Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: HALK DİLİNDE KARABASAN!  (Okunma sayısı 2460 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı şenay

• Üye
  • *
  • hayat kimseyi bekleyecek kadar uzun değil...
HALK DİLİNDE KARABASAN!
« : 12 Kasım 2008, 00:41:56 »
herkeze selam,
bende yogayla tanışalı 8 ay oldu ve bendeki değişimi aslında uzun bir süredir paylaşmayı planlıyordum fakat tamamen emin olabilmek için kendime verdiğim bir süreç vardı ve o süreç bitti. Kendime bile itiraf etmekten zaman zaman çekindiğim bir konu (düşündükçe daha çok çağırmaktan korktuğum için) ama artık eminim o benden korksun:) herkezle de gönül rahatlığıyla paylaşmak istiyorum ki benim gibi sıkıntı yaşanlara bir nebze de olsa faydası olur umarım.
Gerek özel hayatta , gerek iş hayatında ki (%90'ı iş) hayatıyla ilgili oluyordu, gün içinde yaşadığım bir sıkıntı gece beni yataktada rahat bırakmıyordu.Halk dilinde karabasan diye bilinen bir durum;uyku anında bir şey bu bazen bir insan,bazen örümcek,bazen bir yaratık çoğu zamanda bir gölge olarak beni tutardı ve kesinlikle hareket edemez , ses çıkaramaz, çığlık atamazdım bu durum her seferin de hiç uyanamayacakmış hissi verirdi ve her defasında inlememi duyan ablam tarafından hayata döndürülürdüm, hemen bir bardak su ve ağlama nöbetiyle kendime gelebilirdim.Yaşadığım şeyin aslında tarifi çok kolay fakat anlaması yaşanılmadığı sürece çok zor, Bu bende çok sıkla yaşanırdı ve şu 8 ay içerisinde hiç yaşamadım diyebilirim.Aslında bu konuyla bağlantılı anlatacak çok şeyim var fakat çok fazla sıkmak ve çağırmak istemediğim için ::)şimdilik bu kadarını aktarabildim umarım benim yaşadıklarımı hiç kimse yaşamıyordur.
Başarımın sırrı:olayları o anda yaşayıp orada bırakarak , sorasına taşımamak.Bunu doğru düşünce ve yoga ile başardımmmm. ;n
Felsefem:"Hiç bir şey benim hayatımdan daha değerli olamaz...."
'...çöz artık gözlerini oyun bitmiştir'

nazlita

• Ziyaretçi
Ynt: HALK DİLİNDE KARABASAN!
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2008, 09:31:34 »
Macera daha yeni başlıyor... ;)  ;n  ;q

Çevrimdışı sevimyt

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2008, 09:57:16 »
Merhaba Şenay,
Bu durum bende de nadiren diyebileceğim ölçüde olsa da bazen oluyordu. Çok feci bir his. Bana da çok korkutucu geliyor.
Kabusların kabusu bir durum diyebilirim. Başka hiç bişey beni bu kadar tedirgin edemez heralde.

Çevrimdışı şenay

• Üye
  • *
  • hayat kimseyi bekleyecek kadar uzun değil...
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2008, 08:40:17 »
merhaba sevim
bu konuyla ilgi şu anki durumun nasıl yani sende de hala devam ediyor mu ?
yoga yapıyormusun yada sen nasıl baş etmeye çalışıyorsun bir ahsuru yoksa öğrenebilirmiyim  ;n
'...çöz artık gözlerini oyun bitmiştir'