Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: yoga bayanlaramı mahsus  (Okunma sayısı 6662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eczaci

• Üye
  • *
yoga bayanlaramı mahsus
« : 23 Mayıs 2008, 10:08:32 »
arkadaşalar özellikle erkek arkadaşlar ya nerelerdesiniz.
forumda hep bayan arkadaşlar var hatta derslerdede bayanlar çoğunlukta hatta 22 mayıs çarşamba günkü
derste tek erkek bendim.

haydi baylar katılım gösterin derslere ve foruma!!!!!!

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
Ynt: yoga bayanlaramı mahsus
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2008, 11:40:31 »
Sevgili Eczaci Kardeş;böyle bir konuyu gündeme getirdiğin için seni tebrik ediyorum  ;q evet baylar neredesiniz.Kırın şu kabuklarınızı,sizleride aramıza bekliyoruz...................... ;n
G.G

Çevrimdışı Ali

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2008, 12:10:52 »
Ben de o yüzden buraya geldim ya :) ettik 2 o zaman :))

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2008, 14:15:53 »
ha gayreeeet:)
çıksın bi kaç kişi daha...

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2008, 14:18:23 »
aklıma geldi,aslında ataköy dersleri fena değil.tabiii bayanlar ağırlıkta:)

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2008, 14:19:13 »
Sayın Eczacı,

bir erkek olarak bu konuya bende bir kaç defa parmak bastım..başta üzüldüm, garipsedim ve kendimce araştırmaya koyuldum..Sonuç olarak gördüm ki bunun böyle olmasının bir kaç nedeni var; en başta toplum baskısı..bize uymaz, bizi bozar türünden düşünceler ağır basıyor:)  Olsun varsın..Hiç bir şey zorla olmaz, üstelikte hiç bir olay da tesadüf değildir...insanlar hazır olunca zaten kendiliğinden yogaya başlıyorlar..Mert hoca bizi zaten fazlasıyla temsil ediyor:) :ZX
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2008, 21:34:51 Gönderen: kurt e. inhan »
Kurt E. İnhan

Çevrimdışı muratcan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2008, 14:52:40 »
Evet maalesef toplumda bir erkek olarak, "yoga yapıyorum" dediğiniz zaman bazı insanlar(bayan ya da erkek) hemen sinsi bir gülümsemeyle çok komik ve ilginç yorumlarda bulunuyolar ama ben gülüp geçiyorum, aldırmamak lazım bence..
bu arada son birkaç haftadır şehir dışında olduğum için derslere gelemedim, ama pazar günü kadıköy'deki dersi sabırsızlıkla bekliyorum...
Umarım popülasyonumuz daha da artar:)
Hoşçakalınn... 
;n
“Aşk’a uçma kanatların yanar” diyenlere kulaklarını tıka
Ve sor onlara “Aşk’a uçmadıktan sonra kanatların neye yarar?” diye.
Mevlana

Çevrimdışı meri jane

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2008, 21:07:19 »
yahu eczacı kusura bakmazsan bi şey diycem, ben seni kız sanmıştım  <<w ;ee  ;w  _bb  ;ss
insan otomatikman böyle düşünüyor, nedeni de zaten senin açmış olduğun başlığın konusu.
o zaman tekrar hoşgeldinnn!  ;x

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2008, 11:11:52 »
 ;n Sevgili kurt e inhan ve muratcan;''bize uymaz,bizi bozar'' diyenlere,''çok komik ve ilginç''yorumlar getirenlere YOGA ile ilgili neler bildiklerini LÜTFEN sorarmısınız.Belki bu güne kadar bu konu ile ilgili yalnış bilgilenmişlerdir.Arkadaşlar, böyle insanlara yardımcı olalım,belki farkındalıklarını arttırabiliriz.Çünkü farkında olmayan insan hiçbir şeye hazır da olamaz.............SEVGİLER............ ;n
G.G

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2008, 15:40:19 »
Cennet hn,

tabii ki yol gösteriyorum..fakat unutmayalım ki zorla güzellik olmaz..gülenlere ben de gülüyorum..onlar mutlularsa ben de mutluyum..isteyene ise bilgi mahiyetinde bildiklerimi sunuyorum; yoganın faydalarını açıklıyorum, örnekler veriyorum, dökümanlar sunuyorum ..almak ve anlamak o kişilere bağlı...ışıkla kalın
Kurt E. İnhan

Yonca Güler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 27 Mayıs 2008, 23:21:22 »
benim tanıdığım bazı arkadaşlarım (yani baylardan bahsediyorum tabii) çok fazla eğilip bükülemediklerini, dışardan komik göründüklerini ve bu yüzden gelmek istemediklerini söylemişlerdi.Halbuki çok ender insanlar buna biz kadınlar da dahil aşırı esnek olabililiyorlar bunun dışında yeterli esnekliği kazanabilmek için biz kadınlarda çok uğraşıyoruz.Burada gözden kaçan şey Yoga'nın rahatlamak adına sadece bedensel hareketlerden oluşmadığını anlatabilmek.Mental olarakta dinginlik sağlayabilmek tüm hayatımızı mucizevi şekilde dönüştürüyor.Böyle güzel bir dönüşümü neden istemezler anlamıyorum.Zaten yeterince derin bir kaosun içinde yaşamıyormuyuz?Özellike beylere çok vazife düşüyor bu hayatta.Bence başta onların ilgi duyması şart...

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2008, 00:24:24 »
benim bir tavsiyem olacak beylere  <<m
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

Çevrimdışı eczaci

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2008, 10:17:05 »
yonca arkadaş evet ben kendimde bunu hissettim evet esnek değilim kafam dizime deymiyor hatta elimle ayak parmak ucuma daha dokunamadım (biraz bacaklarım uzun galiba)ama hiç sorun yapmadım zaten mert hoca bize hep yapabildiğiniz kadar diyor zamanla esneme gelişebileceğini söylüyor
bizi asla zorlamıyor.
ama evet bdansel rahatlma,paylaşma bölümleride çok güzel
kadıköye bir arkadaşımı kazandırıyorum bu hafta

Çevrimdışı eczaci

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 28 Mayıs 2008, 18:00:17 »
vay bugün kıdemli üyede oldum
teşekkürler arkadaşlar ama gene sitemim var
forumda gene erkekler çookkk azınlıkta
 hihi

Çevrimdışı kayıp

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2008, 21:23:15 »
zaman tanıyalım ınsanlara derım ben
cunku cogu kısı bır arkadasın dedıgı gıbı yoga nın ne ıfade ettıgının bılıncınde degıll
zamanla baylarında katılacagını dusunuyorum

Çevrimdışı eczaci

• Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 29 Mayıs 2008, 10:01:46 »
dün akşam kadıköydeki ders baya keyifliydi bayada erkek yogi vardı.
daha güzel olacak ;s

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 29 Mayıs 2008, 11:38:26 »
 ;n Sevgili eczaci;bu konuda pes etmiyelim,konuşmaya ve yazmaya devam edelim.İnanıyorumki bazı şeyler değişecektir.Ayrıca kıdemli üyeliğinde hayırlı olsun.Yogaya ilk başladığımda  ben, bağdaş bile kuramıyordum.Şimdi istediğim kadar oturabiliyorum.Kendi esnekliğini, çalışmalarınla kendin yaratacaksın,iyi çalışmalar...................... ;n
G.G

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 29 Mayıs 2008, 11:51:27 »
Bu esneklik konusunda ben de sanırım birkaç şey belirtmeliyim  ;x sanırım benim Mert Hoca' yı bu kadar benimsememin nedeni, hayatında yaşadığı bedensel engeller konusu; yani yaşamış olduğu sakatlıklar ve bunun sonucunda şu an varmış olduğu nokta...Ben 23 yaşındayım; yogaya 1 yıl önce başladım ve 1 yıl öncesine kadar hayatımda hiç bağdaş kurmamıştım; ergenlik döneminde yaptığım taekwondo sayesinde büyük bir sakatlıktan iyileştim ve iki çok büyük kaza sonucunda yogaya başladığımda şiddetli bel, boyun ağrılarım vardı; ayrıca 5 dak bağdaş kuramıyordum...Ev çalışmalarımı her gün sürdürmemle beraber uzun zamandır Mert Hoca ile ders yapamamıştık; dün akşam bütün yoga sürecimi düşündüm dersten önce; geldiğim nokta beni çok heyecanlandırıyor; ayaklarımızı kelebek yapıp alnımı ilk ayak baş parmaklarıma değdirdiğimde gözlerimden yaşlar boşalmıştı mutluluktan...İlk başlarda 'ben esnek değilim, bedenim kapalı' derken; artık 'biraz daha yoğun çalışmayla bedenimi daha esnek hale getirebilirim' düşüncesindeyim...Bununla beraber benim etrafımda, yoga ile ilgisi ve bilgisi olmayan ve hiç esneklik çalışmaması yapmamasına rağmen lotus oturan arkadaşlarım/akrabalarım var...

Ben kendi açımdan şu sonuca ulaştım; 'hayatta zihinsel esnekliğin başladığı noktada, beden de zaten bununla beraber esniyor; nitekim zihin-beden-ruh uyumu yoganın özü değil mi?...'

;n

Çevrimdışı hatice

• Üye
  • *
  • Sonsuzlugun ötesi içimizdedir..
« Yanıtla #18 : 29 Mayıs 2008, 13:46:52 »
Haftasonu bir yoga etkinligim var. Gelenlerin cogu (% 80) bayan tabi ki:-) Bir bayan arkaasim beni aradi, erkek arkadasini da getirmek istiyor, fakat o gelmem cunku orda hic erkek yoktur diyormus:-))) Yogayi ogrenince eminim bu dusuncesinden vazgececek. Cunku yoga senin tek oldugunu ve evrenle bir oldugunu oyle guzel anlatiyor ki ve orda cinsiyetinin de hicbir onemi kalmiyor:-)

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 29 Mayıs 2008, 21:10:27 »
katılıyorum hatice hn :)

mert hocamızın da dediği gibi kendimizle başbaşa olup kimsyle rekabet içinde olmadığımz,galibiyeti yada mağlubiyeti olmayan,skoru olmayan,ama herkesin kendi kendinin şampiyonu olduğu çok farklı bir boyut :)

bu boyutu seviyoruuum ;w

bir kez daha teşekkürler mert hoca ;q