Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: 40 yaş gerçekleri  (Okunma sayısı 1185 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mine

• Üye
  • *
40 yaş gerçekleri
« : 28 Ocak 2010, 12:12:07 »
                Kendimi başkalarına ispat etme ihtiyacım azalıyor Daha az otokontrol, daha çok zevk

Herşeye ilgim daha da artıyor

Başkalarını, daha da önemlisi kendimi bağışlamayı öğreniyorum

İnsanları daha iyi anlıyorum  Olumsuzluklarını tek başına değerlendirmek yerine , ona neden olan savunma sistemlerinin ardına  gizlenmiş korkularını görebiliyorum  Şefkat hissim artıyor

Başkalarının beni daha derinden tanımalarını, anlamalarını artık risk olarak görmüyorum  O ''savunma sistemimi''  korumak için ne kadar enerji harcamış olduğumun farkına ancak şimdi varıyorum

Doğru insan olmadığını düşündüğüm biriyle beraberlik yaşamam gerekmediğini artık anladım ve kabul ettim ( kimbilir kaç tane kurbağa öptüm bunu anlamak için!  )  Genelde, bu 40 yaş döneminde bir beraberlik içindeyseniz, bekar arkadaşlarınız hem ilişkinizi  sürdürebilmenizi, hemde özgürlüğünüzü sağlayabilmenizi kıskanırlar
Eğer yalnızsanız, bu sefer de evli arkadaşlarınız tüm enerjinizi arkadaşlarınıza ve dış dünyaya tanımaya adayabilmenizi kıskanırlar

Yetişkin hayatımdaki tüm seçimlerimin sorumlusu benim Hayatımdaki olumsuzluklar için suçu hep başkalarına atıp yerimde saymak yerine , adım atmasını öğrendim

Stresi vücudumda tutmamam, biriktirmem gerektiğini öğrendim  Depo dolar dolmaz sağlıklı bir şekilde boşaltabileceğim yürüyüş, yoga ve nefesi izleme gibi teknikleri düzenli olarak uyguluyorum

Enerjimin artmasında en çok faydasının dokunduğuna inandığım şey, problemli yaşamaya takılıp kalmış, negatif insanlardan uzak durmayı öğrenmiş olmam   Suçluluk duygusu mu?  Kendimi sevmeye, değer vermeye başlamamla birlikte suçluluk duygum şefkate, derin bir olgunluğa dönüştü

Elvan Demirkan

erken akıllan, geç yaşlan kitabından