Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Gurdjieff adına...  (Okunma sayısı 2432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orhan k

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Gurdjieff adına...
« : 27 Mayıs 2009, 11:56:26 »
..hayata iz bırakanlar bölümünde yer açılması uzun zamandır Gurdjieff ve Ouspensky nin 4. yol unu inceleyen birisi
olarak beni fazlasıyla memnun etti.Daha önceleri Mert hocama Gurdjieff ten çok bahsetmiştim ama sitemizde böyle bir bölüm açılmasını teklif etme fırsatım olmamıştı.2.parapsikoloji konferansının ikinci gününde sevgili Nilüfer ve Derya ile yaptığımız sohbetlerin arasında böyle bir bölüm açılması fikrini onlara hep açmak istedim ama ya birileri yanımıza geldi yada kitaplardan falan konuşup hoş sohbetler ettik bi türlü bahsedemedim ve unuttum.Ama şimdi siteye giripte sevgili Meri nin Gurdjieff ile
ilgili yazısının bu bölüme taşınması  benim için güzel bir sürpriz oldu ve karşılıklı konuşamadığımız anlarda bile aynı şeyleri düşündüğümüzü bir kez daha farketmenin güzelliğini yaşadım.Demek ki aynı frekanstaki insanların doğruyu bulma konusunda mesajlaşması için fiziksel bir çabaya
gerek yok.Mert hocamızın dediği gibi ilgi neredeyse enerji oraya akıyor zaten..
  Kişisel ve ruhsal gelişimin Doğuda temsilcileri pek çoktur ama batıda bu nadirdir.Gurdjieff gizemli yaşamı, insana ve hayata dair derinlemesine yaklaşımlarıyla kesinlikle gözardı edilmemesi gereken batılı bi öğreticidir.Bu konudaki paylaşımların hepimize faydalı olacağını düşünmekteyim.
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..
Sevgi ile.....
 ;n

derya99

• Ziyaretçi
Ynt: Gurdjieff adına...
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2009, 12:49:29 »
 ;n

Çevrimdışı nilüfer

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2009, 13:49:59 »
  Sevgiler Orhan Bey  ;n
Gönül fısıldar ..dil söyler
Gönül söyler ..el yazar

Çevrimdışı orhan k

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2009, 13:48:14 »
Çok sevindim Natalie,
Bilgisayar başında zaman geçirme özürlü olduğumdan mesajını şimdi okudum ve baştada dediğim gibi çok sevindim fakat hiç şaşırmadım.Şaşırmadım çünkü bizler gibi dış olaylardan ziyade iç duyumların peşinde olan insanların yoluna mutlaka Gurdjieff te çıkacaktı.Gurdjieff ve Ouspensky'nin içsel ilimler ve hayata dair çok önemli öğreticilerden olduklarını materyalist batı dünyası bile kabul etmede bugün.
Bu öğretiden sen dahil tüm arkadaşların azami yararlanmalarını diliyorum....
Sevgi ile....
 ;n