Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Omega 3 takviyesi için; Seven Seas Pulse  (Okunma sayısı 47792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burcuk

• Üye
  • *
Omega 3 takviyesi için; Seven Seas Pulse
« : 21 Ocak 2008, 08:55:26 »
doğru beslenmeyle ilgili diğer bilgileri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz:
http://klasikyoga.com/klasikyoga/YogikBeslenmeveSaglik/index.php

Herkese Selam !!

Ne yazık ki balık yemeği pek seven biri değilim.. (2 haftada bir kez tüketiyorum  ;x ) Bu nedenle yeterince Omega 3 alamadığım için takviye etmeye karar verdim ve çevreme pek danışmadan Seven Seas Pulse kullanmaya başladım.

Prospektüsü aşağıda.
Günlük kullanımda iki kapsül alınması öneriliyor.. Ben tek kapsül kullanıyorum..
İlaç hakkında bilgisi olan yada başka balık yağı takviyesi kullanan var mı?

Seven Seas Pulse Prospektüs
FORMÜLÜ
Bir kapsül; etken madde olarak 500mg Saf Balık Yağı ve antioksidan olarak 0,5 IU doğal E vitamini içerir.

500 mg Saf Balık Yağı:
Eiocosapentaenoik Asit (EPA)*  %14
Docosahexaenoik Asit (DHA)*   %9 temin eder.

(*) Toplam yağ asitlerinin metil esterlerinin yüzdesi olarak.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ
Seven Seas Pulse Kapsül, Omega 3 besinleri bakımından zengin, seçilmiş tabii balık yağlarından konsantre edilmiş ve vücut için çok faydalı EPA (Eicosapentaenoik Asit) ve DHA (Docosahexaenoik Asit) maddelerini içerir.

Seven Seas Pulse Kapsül günlük ihtiyacımız olan Omega 3 çoklu doymamış yağ asidi ihtiyacımızı tabii kaynaktan karşılar.  

Son yıllarda yapılan araştırmalar balık yağından zengin diyet suplemanlarının sağlıklı bir kalbin muhafazasında önemli bir rol üstlendiğini göstermiştir.

ENDİKASYONLARI
Balık ve balık yağı vücudun birçok hayati fonksiyonunda koruyucu bir rol oynamaktadır.
Seven Seas Pulse Kapsül Düzenli bir şekilde yağlı balıkların tüketilmediği taktirde, vücudun günlük koruyucu Omega 3 balık yağı ihtiyacını karşılamak için diyet suplemanı olarak kullanılır.
Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU
Diyet suplemanı olarak günde 2 kapsül alınması ve bu uygulamanın her günün aynı saatlerinde  yapılması önerilir.
2 Seven Seas Pulse Kapsülün koruyucu etkisine  eş değerde olabilecek balık miktarları:

Morina Filetosu   142g
Mezit balığı     167g.dır.

BESİNSEL DEĞERLER TABLOSU
Saf Balık Yağı 500 mg  65,9 g
İçindeki EPA 65 mg  8,6 g ve DHA 42 mg  5,9 g
Enerji (kj) 21,5   2833 (kcal) 5,2    685
Protein 115 mg  15,2 g
Karbonhidrat 60 mg  7,9 mg
Yağ (Balık yağı olarak) 500 mg  65,9 g
Tabii E vitamini 0,34 mg  44,8 mg

Seven Seas Pulse Kapsülleri, suni renklendirici ve koruyucu içermez.

Balık yağı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın:
http://www.klasikyoga.com/forum/index.php?topic=9248.new#new

doğru beslenmeyle ilgili diğer bilgileri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz:
http://klasikyoga.com/klasikyoga/YogikBeslenmeveSaglik/index.php
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2013, 21:45:03 Gönderen: natalie »

janbi

• Ziyaretçi
Ynt: Omega 3 takviyesi için; Seven Seas Pulse
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2008, 12:53:22 »
Paylaşım için teşekürler Burcuk

Bildiğim kadarı ile yağ oranları daha fazla olduğu için , genelde soğuk su balıkları  balık yağı yapımında kaynak olarak tercih ediliyor.

Balık yağı edinirken bence araştırılması gereken şey hangi balıkların tercih edildiği , bu balıkların hangi denizlerde ne kadar yaşadığı.

Zira balık ne kadar uzun yaşar ise , ne kadar çok farklı bölgeyi gezerse o kadar çok  civa gibi insan sağlığı için zararlı maddeleri vücudunda biriktirebiliyor.

Dolayısı ile internette araştırma yapma imkanı varsa farklı sitelerde biraz gezinti olumlu veya olumsuz ön bilgiler verebilir diye düşünüyorum

Çevrimdışı burcuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2008, 13:36:02 »
Çok sağol janbi!!

Prospektüste;

"2 Seven Seas Pulse Kapsül.ün koruyucu etkisine  eş değerde olabilecek balık miktarları:

Morina Filetosu   142g

Mezit balığı     167g.dır. " olarak yazıyor fakat bu balıkların hangi denizlerde dolaştığı yazmıyor..
Söylediğin gibi araştırmaya çalışıcam..

Senin kullandığın ya da duyduğun bir marka varsa ya da kullanan başka arkadaşım varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgiler..

Çevrimdışı serdarserdar

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2010, 20:40:34 »
seven seas pulse nin zihni açma zekayı bileme konusunda müthiş bir etkisi var.düzenli olarak kullanmak şart.

Çevrimdışı serdarserdar

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2010, 19:46:50 »
balık yağının spor yaparken daha fazla ter atılmasına neden olduğunuda gördüm.düzenli olarak kullanılan balık yağı spor yaparken fazlaca terlemenizi sağlıyor.bu ise yağları yakdığı anlamına gelebilir.