Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Arkadaşlar okuyup paylaşalım?  (Okunma sayısı 3550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SnowWhite_Queen

• Üye
  • *
Arkadaşlar okuyup paylaşalım?
« : 10 Şubat 2008, 12:03:16 »
Ben Yoga'ya başlamak istiyorum ama Ankara'da buna dair kurslar varmi bilmiyorum,bulamadim da birde sinava giricem rahatlamak için gerekli evde zaman buldukça çalışabilirim...kendim küçük küçük egzersizlerle başlamak istesem bunu kitaplar,videolarla vs yapamaz miyim?bana bunun hakkinda söylemek istedikleriniz neler olur?

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
Ynt: Arkadaşlar okuyup paylaşalım?
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2008, 12:16:00 »
Ankara'da yoga yapan merkezleri araştırabilirsin. Şimdiden başarılar.

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2008, 14:44:31 »
yani kendim başlayamam..hiç çaresi yok yani..tabiki kendi başına yaPMAK ne kadar dogru olur tartışılır ama zaman yok birde..rahatlamak için çok istiyordum..teşekkürler...

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2008, 17:07:43 »
Zaman yok lafını hiç kullanmamanı öneririm. Birşeyler yapmak istiyorsan zaman yaratıyorsun. Ben akşamları yatmadan önce yoga yapmayı tercih ediyorum. Bedende ve zihindeki rahatlama uykuya dalış süremi kısaltıyor. Neticede zaman kalıyor. Nlp ile de ilgileniyor musun peki?

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2008, 17:46:56 »
NLP hakkında kitpa okumadim...ama meditasyon ve ruhsal gelişim kitapları çok okudum..aslında yoga dan da öte meditasyona başlamayı istiyordum..1 senedir hep ayni şey oluyor hep bir problem çıkıyor yarım kalıyor yada kendimi odaklayamıyorum..umarım bu sefer başarıcam..çok ihtiyacım var..fazla stresliyim..

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2008, 10:12:53 »
Sevgili Eylül;

Ankara' da bir yoga hocası araştırıyoruz; Ankara üyelerimizi bilgilendireceğiz  ;n

Sevgiler, iyi haftalar!

« Son Düzenleme: 11 Şubat 2008, 10:40:42 Gönderen: nazlita »

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2008, 10:50:56 »
SEVGİLİ NATALİE;DÜŞÜNÜPTE YAZIYA AKTARAMADIĞIM HER ŞEYİ ÇOK GÜZEL İFADE ETMİŞSİN.SENİ KUTLUYORUM VE TEŞEKKÜR EDİYORUM...................... ;q SEVGİYLE KAL................... <<m                     
G.G

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2008, 17:28:08 »
Natalie çok teşekkür ederim...bir cevap bu kadar güzel olabilir ve açıklanabilir...Semineri bekleyeceğim..teşekkür ederim...

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2008, 17:29:24 »
Natalie o kadar güzel bir cevap yazmış ki; bütün gün bu cevabı düşündüm...  ;x Sonra birkaç kere daha okudum...

Sevgili Eylül;

Bizler sizler için Ankara' da iyi bir hoca araştırırken, sen de ana sayfadaki Mert Hoca' mızın aylık yazdığı yazılara geçmişe doğru okuyabilirsin; bu aya özelleri ve genel bilgileri inceleyebilirsin ve http://www.klasikyoga.com/yg.aspx Yoga Nedir? bölümünü inceleyebilirsin...Tavsiye edilen kitapları okuyabilirsin...Paylaşmak istediklerini bizlerle her zaman paylaşabilirsin; o zamana kadar bakarsın seminer günü gelmiş çatmış; ve ''Yoga' ya merhaba!'' dersin...

Sevgiler

;n

Çevrimdışı nilüfer

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2008, 21:13:55 »
Seni seviyorum natalie ,

Bazen yazı yazacak oluyorum (yazı yazma konusunda pek becerikli değilimdir şiir desen neyse)

sonra içimden yaa boşver natalie yazar nasılsa diyorum ve hep oluyor ,sanki yükümü hafifletiyorsun da

ha ne söyleyeyim safi ego olacaksın akşam akşam:))
Gönül fısıldar ..dil söyler
Gönül söyler ..el yazar

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2008, 21:45:31 »
    Nlp ile ilgileniyor musun derken aslında Natalie'nın demek istediklerini kasdettim. Sağolsun güzel bilgilerini yazıya dökmüş. Senin zihnine gönderdiğin mesajlar NLP'nin bir parçası: Vakit yok, yapamıyorum gibi.. İşte o zaman hiç vaktin olmaz. Bir nevi iyi diyelim iyi olsun deyişi vardır halk arasında.  Her zaman kullandığımız kelimeleri özenle seçmeliyiz...

Sadece yoga yetmiyor arınmak için yada  sadece meditasyonda yetmiyor, bedenin arınmadan, dinlenmeden, nefesini kontrol etmeyi öğrenmeden meditasyon hakkıyla yapılamıyor. Mert Hocamız hep der: Egsersiz tek başına yeterli olsaydı bütün sporcular ermiş olurdu ama değil ! Meditasyon da direk yapılabilseydi büyük üstadlar ilk çalışmalarına direkt meditasyonla başlardı zaten.

KENDİNE İNAN, KENDİNİ SEV, KENDİNE GÜVEN.

Başarılar.

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2008, 08:34:01 »
Tamam Nazlita dediğini yapıp yazilari okuyacagim...Ayrica negatif düşüncelerimi de en aza indirmeye çalışacağım..haklısın çünkü negatiflikten kurtulmadikça iyi düşünmedikçe iyice stresli ve heyecanli oluyorsun...Bu önümdeki sinavla da alakali...:) sizleri seviyorum,ilgi gösterip yanitladiginiz icin tesekkürler...=)

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2008, 17:59:22 »
hatta okudum bile:) seminerin olmasini sabirsizlikla bekliyorum.en kolayindan işe Mert hocanin sabah kalktiktan sonra güne güzel başlamak için yapmamizi önerdiği egzersizlerle başlıycam..ne kadar yol alsam kardir sanirim...ayrica denedim o egzersizleri bugün...ağrıyan boynuma o kadar iyi geldi ki ufacık bir egzersiz bile ne kadar yararli...Mert hoca'ya teşekkürler ayrica İrem'e de=))