Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Haliç'teki tavşanlar için yardım mailleri  (Okunma sayısı 12545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burcuk

• Üye
  • *
Haliç'teki tavşanlar için yardım mailleri
« : 12 Şubat 2008, 15:58:27 »
Herkese Selam!!

Evinde tavşan besleyen çok yakın bir arkadaşım aşağıda bulabileceğiniz alıntıyı bana ulaştırdı

Alıntı
HALİÇ üzerinde bir adaya bırakılan ve zamanla sayıları 2 bine ulaşan tavşanlar yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Deniz seviyesi nedeniyle adanın toprağını en fazla 20 santimetre kazarak yuva yapabilen tavşanlar, soğuktan kendilerini koruyamadıkları için bir bir hastalanıp ölünce sayıları 400'e kadar düştü. Fatih Belediye Başkanlığı'ndan bir veteriner ve basın mensuplarıyla birlikte teknelerle Haliç üzerindeki adacığa giden "Çevreci Profesör" Prof. Dr. Orhan Kural, tavşanlara yiyecek verdi. Tavşanların açlık, susuzluk ve hastalıktan yok olma tehlikesi bulunduğunu söyledi. Kural, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün bu adadan sorumlu olmasına rağmen tavşanların durumuna duyarsız kaldığını savunarak, tavşanların durumunun iyileştirilmesi için ilgilileri göreve çağırdı. 

Prof. Dr. Orhan Kural ile telefonda iletişime geçtiğinde bu masum hayvancağızlar için bizim de bir şeyler yapabileceğimizi öğrenmiş.
Sayın Kural  baskan@ibb.gov.tr  mail adresine bu konuyla ilgili bilgilendirme- yardım talebi içerikli maillerin atılmasının faydalı olacağını söylemiş.

Ben aşağıdaki metne benzer bir metni mail attım.

Sayın Yetkili,

Haliç teki “Tavşan Adası “nda bulunan tavşanların içler acısı durumu karşısında biz hayvanseverler duyarsız kalamıyoruz.

Kötü hava şartları, açlık, susuzluk, hastalıklarla kendi hallerine terkedilmiş durumdalar.

Yiyecek,içecek barınak ve tedavileriyle ilgili gerekenin yapılmasını rica eder, bu hassas konuda  sizin de duyarsız kalmayacağınızı umarız..

Saygılarımla,

Duyarlı arkadaşlarımdan destek bekliyorum...
Teşekkürler,
Sevgiler...

nazlita

• Ziyaretçi
Ynt: Haliç'teki tavşanlar için yardım mailleri
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2008, 17:31:40 »
Harikasın Burcu!!!

Yeniden bombardımana başlıyoruz yani.. Hemen e-posta gönderiyorum  ;q ;q Eminim sitemizdeki herkes de bu ortak harekete katılım sağlayacaktır...

;n

Çevrimdışı burcuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2008, 17:42:19 »
Sağol :)
Destek bulacağımızdan eminim ben ;)

Yonca Güler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2008, 18:21:14 »
Bende gönderdim....Duyarlılıın için teşekkler burcuk ve bizide uyardığın için...

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2008, 18:50:17 »
Ben de gönderdim hemen,sağol Burcu ilettiğin için. :)

Çevrimdışı burcuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2008, 15:47:37 »
Asıl siz sağolun arkadaşlar :) :)
Sizin gibi duyarlı insanlarla birlikte hareket edebilmek beni çok mutlu ediyor :)

Çevrimdışı Nisa Aktürk

• Üye
  • *
  • Her ne Ararsan Kendinde Ara - Hacı Bektası Veli
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2008, 21:00:21 »
Bende gönderdim arkadaşlar umarım tavşancıklara faydası olur
Teşekkürler Burcu
Sevgilerimle Hoşcakalın
Nisa