 1 milyondan fazla satmıştı. Maharishi'nin mesajı, herkes için "iyilik"ti.

Kaynak: CNN
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2013, 23:10:52 Gönderen: natalie »

Çevrimdışı orhan k

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Ynt: Maharishi Mahesh Yogi 91 yaşında öldü
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2008, 11:07:35 »
Duydum ve üzüldüm.Bir zamanlar ilgi duyduğum bir öğretinin lideriydi.Aralarında ünlü
isimlerinde yer aldığı pekçok öğrencisi vardı ülkemizde. (Rahmi Koç,Doğan Canku v.s)
"Sandalye üzerinde bacak,bacak üstüneyken bile meditasyon yapabilirsiniz"ve "İşyerinizde dahi olsa
her gün 20 dk. tatil yapın"sözleri ,uyguladığı meditasyon tekniğine dikkatimi çekmişti.Tartışmalı uygulamaları
olsada gezegenimizi vazifeli olarak ziyaret etmiş ruhlardan biri olarak kabul ediyorum.Başlatmış olduğu"İDEAL
TOPLUM"kampanyası ütopik olsada o yıllarda dikkatimi çekmişti...Yolu aydınlık olsun....
                 ;n

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2008, 17:18:32 »
Işıklar içinde olsun... ;n

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2008, 18:00:49 »
 Maharishi  Mahesh gittiğini duyduğumda üzüldüm,o günden beri yüzündeki o tebessüm gözümde canlanıyor,içimi bir sevgi kaplıyor,huzur içinde olsun hep...

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2008, 23:09:21 »
Bu evren ve insanlık için iyi şeyler yapıp aramızdan ayrılan herkesin ruhu şad olsun.

Sevgiler.

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2008, 12:33:37 »
İNSAN  evladı kuş misali bir varmış bir yokmuş... gelipde dunyaya bir civi cakamayanlaramı yoksa yesertenlerin gidişineme.... 

ben bu tur olayları okadar cok yasadımki uzlmek gelmiyor içimden neden böyle oldum bilmiyorum ama öyle işte...

ruhu şad olsun :ZX
Eyy Tavugun kıcından dusene muhtac insan oglu...
Ne diye böburlenirsin bilmem ki?