Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: GOTU KOLA  (Okunma sayısı 2590 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mine

• Üye
  • *
GOTU KOLA
« : 30 Ocak 2010, 22:36:53 »
         Gotu kola , özellikle Hint tıbbında yaygın kullanımı olan bitkilerdendir  Avrupa'da da 19 yüzyılın sonlarından itibaren yara iyileştirici olarak ve cilt sorunlarına karşı kullanılmaya başlanmıştır  Gotu koladaki etken maddelerin kollajen yapıyı kuvvetlendirdiği, antiinflamatuar etki gösterdiği, kan damarlarını, özellikle de toplardamarları güçlendirdiği ve esnekliğini artırdığı saptanmıştır

Toplardamarlar üzerindeki olumlu etkisi sayesinde varis ve selülit gibi sorunları gidermede kullanılır 

Ayrıca bağdokusunu güçlendirmek ve cilt yaralarında cildin iyileşmesini hızlandırmak için de kullanılır  Ben hemoroit problemi olan bazı hastalarımda da olumlu etkisini gözlemledim

Dr Ender Saraç

derya99

• Ziyaretçi
Ynt: GOTU KOLA
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2010, 23:25:51 »
teşekküler mine acaba nereden temin edebiliriz ben ilk defa duydum ..

Çevrimdışı kurt e. inhan

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2010, 00:06:47 »
Kurt E. İnhan

derya99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2010, 09:00:12 »
 ;n

Çevrimdışı mine

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2010, 12:43:36 »
GNC  de hap şeklinde veya solgarın da mevcut sevgili deryacım ayrıca bu bitki hakkında biraz daha bilgi vermek isityorum sizlere çünkü biliyorum ki hemen hemen her bayan selülitten ve varisten muzdaripdir   

derya99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2010, 18:27:09 »
teşekkürler Mine Harikasıın..ayrıca astroloji köşesinde engin bilgilerinden bizi yararlandıracağını umut ediyorum..kolay gelsin..namaste..