Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Herkese merhaba !!!  (Okunma sayısı 3605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samurai pizza cat

• Üye
  • *
Herkese merhaba !!!
« : 25 Mart 2008, 17:37:14 »

Marmara üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksek okulunda okuyorum. Bu dönem Mert Güler hocayla beraber Yoga derslerine başladık. 

Daha önceden Yoga hakkında hiçbir bilgim veya tecrübem yoktu. Sanırım sporcu olmamdan kaynaklanan bir önyargı ile beni terletmeyen, yormayan hiçbirşeyin beni rahatlatamayacağını savunuyor, şuan performans sporu yapmadığım için günlük egzersiz düzenimin yanında deliler gibi koşarak stres atmanın en iyi yol olduğunu düşünüyordum. Büyük bir memnuniyetle itiraf ediyorum ki "yanılmışım" . Yoga ile tanıştım... hatta ilk başlarda biraz tuhaf buldum. Fakat daha sonra farkettimki bir sonraki dersin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum, merak ediyorum. Peki ders sabah 9'da olmasına rağmen ve ben uyumaya bayılan bir insan olarak o saatlerdeki derslere hep bir gözüm kapalı gidiyor olmama rağmen neden Yoga beni bu kadar çekti ? Henüz bilmiyorum çünkü daha yolun çok başındayım,yavaş yavaş keşfediyorum ve yavaş yavaş öğreniyorum...

Bu yolda yürüyen ve yürümeyi seçmiş herkese merhaba..Aranızda yeni bir yolcu var hihi

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Ynt: Herkese merhaba !!!
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2008, 20:23:15 »
Hoş geldin yeni yolcu;haydi hep beraber bu arınma yolunda yürümeye devam edelim..............sevgiyle............... ;n
G.G

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2008, 20:32:43 »
Hoşgeldin Samurai pizza cat.

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2008, 21:22:13 »
Hoşgeldin aramıza Samurai pizza cat.
Çalışmaların sadece derslerle mi kısıtlı yoksa kendi çalışmalarını da yapıyor musun.
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

Çevrimdışı new moon

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2008, 10:36:02 »
selamlar  samurai pizza cat..ben de yeni üyelerdenimmm görüşmek üzere
kaya

Çevrimdışı Nisa Aktürk

• Üye
  • *
  • Her ne Ararsan Kendinde Ara - Hacı Bektası Veli
« Yanıtla #5 : 26 Mart 2008, 12:39:19 »
hoşgeldin Samurai pizza cat  yoga yolunda ilerledikce öncelikle kendinin farkına varıyorsun bana ögle oldu
bu arada ismin cok orjinal
Sevgilerimle Hoşcakalın
Nisa

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 26 Mart 2008, 13:08:12 »
Namaste Samurai Pizza Cat  ;s

Mert Hoca' nın üniversite dersi öğrencilerinden biriyle tanışmak ne güzel; bizim için de senin burada olman ve umarız gelecekte senin gibi başka arkadaşların da aramıza katılımı büyük bir mutluluk  ;w

Anlatsana bize, Mert Hoca' nın girdiğin ilk dersine gitmeye nasıl karar verdin; yani uyumayı bu kadar seven sen o gün neden kalkıp derse gitti? Derslerde neler yapıyorsunuz?

Hoşgeldin aramıza; sevgiyle kucaklarız...

;q

Çevrimdışı samurai pizza cat

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2008, 17:45:50 »
Hoşgeldin aramıza Samurai pizza cat.
Çalışmaların sadece derslerle mi kısıtlı yoksa kendi çalışmalarını da yapıyor musun.
   Şu an sadece derste öğrendiğim güneşe selam serisini (muhtemelen yanlış bir şekilde çünkü henüz 1 kere Mert hocayla yapma şansım oldu) sabahları yapıyorum. Aslında henüz neyi nasıl yapmam gerektiğini pek bilemiyorum. Yoga'da kendimi geliştirmek istediğim bir konu var "esneklik". Mert hocanın bize gösterdiği bir asanayı ağzım açık seyretmekle yetinebildim ve anladımki ben ufak çapta bir kalasmışım  ;g

Namaste Samurai Pizza Cat  ;s

Mert Hoca' nın üniversite dersi öğrencilerinden biriyle tanışmak ne güzel; bizim için de senin burada olman ve umarız gelecekte senin gibi başka arkadaşların da aramıza katılımı büyük bir mutluluk  ;w

Anlatsana bize, Mert Hoca' nın girdiğin ilk dersine gitmeye nasıl karar verdin; yani uyumayı bu kadar seven sen o gün neden kalkıp derse gitti? Derslerde neler yapıyorsunuz?

Hoşgeldin aramıza; sevgiyle kucaklarız...

;q

Derse nasıl gitmeye karar verdiğim konusunda dürüst olucam..Yoga aslında benim ikinci tercihimdi. İlk tercihimi uzak doğu dövüş sanatlarının hayranı olduğum için taichi'den yana kullanmıştım. Ama Taichi olmadı ve birazcık mecburiyetten Yoga'ya başladım. Bunu bu kadar gönül rahatlığı ile anlatabiliyor olmamın sebebi daha ilk dersten mecburiyetin yerini merakın almış olması. Dersten çıktıktan sonra "alla alla buda nesiymiş böyle, meğer çivili tahta üzerinde oturup meditasyon yapmıyomuşuz başka bişeymiş bu" diyerek hocamızın tavsiye ettiği yoga kitabını alıp bir çırpıda okudum... sonra diğer dersler devam etti ve ben buradayım  hihi

Derslerde neler yapıtığımıza gelince; Kısaca bir Yoga dersini anlatayım. Mert hoca her çarşamba günü saat 8:30 sularında yüzünde o kocaman gülümsemesiyle okulun koridorlarında yürüyerek Yoga dersi için boş salon bulmaya çalışır. Bilmeyenler için söyleyeyim bizim okulda boş sınıf anahtarı bulmaktansa deveye burnuyla kaşık bükmeyi öğretmek daha kolaydır. Uzun uğraşlar sonucunda anahtar bulunur salona gidilir ve biz örtülerimizi sereriz. Ben spiderman li kocaman pilaj havlumla genelde önde olmaya gayret ederim. Bu arada " yoga yaparken sürekli aynı örtüyü kullanın" derken Mert hocanın benim örtüme tuhaf tuhaf bakışını gözden kaçırmış değilim o yüzden burdan açıklamamı yapayim ben tam  çizgi-roman meraklısı bir insanım ve en sevdiğim süper kahramada çocukluğumdan beri spidermandir.... Neyse yerlerimize yerleştikten sonra Mert hoca müziğini açar, tütsüsünü yakar ve bizimle sohbet etmeye başlar. Daha önce düşünmek bir kenara aklınızın ucuna bile gelmemiş sorular sorarak bizi içimize döndürür. Dersle alakası olmayan, sıkılan tipler bile çaktırmadan düşünür durumda bulurlar kendilerini. Sonra o dingin,rahatlatıcı dakikalar başlar ve ders bitmesin azıcık daha sürsün istersin ;q

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 27 Mart 2008, 14:20:24 »
Harikasın Samuraican;

Beni bu ironik perşembe iş öğleden sonrasında Mert Hoca' nın süper dersine götürdün yani bravo  ;q  hihi ben de çok severim çizgi roman okumayı ve çizgi film seyretmeyi...Örümcek adamı da çok severim ama çizgi romanlarını ve çizgi filmini; filminden kat kat daha çok sevdim  ;g

Teşekkürler!

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 27 Mart 2008, 15:44:35 »
 Hoşgeldin Samurai Pizza Cat

Ne kadar şanlısınız üniversitede Yoga dersi aldığınız için,ve en önemlisi Mert hoca dan aldığınız için,bizim zamanımızda bu tarz seçmeli ders yok gibiydi,mesleki seçmeli dersler vardı ancak.

Üniversite ortamında Yoga dersi ile ilgili paylaşımların bizi çok mutlu edecektir,

Sevgilerimle

janbi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 27 Mart 2008, 16:34:32 »
Aramıza hoş geldin samuraican.
Body building  forumdan aşinalık var resmine :)

Yogaya dair ilginin ve merakının olması ve bu ailenin bir ferdi olman , burada ki herkesi  mesajlardan da anlayabileceğin gibi çok mutlu etmiştir.

Lakin merak ve ilginin de ötesin de bir şey var ki dikkatini çekmek isterim haddim olmayarak.

Sizler Türkiye' de ilk defa bir resmi okulda resmi ders olarak yoga eğitimi alıyorsunuz ve eğitmeniniz de Türkiye'nin ilk ve tek resmi üniversite yoga eğitmeni ( ve en güleryüzlü eğitmeni ).

Çok farklı bir heyecan çok farklı bir oluşum.

Bu ilklik te bir yoga eğitmeni olarak Mert hocamıza gerçekten çok yakışıyor.

Umarım gerek eğitmenimizin gerek ise sizlerin bu yolda önünüz çok açık olur ve bu öğretinin , bu huzur ve mutluluğun insanlarla paylaşılabilmesi için en güzel şeyleri yapmaya çabalarız.

Işık ve aydınlıkla..

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 03 Nisan 2008, 23:09:58 »
merhaba bende yeniyim.ikimizde hoşgeldik ozaman.gerçekten ayrıcalıklı bir topluluğun arasında olmak çok güzel.sende çok şanslısın ki Mert Hocanın ilk öğrencilerinden birisin(üniversite de)ve birkere daha söylemek istiyorum mert hocay la yogayı tanımak çok büyük ayrıcalık... ;n

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2008, 16:57:25 »
Ne sıcak bir merhaba sevgili Zekiye  ;w

Aramıza hoş geldin :)

Ne zamandır Mert Hoca ile yoga yapıyorsun? Daha önceden yoga hakkında bilgin var mıydı?

Sevgi'yle...

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 05 Nisan 2008, 15:11:42 »
 ;nmerhaba ;n
yaklaşık bir buçuk aydır mert hoca ile yoga yapıyorum.daha önce üye olduğum başka bir spor salonunda ty-bo hocamız ders sonunda bize 1-2 asana yaptırırdı.daha o zaman çok etkilenirdim.ama kısmette mert hocayla başlamak varmış.çok mutluyum.
sizinde sıcak karşılamanıza teşekkür ederim:)