Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Sevgili Günlük:)  (Okunma sayısı 9848 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hmanist

• Üye
  • *
Sevgili Günlük:)
« : 21 Ocak 2008, 11:55:10 »
Merhaba günlükcüğüm bugün çok güzel bir güne uyandım inanılmaz enerji doluyum.Dün gece halk oyunları ekibi olarak çok eğlenceli bol müzikli bir yemek yedik.Hayatım bir anda çok güzelleşmeye başladı her şey sizin sayenizde arkadaşlar hayat benim hızıma yetişemiyor artık sizi seviyorum ;w.
Hadi bugün ben başladım sizde devam edin bir günlüğümüz olsa kötümü olur.
Beni öldürmeyen şey beni güçlendirir

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
Ynt: Sevgili Günlük:)
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2008, 15:57:36 »
hmanist ne güzel başlattın günlük meselesini teşekkürler,gerçekten burada da bir günlük tutabiliriz.
Ben evde bir günlük tutuyorum,yeni başladım.Her yogadan sonra yaptığım asanaları not ediyorum kendimi gözlemliyorum ve ertesi sabah ruh ve fiziksel halimi yazıyorum.
Bundan sonra buradada yazmaya çalışacağım.

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2008, 10:45:43 »
Ben de günlük fikrini sevdim hmanist,teşekkürler bu güzel fikrin için;w
Gençlik yıllarımdan beri günlük tutarım(hergün olmasa da haftada 3-4 gün yazarım.)
Günlüklerimi okurken hissettiğim bir duygu:
Örneğin 5 sene önce beni üzen birşeyi okurken gülümsüyorum,altından sular akmış,geçmiş gitmiş,o üzüntü yok artık,zaman ve deneyimlerimle yıkanmış...Mutluluklarımı okurken ise,sanki o an yeniden yaşıyorum o mutluluğumu canlıymış gibi.

Sevgili günlük güneşli ve masmavi bir gökyüzü ile güne başladım.Bakalım hayat bugün ne süprizler getirecek? :)

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2008, 13:21:45 »
Sevgili Günlük...

Bugün aylardır yapmayı tasarladığım konuşmayı yaptım patronla; biraz havada olumsuza çalan bir sonuçla karşılaştım; sırtıma çantayı alıp Goa' ya gidemiyorum musonlar başlıyormuş yakında...

Değişiklik istiyorum; her işte bir hayır var biliyorum; çok sıkılıyorum günlük...daralıyorum, bunalıyorum, boğuluyorum; tuvalete gittim yüz buruşturdum; iyi geldi...internetten birkaç başvuru yaptım, yapmaya da devam ediyorum; tanıdığım herkese söylüyorum iş aradığımı...bakalım ne olacak...gülecek miyim bu yazıyı 3 ay sonra okuduğumda?

Eve gitsem de yoga yapsam...

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2008, 14:09:52 »
  Sevgili günlük;

Bu sabah uykumu çok iyi almış olarak ve mutlu uyandım.Hava bu gün çok güzel,benim işlerimde geçici bir dönem azalma var.Şirketin içinde kapı kapı dolaşıp,hal hatır soruyorum,öğleyin çıktım  kızlarla  1 saat  yürüdüm,meyve aldım yerime geldim.Akşam erken çıkıp arkadaşlarımla buluşacağım.Bu gün çok mutluyum.

Emyyy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2008, 16:47:37 »
ne güzel düşümüşsün sevgili hümanist. sırdaş bi günlüğümüz var artık içimizi dökebileceğimiz ne güzel...

dışarıda ışıldayan süper güzel güneşli güne nispet zor bi gündü benim içinde sevgili günlük. hani alıp başını bu güzel diyarda keyfli gezinmek için türlü bahanelerin olabileceği bi gün...
tabi gerçekler biraz trajik.. sabah saatleri itibariyle güne büyük bi huzursuzlukla başladım. Ablamın boşanma davası vardı. bende şahittim neyazıkki..
gerilimli zor saatler beni bekliyodu nede olsa... Uzun zamandır canımızı yakan bi meseleydi bizimkisi...
neyseki bu gün için bitti. süreç devam ediyo tabi... <<w gerçekten bütün sınırlarımın zorlandığı zor bi gündü benim için. kelimeler yumak yumak boğazımda tıkandı durdu..  ;ss

herşeye rağmen ortamdan sıyrılıp işe gelmek üzere yola düştüğümde bir iç huzura sahip oldum nedense. "herşey yoluna girece herkes için hayırlısı olacak" diye telkinler vermeye çalıştım kendime. ve umarım öyle olur. sonra işe geldim ve foruma göz attım derken muratcanın tanrım.pps iyi geldi.. ;q  sonra günlüğümüzü farkettim. epeydir dahil olamıyordum foruma bi başlangıç yapayım dedim. içimi biraz döktüm rahatladım mı?? ehh sayılır <<w..  ;ss

beni dinlediğiniz için teşekkürler..
iyiki varsınız..

sevgiler...
 ;x

« Son Düzenleme: 22 Ocak 2008, 23:17:05 Gönderen: Emyyy »

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2008, 17:24:47 »
Sen de iyi ki varsın Emmy.

Zor zamanlarda,bazen "herşey olması gerektiği gibi oluyor,sana uyumlanmak düşüyor" diyorum, bazen"bu da geçer.",bazen de annemin lafını hatırlıyorum "hayat bir tiyatro ve bu tiyatronun bir komedi ve süprizlerle dolu bir tiyatro olmasını seçebilirsin."
Bu 3 cümle de hayata bakışımı değiştirmeme yardım ediyor.

Ablan için ve bütün için herşeyin hayırlısı olsun.

Nisacım,Afiyet olsun,benim de canım aşure çekti,belki annem yapmıştır diye keyiflendim?:)

ne güzel düşümüşsün sevgili hümanist. sırdaş bi günlüğümüz var artık içimizi dökebileceğimiz ne güzel...

dışarıda ışıldayan süper güzel güneşli güne nispet zor bi gündü benim içinde sevgili günlük. hani alıp başını bu güzel diyarda keyfli gezinmek için türlü bahanelerin olabileceği bi gün...
tabi gerçekler biraz trajik.. sabah saatleri itibariyle büyük bi huzusuzlukla başladım. Ablamın boşanma davası vardı. bende şahittim neyazıkki..
gerilimli zor saatler beni bekliyodu nede olsa... Uzun zamandır canımızı yakan bi meseleydi bizimkisi...
neyseki bu gün için bitti. süreç devam ediyo tabi... <<w gerçekten bütün sınırlarımın zorlandığı zor bi gündü benim için. kelimeler yumak yumak boğazımda tıkandı durdu..  ;ss

herşeye rağmen ortamdan sıyrılıp işe gelmek üzere yola düştüğümde bir iç huzura sahip oldum nedense. "herşey yoluna girece herkes için hayırlısı olacak" diye telkinler vermeye çalıştım kendime. ve umarım öyle olur. sonra işe geldim ve foruma göz attım derken muratcanın tanrım.pps iyi geldi.. ;q  sonra günlüğümüzü farkettim. epeydir dahil olamıyordum foruma bi başlangıç yapayım dedim. içimi biraz döktüm rahatladım mı?? ehh sayılır <<w..  ;ss

beni dinlediğiniz için teşekkürler..
iyiki varsınız..

sevgiler...
 ;x

Çevrimdışı Nesli

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2008, 17:30:16 »
Arkadaşlar,son günlerde yogaya gelemiyorum.38 yaşındaki kuzenimi aniden kalp krizinden kaybettim.Tarsus'a gittim, döndüm.Kısacası son günlerde çok mutsuzum,çok üzgünüm.Çok yakında sınavım da var ama kimin umurunda.

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2008, 17:40:10 »
Nesliciğim...  ;x

Gözlerim seni aradı benim de pazar günü; nedense çok düşündüm seni; merak ettim...

Başın sağ olsun; nur içinde yatsın, size de bol sabırlar diliyorum...

Çok sıkı sıkı sarılıyorum sana...

Sevgiler  ;n

Çevrimdışı hmanist

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2008, 10:15:31 »
Sevgili günlükcüğüm bugün zorlu bir görevle başladım güne.Yüksek lisans tezini yazan sevgilim benden yardım istiyor kendisi 4 şubatta görevli olarak kayak yarışmasına katılacak ve hiç vakti olmayacak bir sürü örnek göndermiş mailime yanına çok güzel birde not yazmış kıyamam.Ona yardım etmeyi çok istiyorum araştırıcam da tabiki ama tc.tarihide çok ayrıntılıdır.Arkadaşlar aranızda tarih öğretmeni veya tc.tarihi üzerine derin bilgilere sahip olanlarınız var mı? ;x.Ben napıcam şimdi _bb
Beni öldürmeyen şey beni güçlendirir

Çevrimdışı pelin

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2008, 19:07:15 »
neslicim uzun süredir seni göremediğim için merak ediyordum içime doğdu sanki tel.aradım ve üzücü haberi öğrendim.Tekrar buradanda başın sağolsun diyorum inşallah en kısa zamanda toparlanıp aramıza dönersin

Yonca Güler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 25 Ocak 2008, 00:12:10 »
Sevgili günlük,
Ben haftalık bi konuyla başlıyorum ama olsun...Bundan sonra daha sık yazmaya çalışıcam.Öncelikle bu akşam son 7 günden sonra ilk kez bir kaç saattir gerçekten iyiyim.Hastalığım bakış açımı ve yaşam tarzımı değiştirecek hissediyorum.Bazı eksiklerm vardı hepsini telafi edeceğim.Olumluluk sarsın diye her bi tarafımı çok ama çok çalışacağım.Kendimi ve çevremdekileri üzmemeyi öğreneceğim...Sevgi dolu bi insandım ama bunu gösteremiyordum belki, daha dikkatli olmaya gayret edeceğim.Mükemmel olmaya çalışmadan hata yapma şansımı kullanacağım ve daha önemlisi hatalarımla mutlu olmayı öğreneceğim.Evrene daha çok sığınıp bize sunulmuş nimetlerinden faydalanmaya alışacağım.ittiğim doktorlardan bir tanesi bana çok güzel bir şey söyledi, onu şimdi yazmak istedim.Bir oda dolasu paran olsa ne yazar, günde yiyeceğin yine 3 tabak yemek...Ben böylesine mutluyken neden kendimi zora sokuyorum ki...Sınırları zorlamayacağım artık...Ahenkle yaşamayı öğrenicem...Hadi hayırlısı...

Çevrimdışı merih

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 25 Ocak 2008, 08:48:35 »
Neslihancığım başın sağ olsun. Son günlerde yoga derslerinde olmaman dikkatimi çekmişti, bir eğitime katıldığını söylemiştin o yüzden olmadığını düşünmüştüm.
İnsanoğlu bir varmış bir yokmuş misali, günümüzü ne kadar dolu, sevdiklerimizle beraber birbirimizi kırıp dökmeden yaşarsak, bu dünyada oluşumuzun bile bir şans olduğunu düşünüp eksilerimizi azaltıp artılarımızı arttırırsak ve arkamızda da ''iyi bir insandı'' diye bir iz bırakırsak en büyük mutluluk bu olsa gerek...

Kuzenin nur içinde rahat uyusun.

Seni kısa zamanda aramızda görmek dileğiyle,

Sevgiler,

Merih

Çevrimdışı Nisa Aktürk

• Üye
  • *
  • Her ne Ararsan Kendinde Ara - Hacı Bektası Veli
« Yanıtla #13 : 25 Ocak 2008, 09:15:45 »
Neslihancım,

bende eğitim calışmalarından dolayı zamansızlıkdan gelemedim sandım başın sagolsun allah sabır versin canım.
her ölüm acı ama zamansız olanlara katlanmak daha zor galiba.
Pazar günü Yoga gelsen ne iyi olur sıkıntın hafifler biraz belki
Sevgilerimle Hoşcakalın
Nisa

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 25 Ocak 2008, 14:42:16 »
Nesli'cim ben de merak ettim ama sınavdı ,dersti gelemiyorsun sandım.
Başın sağolsun.Ama gelirsen belki sana iyi gelir bizler de acını paylaşırız.
Sevgiler sana..
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

Çevrimdışı orhan k

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 27 Ocak 2008, 02:07:56 »
Neslihan hanım biraz geç oldu ama başsağlığı diliyorum.Allah sabır verip başka acı göstermesin.

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 27 Ocak 2008, 11:26:40 »
Başınız sağolsun Neslihan Hanım
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2008, 23:00:19 Gönderen: deep inside »

Çevrimdışı Nesli

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 30 Ocak 2008, 01:40:25 »
Hepinize çok teşekkür ederim.Allah hiç kimseye zamansız kayıp yaşatmasın.Henüz okudum mesajlarınızı.Bu arada sınavım da vardı.29.01.08 de yani dün yazılı ve sözlü sınav oldum.Sertifika alabileceğim.Tekrar ilginize teşekkür ederim.Öpüyorum hepinizi,sağlıkla kalın:)))

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 17 Şubat 2008, 18:22:06 »
 Sevgili günlük merhaba

Ne zamandır yazmıyorum,bu gün hayalim olan bir şeyi ufacıkta olsun gerçekleştirdim.Hayalım bir kış belli bir süre kardan yolları kapanmış,elektiriği kesilmiş bir köy evinde yaşamak,sadece soba yanacak çıtır çıtır,radyo,tv,vbg.. olmayacak,karda yürüyerek,aç kalmış kuş,kedi,köpeklere bakarak,sessizliği dinleyerek ,kitap okuyarak,kendimi dinleyerek, yoga yaparak yaşamak istiyorum,inşallah gerçekleştiririm bir gün bu hayalimi....

Çevrimdışı nilüfer

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 17 Şubat 2008, 21:44:24 »
Harika hanım ben bu anı bir günlüğüne az da olsa yaşadım ,şehiriçinde oturmamıza rağmen yol yapımı nedeniyle bir aydır yollarımız kapalı bir de kar yağışı olunca  araba sesi yok etraf kuş sesi ,tipi dolayıısyla sadece balkondan ekmek attım kuşlara ,zorda olsa yoga dersine gittim dönüşte tipi vardı şükür eve ulaştım ,sonra gözbebeğimle(3.5 yaşındaki yeğenim) kaloriferin yanına tünedik ben ona simit ve teyzenin çikolatasından yaptım( orjinal adı tahin pekmez adı öyle kaldı) kendime de bitki çayı oturduk hem karı seyrettik hemde resim yaptık ,daha önce hiç böyle bir anımız olmamıştı çok keyifliydi
Gönül fısıldar ..dil söyler
Gönül söyler ..el yazar