Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Görme Engelliler icin Sesli Kitap okuma konusunda guzel gelismeler:)))  (Okunma sayısı 3479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zerrin

• Üye
  • *

Gorme Engellilere kitap okuma konusunda attigim mesaja bircok olumlu yanit geldi. Nazli bugun Bogazici Universitesine geldi. Beraber GETEM'e gittik. Sesli kitap okuma prosedurunde ilk olarak orada deneme kaydi yapmak gerektigi, sonrasinda onlarin verecegi programi bilgisayariniza yukleyip, mikrofonlu kulaklikla evinizde kitap okuyabileceginizi daha once de yazmistim.
Oradaki gorevli arkadasa, calistıgı icin universiteye gelemeyecek ama bu projeye destek vermek isteyen bircok yoga dostu oldugunu belirttik.
Deneme kaydını msnden geteminfo@boun.edu.tr adresine gonderebilir, bu adrese mail atabilir ya da 212 359 75 38 nolu telefondan direk bilgileri alabilirsiniz.
www.getem.boun.edu.tr adresinden gorme engellilerin talep ettigi kitap listesinden okuyabileceginiz bir kitabı secebilirsiniz.
Bir de okunan kitap listelerini inceledigimizde Kadir Has Universitesi, TEd Koleji gibi kurumlar gozunuze carpacak. Belki okuyacak arkadaslar da hem Klasik Yoga Grubu ismini hem de kendi ismini belirtebilir. Bu sayede yapilan gonullu etkinligimizi sayisal olarak da takip edebiliriz diye dusunuyorum.
Nazli da bugun hakkinda birseyler yazacak. Eksiklerim varsa, Nazli da tamamlayabilir. Bu konu hakkinda yardima ihtiyacı olan, universiteye gelip merkezi gormek isteyen kisilere yardim edebilirim.
Ilgi dolu mesajlarınız bekleniyor.
Sevgiler ;n
« Son Düzenleme: 11 Mart 2009, 14:34:18 Gönderen: Duygu Akartuna »

Çevrimdışı Mert Güler

• Genel Yönetici
  • Üye
  • *
    • http://www.klasikyoga.com
Arkadaşlar harikasınız;

Yüreğinize sağlık..

;q ;q ;q
Sevgiyle Kalın,
Yolunuz Aydınlık Olsun...
Mert Güler

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Çok güzel paylaşımlar bunlar...
Kurt E. İnhan

nazlita

• Ziyaretçi
Merhaba...

Zerrin' in mesajını okuduğumda dünkü tecrübemi tek bir cümleyle nasıl özetlerim diye düşündüm ve hislerimi özetlemek gerekirse:

Meğersem ne kadar da görme engelliymişim; üstelik ben kendimi gören biri sanıp da 'görme engelliler' e yardıma giderken...

Bu muhteşem bir proje ve yapılacaklar o kadar basit ki gerçekten...Oturduğunuz yerden evinizde listedeki pek çok güzel kitabı sesli okuyarak pek çok ufuklar, pencereler açacak; ışıklar, mumlar yakacağız...

Ben Sevgili Küçük Prens Kocaman Yürek Engin' in verdiği cd' deki bütün dosyayı buraya yükleyerek 'ulak' lık vazifemi yerine getiriyorum...
(malesef göndermeyi denedim; fakat olmadı, bu konuda Emmyy' den destek rica edeceğim; bu arada sizler aşağıdaki adreslerden inceleme yapabilir; veya telefonla irtibat kurabilirsiniz)

www.getem.boun.edu.tr ana sayfamıza girin.
kitap okunma talebi bağlantısına tıklayın.
karşısında talep alındı ibaresi olan kitaplardan birini seçtiğiniz taktirde GETEM’i arayın ve seçiminizi netleştirin.
GETEM: 212 3597538

Herşey açık ve net açıklanmış; gerisi bize kalmış...

Gerçekten görebilmek umuduyla...

Çevrimdışı zerrin

• Üye
  • *
İşte Nazlidan bekledigim mesaj ;w Ben de her Engin'i gordugumde asıl gorme engelli benim diye dusunuyorum...

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Nazlita & Zerrin Hnlar,

öncülüğünüz için çok teşekkürler..Bir nebze katkım olur düşüncesiyle yazılarınızı üye olduğum 2 gruba da gönderdim..umarım faydası olur.. ;n
Kurt E. İnhan

Emyyy

• Ziyaretçi
Dosyaları ekledim arkadaşlar, inceleyebilrisiniz.
Gerçekten güzel bi çalışma harikasınız.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2009, 11:39:50 Gönderen: emyyy »

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
Teşekkürler arkadaşlar.
Bu gerçekten süper bir olay.
Haydi hepimiz iş başına o zaman :)
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
  Çok sevindim ve heyecanlandım,evet işbaşına arkadaşlar.

Çevrimdışı nilüfer

• Üye
  • *
5 senedir hemen hemen her akşam yaptığım bir alışkanlık mı desem yoksa keyif mi desem bilemiyorum yeğenime masal kitapları okuyorum ...masal kitaplarından o kadar çok şey öğrenmişim ki ...kimbilir gözü görmeyen ama hayatı başka duyularıyla görmeye çalışan arkadaşlara bu kitapları okurken neler öğreneceğim ....
Gönül fısıldar ..dil söyler
Gönül söyler ..el yazar

Çevrimdışı sudi

• Üye
  • *
ben suna 19 yıldır seslendirme yapıyorum meslektaşlarımı bu etkinlik için uyandırmaya çalışacağım daha önce çok sınırlı katılımlar olmak üzere bu çalışmaları biliyordum ama böyle genele duyurulmamıştı bu çok daha güzel bir gelişme