Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Ruhumu sevindirmek  (Okunma sayısı 2546 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elif

• Üye
  • *
Ruhumu sevindirmek
« : 08 Şubat 2009, 10:25:43 »
Dünden beri düşündüğüm şey bu.. Dün hipnozla sigarayı bıraktım. İtiraf ediyorum ki sigarayı bırakmanın benim için bu kadar önemli olabileceğini düşünmemiştim. Tek seansta bırakmak ve bıraktıktan sonraki evreyi sıkıntısızca geçirecek olmak çabuk karar vermemi sağlamıştı, ancak hipnoz seansı sırasında yaptığım şeyin ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi kavradım.
Seansta derin gevşeme anında bana telkinler verilirken bir anda içimde yükselen sevinci hissetmeye başlamıştım. İçeride, duydukları karşısında sevinçten ne yapacağını bilemeyen biri vardı. Duyduğu telkinler devam ederken onun sevinci büyüyor büyüyordu. İçimdeki, sanki artık sevinçten ne yapacağını şaşırmış, minnettarlık ve şükranla mutluluğunu gözyaşlarıyla belirtiyordu. Evet, ruhum bu işe çok sevinmişti, sanki bana şöyle diyordu: 'Ohh çok şükür kurtuldum, artık özgürüm ve çok mutluyum! Bundan sonra gelecek güzel günleri düşündükçe heyecanlanıyorum, bundan sonra hiçbir engel kalmadı, esaretten kurtuldum, şükürler olsun, sonunda doğru yolu buldun Elif!'
Çok duygusal, sevgi dolu bir andı, benim için meditasyon gibiydi. Gerçekten bedenimin içindeki ruhumu duyuyor gibiydim, onu çok mutlu eden birşey yapmıştım. Hatta o bu işe benden daha fazla sevindi diyebilirim. Yıllardır bu kötü bağımlılıktan kurtulmam gerektiğini nasıl önemsemeyip ihmal ettiğimi de görmüş oldum böylece ve bana bunun ne kadar önemli olduğunu ruhum hatırlattı.
Sevgilerimle....

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Ynt: Ruhumu sevindirmek
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2009, 12:40:37 »
 ;n Sevgili Elif;ne kadar güzel anlatmışsın,senide ruhunuda tebrik ediyorum................Sevgiler............... :)
G.G

Çevrimdışı Ebru Türün

• Üye
  • *
  • Sessizliği bozmadan...
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2009, 17:05:40 »
Tebrik ederim Elif,
Benzer bir deneyim yaşamış biri olarak, bulunduğun durumun ne kadar özel ve cesaret isteyen bir iş olduğunu biliyorum. Cesaretini yürekten destekliyorum. ;q  ;q ;q Benim de içimde bir yerler bu tutsaklıktan kurtulduğuna çok sevinmiş, sevinç gözyaşlarıyla veda etmişti 20 yıl boyunca yaşadığı o zindana.
Bıraktığım andan itibaren, bedenimin kendini yenileyişini izlemek ise ayrı bir keyifti doğrusu. Vücudum her hücreyi yenilerken beni sorguladı, her seferinde " bak kendimi tazeliyorum; bu esarete döneceksen şimdi dön, beni boşuna uğraştırma" dedi ve ben her seferinde ona şükranlarımı sunup "artık dönmeyeceğimi, beni baştan yaratmasını" söyledim. İçtiğim müddetçe kendimi kirli hissettim, şimdi ise tertemiz. Tüm hücrelerimi yeniledim, yepyeniyim.
Halen kullanan arkadaşlarım varsa, bu yeni durumu tavsiye ederim. ;m<
Sevgilerimle,
 ;n
"Hayatta istediğin herşeyi elde edebilirsin, bereberinde getirdiklerini kabul edersen."    
                                                          Yogi Baba Adnan Ananda Siddviho Çabuk

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2009, 20:28:15 »
Elif hn,

içmeyen bir kişi olarak sizi özellikle tebrik etmek istiyorum..Çok büyük bir adım atmışsınız..
Kurt E. İnhan

Çevrimdışı elif

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2009, 00:45:28 »
Teşekkür ederim arkadaşlar. Hipnoz hakkında pek fikrim yoktu ama deneyim bana tahminimden daha fazla şey kattı.
Kendimce o anda kısıtlı bakışımla içimdekini hissettim, meditasyon gibi içeride değildim, dışarıdan bakıyordum. Ve 3. boyuttaki bedenin içindeki ruh diye bahsedilen ne demekmiş anladım. Bedenlerinize iyi bakınız ne demekmiş onu da anladım. Güzel bir ders gibiydi benim için...O güzel anı hep taze tutmak istiyorum, bu bana yola devam ederken güç verecek:)

« Son Düzenleme: 10 Şubat 2009, 00:57:26 Gönderen: elif »

Çevrimdışı orhan k

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2009, 15:07:39 »
Bende tebrik ederim Elif,
Çok zaman önce sigarayı bıraktım.Ama etrafımda içmeye devam eden dostlarım var.Yıllar önce hipnozla ilgilenirken o zaman ki diş hekimim
Feramuz bey hipnozla diş çekimi yapabildiğinden bunu hocası Dr Hüsnü Öztürk ten öğrendiğinden sözetmişti yanlış hatırlamıyorsam.Daha sonraki görüşmelerimizde de sigarayı bıraktırma konusunda da hipnozdan faydalandığından sözetmişti,ama ben o tarihlerde sigarayı bırakmış olduğumdan  çok da ilgilenmemiştim.Senin mesajını okuyunca bu yöntemin başarısına daha kani oldum.Çok yakın bir arkadaşım sigarayı bırakmak istediğini söyledi bende hipnozdan söz ettim çok ilgilenip bu konuda yardım alabileceği merkezin yada uzmanın tefon numarasını yada adresini istedi.Bu konuda tardımcı olabilirsen sevinirim,afişe etmekten çekinirsen özel mesajda gönderebilirsin.
Tekrar tebrik ediyorum.
 ;n

Çevrimdışı orhan k

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2009, 20:53:29 »
Göndermiş olduğun açıklamalar için teşekkürler Elif. Haftaiçi vermiş olduğun telefonla irtibata geçeceğim.Sağol.....
 ;n

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2009, 21:23:26 »
bende natali gibi hayatımda hiç sigara içmedim ve hiç merak etmedim.çevremde ve hep en yakınlarım sigara içti.ben ısrarla yıllardır bırakmaya teşvik ettim.
ve sigarayı bırakanları duyunca çok seviniyorum.benim için çok özel kişiler.ruhlarını ve ciğerlerini özgür bırakıp burunlarının ucundaki güzel hazineyi keşfetmiş oldular....

tüm sigara içienlerin en kısa zamanda bırakması dileği ile...

sevgiler ;n