Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: RUHSALLIĞIN BİLİMİ KONFERANSI..  (Okunma sayısı 1404 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

derya99

• Ziyaretçi
RUHSALLIĞIN BİLİMİ KONFERANSI..
« : 05 Mayıs 2009, 08:54:17 »
Türkiye'de ikinci defa gerçekleştirilecek olan uluslararası katılımlı 2. İstanbul Parapsikoloji Konferansı, 23-24 Mayıs 2009 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze’de düzenlenecek.

Duyular dışı algılama yeteneğini inceleyen bir bilim dalı olan ''parapsikoloji''yi konu alan ve organizasyonunu DER-TUR'un üstlendiği konferans, İnsanlığı Birleştiren Bilgiyi Yayma Vakfı (BİLYAY) ile Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneğinin (MTİA) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Konferansa katılacak olan yabancı konuşmacılar arasında San Franscisco Saybrook Lisansüstü Eğitim Okulunda psikoloji profösörü olan Dr. Stanley Krippner, Atlantic Üniversitesinde araştırma görevlisi Stephan A. Schwartz, Oregon Üniversitesinden Dr. Amit Goswami, California İntegral İnceleme Enstitüsünden Charles Winstead, Türkiye’den Dr. Sultan Tarlacı, Dr. İnci Erkin ve Dr. Ali Seydi Gültekin gibi kendi alanlarında çok ünlü isimler yer alıyor.

derya99

• Ziyaretçi
Ynt: RUHSALLIĞIN BİLİMİ KONFERANSI..
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2009, 08:55:41 »
Konferans konuşmacılarından bazı başlıklar:

Roger Nelson: “Global Bilinç Projesi”

Amit Goswami: “Kuantum ve Bilinç”

Stanley Krippner: “Şamanlar: İlk Bilimsel Araştırmacılar ve İlk Ruhsal Uygulamacılar”

Stephan Schwartz: “Uzaktangörü ve Parapsikolojik Fenomenler”

Charles Winstead: “Günümüze Dek Çağlar Boyunca Bilim ve Mistisizmin Sanatsal Belgelenişi”

Dr. İnci Erkin: Niyetin Gücü ve  Başkasının Yerine Enerji Psikolojisi Teknikleri ile Çalışmalar

Dr. Uma Krishnamurthy: “Kuantum Bilinç, Yoga Psikolojisi ve Dönüşüm”

Ali Seydi Gültekin: “Radyestezi ve Bilimsel Uygulamaları”

M. Reşat Güner: “Bilincinizin Sınırlarını Keşfedin”

Tarık Arıldal: “Metapsişik Parapsikoloji”