Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Doğayla Barış Sözleşmesi  (Okunma sayısı 11581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı niyan

• Üye
  • *
Doğayla Barış Sözleşmesi
« : 05 Şubat 2008, 01:05:49 »
Çok beğendim ve sizde okuyun istedim....

Doğayla Barış Sözleşmesi

Ben,çevrenin korunmasına ve yaşadığımız dünyayı daha yaşanır bir biçime getirmek için
elimden geleni yapacağıma,yaşadığım çevreye ve içindekilere karşı şiddet kullanmayacağıma
 ve saldırganlık yapmayacağıma,iş ve özel yaşamımda ekonomik kaygılarla çevreme dolaylı dolaysız
zarar vermeyeceğime,teknolojinin çevreyi kirletecek biçimde kullanılmasına karşı çıkacağıma ve toplumsal
olarak karşı çıkılması için gereken savaşımı vereceğime,öteki insanlarla paylaştığım dünya kaynaklarının
sınırlı olduğu düşüncesinden yola çıkarak,bu kaynakların yok edilmesine karşı çıkacağıma,kirliliğin kaynağında
yok edilmesi için tüketimi azaltmaya,yeniden kullanmaya,yeniden değerlendirmeye,yeniden değerlendirilmeyen
ve kalıcı atık üreten ürünlerin kullanılmaması için gerekli çabayı göstereceğime gelecek kuşaklara daha temiz bir dünya
bırakmak için bu sözleşmenin tüm maddelerine uyacağıma söz veriyorum

imza:İNSAN

hayat bir arayış olmalıdır;bir arzu değil,bir araştırma.
Şu olmak;bu olmak için bir hırs değil,bir ülkenin başkanı ya da
başbakanı olmak değil de ''Ben kimim?'' i bulmak için bir arayış olmalı   
                                                 OSHO

nazlita

• Ziyaretçi
Ynt: Doğayla Barış Sözleşmesi
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2008, 11:39:02 »
 ;q ;q ;q

Bu imzayı atan insanların çoğalmasını diliyorum; ve bu yazıyı okuyanların da sadece okuyup, 'Ay çok doğru yani gerçekten bravo' demekle kalmamasını umuyorum; ben tanıdığım herkese gönderiyorum.

Teşekkürler pinhan!!!

;n

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
Ynt: Doğayla Barış Sözleşmesi
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2008, 16:47:33 »
İmzaları ellerin değil, yüreklerin atması dileğiyle.