Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: bunlar da bizim evden...  (Okunma sayısı 7644 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
bunlar da bizim evden...
« : 13 Temmuz 2008, 12:24:45 »

bizim eve cok uzak bir yerden getirdik... at arabasına ilk binişimdi cok buyuk keyif aldım...bu at geldiginde cok kucuktu az biraz buyyuunce annesini sattık... buyudukce guzelleşti ... komsunu nerkek bir atı vardı... yılalrdı uslu duran at bizim  bu guzel yaratıgı görunce ipini kopartmış... hani bir söz vardır ya ipini kopartan bizi bulur..işte aynen öyle ipini kopatan bizim evi buluyordu...  sonra bununda bir yavrusu oldu tabi komsunun atına benziyordu biraz buyuynce bu yavru atıda satmak zorunda kaldık...

babam atı cok sever öylekki bazen kıskanmıyorda degilim hani... ;x
Eyy Tavugun kıcından dusene muhtac insan oglu...
Ne diye böburlenirsin bilmem ki?

Çevrimdışı sevda

• Üye
  • *
  • kimseye benzeme,kendin ol..
Ynt: bunlar da bizim evden...
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2008, 12:31:24 »
Atları çok severim.Çok güzel bir at.İnşallah bir gün ata binme fırsatım olur..

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2008, 12:34:28 »

BU DA YAN PROFİLDEN

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Temmuz 2008, 12:34:58 »
 tesekkurler...

guzel at tır kendileri

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2008, 12:46:12 »

Çevrimdışı sevda

• Üye
  • *
  • kimseye benzeme,kendin ol..
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2008, 12:51:44 »
maşallah. yok yok yani...

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 13 Temmuz 2008, 13:06:29 »
eskiden daha ceşitliydide elde olmayan nedenlerden dolayı .... tavsanlarım vardı ... guvercinlerimiz vardı kekligimiz vardı .... okul hayatı bitirdi hepsini malesef:(

Çevrimdışı nermin

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2008, 21:52:04 »
Ben bi kez ata bindim. Mükemmel bi zevk. Tavsiye ederim. Korkarak bindim sonra inmek istemedim. Bi de at arabası hikayemde var. Annem şileli. Köylerinden. Akrabası at arabasıyla bizi köyler arası taşırdı çocukken. Çok eğlenceliydi. Ananeminde inekleri ve tavukları vardı. Bi kez ördekleride olmuştu. Şimdi çok yaşlı artık bakamıyo yok onlar. Çok özlüyorum çocukluğumu.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2008, 22:00:07 Gönderen: nermin »

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2008, 00:06:38 »
fabriikatör baba ogluna insanları nne akdar fakir olabileceklerini göstermek umudyla sehir dısındaki çiftlik köye gitmek için yola koyulur bir hafta sonu... yolda giderkende cocuguna sıkı sıkı tembih eder ortamı iyi gözlemlemesini ve insanların ne kadar fakir olabilecegini anlayabilecekmisin bakjalım der...

köye geldiklerinde köylu cocuklarla tanısır farklı bir ortamdır ve hoşunada gider ...

zaman gelip gecer ve geri dönme vakti gelir...

baba ogluna yolda neyi gözlemledigini sorar tembih ettigi uzere...

evet babacıgım insanların nekadar fakir olabileceklrini gözlemledim...

bizim bahcemizde bir köpegimiz var onların 5 tane

bizim bahcemiz avlu duvarına akdar onların ise ufuklara uzanıyor

bizim avluda kucuk bir havuzumuz var onların ucu bucagı gorunmeyen bir ırmakları

evet babacıgım aslında bizim ne akdar fakir oldugumuzu gösterdigin için tesekkur ederim

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Temmuz 2008, 00:21:38 »
kumesteki beyaz tavugu göruyormusunuz  evet i,şte o  urkek duran... o beni mtavuklara bakıs acımı degiştirdi... nasılmı anlatayım tabiii...

bizim evde belgesel sevilerek izlenin... yanılmıyorsam buyuk kedilerin gunlugu adlı belgeseldi... aslında  bir kac defa izlemiştim... izlemiştik... aslan sinsice yaklaşır bir ceylana aslan her adım yaklaşmasında bizimkiler heyecanlanır özelliklede babam ceylana seslenen bir edayla kaç geliyor yine yiyecek hayvancagızı.... ben o arada koparım ... ogunde dısarı cıkmak istedim canım sıkıldı birden sebebsizce...

evin önune oturdum gözum bu beyaz tavuga takıldı garip garip hareketler ediyor hopluyor zıplıyor....

neyse biraz daha aslan misali sinsice yaklastım... bir yılan bulmus ince uzun grimsi bir renkte yılan dikeliyor tam tavuga saldırı pozisyonu alınca bizi mtavuk kafasına bir gaga atıyor yılan yere yapışıyor...

bir kac defa bu olay tekrarlandıktan sonra yılan kcmaya calışıyor... ama tavuk kuyruguna basıp engel oluyor.. yılan yıne ısırmak için dönuyor falan ama tavuk hopluyo zıplıyor...  yılanın kafasına vura vura sersemletti yılanı sonrada kafasından tuttugu gibi yuttu.....

bu tavuk o resimdeki beyaz tavuk

Çevrimdışı nermin

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 19 Temmuz 2008, 03:34:24 »
  Bİ TATİL ANANEME GİTMİŞDİM. ANANEM İNEKLERİ SAĞIYORDU. BENDE GİTTİM İNEĞİ SAĞMAK İSTEDİM. BANA TEKME ATTI. İNEĞİ SEVEREK OKŞAYARAK SAĞDIĞINDA HAYVAN BUNU HİSSEDEREK SÜTÜNÜ VERİYORMUŞ. BAYAĞI HASSASİYET İSTEYEN Bİ İŞMİŞ.

TOPRAĞIN HAVA ALMASINI ARTIRMAK VE DAHA FAZLA ÜRÜN VERMESİNİ ARTIRMAK İÇİN KÖYDE BİR GÜNDE Bİ BAHÇEYE ÇAPA YAPMAYA GİTTİLER. BENDE  GİTTİM. HEVESLENDİM BİR SAAT ÇAPA YAPTIM. VE BİTTİM. ÇAPA YAPMAKDA İNEK SAĞMAK GİBİ İNCELİK GEREKTİREN Bİ İŞMİŞ. GÜNEŞİN ALNINDA KOLLARIMDA KORKUNÇ AĞRI HİSSETTİM. VE YILAN BÖCEK HERAN Bİ YERDEN ÇIKABİLİRDİ. NE KADAR ZORMUŞ. ANANEM BU ÇALIŞMALARLA EKMEĞİNİ ÇIKARTIYORDU.   

BİRAZ DÜŞÜNÜNCE YEDİK İÇTİKLERİMİZ BİLE SEVGİ ŞEVKAT VE EMEK HARCAYARAK ELDE EDİLEN HASSAS  BİRER VARLIKMIŞ. DOĞANIN KANUNU GEREĞİ HER YERDE HER ŞEKİLDE HER ZAMAN BÖCEK YILAN KARŞIMIZA ÇIKABİLİR. YADA ÇABALADIĞIMIZ İŞLERDE Bİ TEKME ATAN.   KÖYLERDE YAŞAYAN İNSANLAR ÇOK ZENGİN İNSANLAR BENCE.BİZDEN FAKİRİ VARMI.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2008, 04:31:37 Gönderen: nermin »

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 19 Temmuz 2008, 09:22:23 »
bötu böcek her yerde cıkabilir.... özelliklede yılan... şimdi cilek topluyoruz bahcede cilek set halinde topragın uzerine siyah naylon cekilir ki cilek yetişince toprakla temas etmesin birde kökü sicak tutması için... ellerimizle karıstırıyoruz dalları bir tane cilegin dibine kusun teki yuva yapmış iki adet yumurtasıda vardı sercenin... zamanla civciv oldu tabiii....   kus cıkabilecegi gibi... cilek toplarken muhabbet ortamı cok hoş olur... muhabbete dalmısız.. bir ses duydu msanki naylonun içinde bir seyler varda hareket ediyor... elime uzun saplı kuregi aldım sesi takip etmeye basladım... kolum kadar kalın bir yılan artık rahmetli bir yılan oldu gerci....

bizi mevin önunde asma yazalrı malu msıcak oldugu için gölgesinden faydalanmak adına... bizim buralarda batırıkda mesurdur ne zaman köylu hanımlar bir araya gelip muhabbete baslayınca devamında batırık yapılır safraya gelir...

bizi mevde toplanmıslar ve batırık yapılmaya baslamıs...  komsu nası lgörduyse gözune asma yaprakalrı arasında bir sey takılmıs tam tepemizde... iyice bakıldıgında yılan oldugunu ancak anlayabildik 2 mt kadar vardı uzunlugu... neyse komsu atılan cıglıkları duyar duymaz kuregi kapıp geldi. o kurekle gelince bende uzaklastım epeyce. 100 mt kadar geriden olayları takip ediyorum. adam nasıl vurduysa yılana yılan uctugu gibi depeme dustu biraz panikle hoplayıp zıpladı mama allahtan yılan sersemlemiş yoksa o can haliyle gittigi yere benide götururdu...

koyunalrımız var koyunlarımızın agılının bulundugu yerde dut agacları var gölge etmesi için zaman zamanda dalların ıkesip ikramda bulunuyoruz koyunlara özelliklede kuzular oldgunda onların kendilerini bize sevdirmesi için kullandıgımız bir seydir dut yapragı...

duz olan gövdesine zorlukla tırmanmaya basladım tutunack yer olmadıgından... dalların bol ve sık oldugu alana geldigimde iki eimle kavradıgım gibi kendimi yukarı cektim. kafamı kaldırdım gözlerimin tam hizasında 1mt kadar uzunlugunda bir yılan kıvranmış yatıyordu....

asagıya nasıl indim bilmiyorum o anda ama sonrasında yılanı da asagı indirdim.....

bizim ev torosların etegindedir... su kanalı var ama haftada bir su gelir... ben ara ara takip ederim su geiyormu gelmiyormu diye... yine bir gun cıktım kanalın basına bizim komsunun haylaz ve yaramaz bir o kadarda cin gibi ibr olu var... 5 kiloluk yemek yagı tenekesi bulmus... kova gibi kullanıyor içinde su var suyun içindede yılan... oynuyor yılanla.. sordu mnereden buldun bunu... bizim ıhtıyar tkaımı eskimiş gisileri cul (cıbıt) yapar... bunalrın salondaki yolluk altında nasıl girdiyse yılan girmiş.... eleman yılanı culun altında yakalamıs...  yılanı tutuyor kafa kısmından yakalamıs hafif gevsettimi yılan kuyrugunu koluna doluyor kafasını sıktımıda yılanın canı kacıyor....  iğğğ ama bu kadar soguk bir hayvan olabilirmi yaa...

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 19 Temmuz 2008, 09:30:04 »
bahceyi suluyorum bir bahar gunu her yerin yemyeşil oldugu gunlerde yani... kaysı agaclarında meyva var ama yesil olgun degil... ekşimsi bir tadı oluyor erik misali benim hoşuma gidiyor... buyukce bir agaca saldım suyu agaca tırmanıp kaysı yiyecegim...  agacın gövdesinde garip bir yaratık var yumruk kadar buyuklugunde... ne oldugunu anlayamadım ilk gördugumde iyice dikkat  ve takip ettim yukarı dogru tırmanan böcek yeşil bölgeye geldiginde renk degiştirdi... galiba bukalemundu....

maydonos ekilmiş evin önune uzun zaman kesilmedigi için boy atmıs...  maydonosların arasında bana dogru yaklaşmakta olan bir ss duydum ilk seferinde yılan oldugun udusunup bir akctane kayaya sarıldım bekliyorum... cıka cıka bir tosba ( kaplumbaga ) kayaları attım elimden yanaştım yanına cok utangaç bir yaratık ben yanına varınca ayaklarını ve basını kabugunun içine cekti...  ters cevirincede bisikletye binmiş pedal cevirir gibi hareket yapıyor... b,raz oynadıktan sonra saldım cayıra....

galiba yzarak bitiremeyecegim şimdilik bu kadar

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
KUZU KUZU MEEEEEEEEEEEE
« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2008, 10:03:04 »

manken gibi poz vermişler heee ;q

Çevrimdışı nermin

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 19 Temmuz 2008, 13:37:05 »
YILANDAN BAHSETTİNİZDE, ANANEMİN Bİ BAHÇESİNE GİTTİK. OTURUYORDUK. DAYIM SAĞOLASICA BAK SAKIN KIPIRDAMA DEDİ. KUYUNUN KAPAĞINI AÇTI. AMAN ALLAHIM DÜNYA KADAR YLAN VIZIR VIZIR SONRA HEMEN KAPAĞI KAPATTI.  VARLIĞI BİLE HOŞ DEĞİL. HİÇ UNUTMAM O KUYUYU.

Çevrimdışı orhan k

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 19 Temmuz 2008, 19:53:27 »
Evinin doğal ortamı ve benim hayat yoldaşı olarak tanımladığım at,kümes hayvanları ve koyunlarınla sürdürdüğün naturel hayat imrenilmeyecek gibi değil.
Anılarını ve evinin ortamını samimi ve içten bir şekilde bizlerle paylaştığın için saol gezgin33.Yolun açık ve aydınlık olsun...
 ;n

Çevrimdışı SnowWhite_Queen

• Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 20 Temmuz 2008, 01:41:51 »
o kadar güzeller ki:) hepsi cok güzel..kuzular ve at:)

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 20 Temmuz 2008, 07:18:08 »
herkese herbirinize tesekkur ederim......

haca efendilerden birine sordum bu bebekler neden buakdar sevimli geliyor bizlere diye...

gunahsız olupta sevimsiz olan birşey varmı demişti...

Çevrimdışı SnowWhite_Queen

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 20 Temmuz 2008, 11:33:42 »
vay be ne guzel soylemis  :D

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 20 Temmuz 2008, 12:22:31 »
 ;n Harikasın Gezgin,kuzulara bayıldım,fotograflar süper...........................SEVGİLER................. :D       
G.G