Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: İNSAN OLMAK!  (Okunma sayısı 2155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert Güler

• Genel Yönetici
  • Üye
  • *
    • http://www.klasikyoga.com
İNSAN OLMAK!
« : 24 Aralık 2006, 12:57:39 »
Bir bilgeye " Nasıl insan oluruz?" diye sormuşlar.

"Üç adım atlama" gibi bir cevap vermiş bilge kişi;

Önce sana kötülük yapanlara kötülük düşünmemen gelir,
insanlığa attığın ilk adım budur...

Sonra sana kötülük yapanlara iyilik yapabildiğin an ise
ikinci büyük adımı atar ve hakiki insan olmaya başlarsın.

Ve nihayet, sana iyilik yapanla kötülük yapan arasında bir fark
hissetmeyecek hale geldiğin zaman insan olursun...
Sevgiyle Kalın,
Yolunuz Aydınlık Olsun...
Mert Güler

Çevrimdışı şirvan

• Üye
  • *
İNSAN OLMAK!
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2006, 02:04:02 »
mert hocam! öncelikle bu site için teşekkür edip hayırlı olsun demek istiyorum.hepimiz için son derece verimli,faydalı olacağına inanıyorum."insan olmak" başlıklı yazıdan çok etkilendim...aslında kendi yaşantımda pek uygulayabildiğim bir davranış şekli değil bu yazıdaki öğüt. yani  benim için pek kolay değil demek istiyorum,kırıldığımda çok kolay tamir edemiyorum kendimi.kinci bir yapım olmadığını düşünüyorum aslında,çünkü,haksızlığa uğradığımda ya da biri bana kötü davrandığında intikam almaya çalışmadım hiç ama yapılanları da unutamayan bi yapım var... özellikle yazının son cümlesi beni çok etkiledi.bunu yapabilmek çok şeyi halledebilir diye düşündüm,keşke yapabilsem diye düşündüm.bu yazınız beni bir hayli meşgul edecek gibi görünüyor.bu arada sizi özledik ve bir an önce derslerimiz  başlasın istiyoruz görüşmek üzere :)

Çevrimdışı Mert Güler

• Genel Yönetici
  • Üye
  • *
    • http://www.klasikyoga.com
İNSAN OLMAK!
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2006, 15:47:06 »
Merhaba Şirvan,

Sitemize hoş geldin.
Siteye beslediğin övgü dolu sözlerin için çok teşekkür ederim
Hepimizin birbirimizden öğreneceği, paylaşacağı çok şey olduğunu ve sorunun nerede olduğunu bilen insanların cevaplarını çoktan bulmuş olduklarını düşünüyorum.

Kendimize ve başkalarına doğru bir tavır içersinde olmamız gerektiğine inanıyorum. Özellikle “kendimize doğru bir tavır içerisinde olmamız gerekiyor” kısmını unutuyoruz gibi geliyor bana ya da önemsemiyoruz. Oysa ilk önce kendimize karşı doğru davranışlarda bulunursak kolay kırılmaz, kırılsak bile kendimizi daha kolay tamir edebiliriz. Böylece sana yapılan davranışları daha iyi anlar ve çözebilirsin.

Yanlış ve haksız davranışlara hepimiz maruz kalıyoruz. Çünkü çevremizde farkındalığı gelişmemiş insanlar çoğunlukta, biraz kişisel gelişimiyle ilgilenen insanlar zaman zaman bu tarz düşüncelere kapılabiliyor.

Bizde bu site vasıtasıyla kendimizin ve çevremizin farkındalığını arttırmak, azınlığı çoğunluk haline getirebilmek ve klasik yoga sever grubumuzda kimsenin birbirini kırmayacağı haksızlık yapmayacağı bir ortamımız olsun istiyoruz.

Herkese örnek olabiliriz,  ne dersin?
Sevgiyle Kalın,
Yolunuz Aydınlık Olsun...
Mert Güler