Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Yunuslar!  (Okunma sayısı 2748 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı E_L_A

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
  • Hiçlikten Hepliğe, Heplikten Hiçliğe...
Yunuslar!
« : 04 Kasım 2007, 10:37:53 »
Sevgili Arkadaslar,

Asirlardir insanlarin dostu olan yunus'larin katliamina karsi sessiz kalmayalim. Japonya'da geleneksel olarak her yil yunuslar acimasizca katledilmektedir. Goruntuleri seytermenizi pek tavsiye etmem ancak web baglantilari asagidadir.

Katliam Goruntuleri

http://www.glumbert .com/media/ dolphin       

Bu katliama dur demek icin en azindan  Japon basbakan Abe'ye yazilan dilekceye internetten imzamizi ekleyebiliriz.

DILEKCEYI IMZALAMAK ICIN

http://www.petition online.com/ golfinho/

DILEKCEYE NASIL IMZA ATACAKSINIZ

1)     Click Here to Sign Petition( Dilekceyi gormek icin tiklayiniz)

2)     Isim ve email adresinizi giriniz( Zorunludur)

3)     Preview Your Signature( Imza bilgilerinizi goruntuleyiniz)

4)     Aprove Your Signature( Imzanizi onaylayiniz)

DILEKCENIN TURKCE OZET CEVIRISI

Biz Japonya’nin yunuslara ve balinalara karsi yapmakta oldugu vahsice katliamdan dolayi oldukca ofkeliyiz.  Resimlerde gorunen kanli kirmizi su  rengi  Japonyanin dunya okyanuslarina karsi ne kadar saygidan noksan  oldugunun bir gostergesidir.

Bilimsel calismalar okyanuslarin giderek tahrip oldugunu gostermektedir. Biz bu ortamlardaki istismarlari engellemek icin gerekli tedbirleri almaliyiz. Bunlar ozgur yunus baliklaridir ve  sadece Japonyaya ait olamaz.

Bu katliamlar yunuslarin ve balinalarin soylarini tehlikeye atmaktadir.  Yunuslarin  sadece bir et urunu olarak katledilmesi  ne kadar buyuk bir israftir. Bu katliamlar sonunda geriye kalan yunus baliklarinin akvaryumlarda, su parklarinda ya da yunus baliklariyla yuzunuz programlarinda olume terk edilecek olmasi  ne kadar trajik bir sondur.

Koylara yunuslari tuzaklarla cekerek , mizraklarla vurarak  oldurmek, kancalarla suruklemek ve bogulmalarini beklemek ne kadar insafsizca bir katliamdir. Bu tum uluslarda bir hayal kirikligi olmakla birlikte ,  Japonya icin de  cok utanc verici bir tutumdur.

Biz  Japonya’dan bu katliamdan derhal vazgecmesini talep ediyoruz. Bu siddet bitinceye kadar ulusulararasi topluluga konuyu surekli sekilde getirmek icin gayretle calisacagiz…

Saygilarimizla.

İnsana Saygı, ALLAH'a ve BÜTÜN'e Saygıdır.

SEVİNİZ, SAYINIZ, SABREDİNİZ ve ULAŞINIZ Dostlarımız.
BİLGİ KİTABI

Çevrimdışı burcuk

• Üye
  • *
Ynt: Yunuslar!
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2007, 21:44:52 »
Ben de imzaladım!!
Yanlız linkte bir kopukluk var sanırsam, benim gibi sayfayı görünteleyemeyenler için tekrar yazıyorum;

http://www.petitiononline.com/golfinho/

Sevgiler,
Burcu.

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2007, 10:56:58 »
Teşekkür ederim ELA ve Burcuk,ben de şimdi imzaladım.Cts. günü Hürriyet gazetesinde de USA"nın çalışmalarının neden olabileceğinin belirtildiği,152 yunusun karaya vurduğu,öldürüldüğü haberi vardı:( Umarım zarar verdiğimiz herşeyle,kendimize zarar verdiğimizin,canı acıyan herşeyle bizim de canımızın acıdığının,hükümetler de farkına varır.

Çevrimdışı Nisa Aktürk

• Üye
  • *
  • Her ne Ararsan Kendinde Ara - Hacı Bektası Veli
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2007, 13:05:51 »
Bende imzaladım arkadaşlar,
Bunu genel mail olarakda ofiseki arkadaşlara gönderdim

Sevgilerimle Hoşcakalın
Nisa

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2007, 17:45:46 »
Evet; daha sonra zaten e-maile aktivasyon için mail geliyor; onu da unutmayın da emeklerimiz işe yarasın!