Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: REGL SANCILARINI YOGA İLE YENDİM:)  (Okunma sayısı 2819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zekiye

• Ziyaretçi
REGL SANCILARINI YOGA İLE YENDİM:)
« : 27 Ekim 2008, 12:00:34 »
merhaba arkadaşlar :)
26 ekim pazar günü dersimizde regl dönemindeki metabolizma değişikliği ile ilgili bi arkadaşımız paylaşımda

bulundu.ve bende konu açılmışken  utanma duygumu da bir kenara koyup mart ayından beri yaklaşık 8 aydır regl

dönemlerimi ağrı kesici almadan geçirdiğmi paylaştım.mert hocam sitemizdede paylaşmamı istedi:)

yaklaşık 20 yılı bulan bu süre içinde her ay aldığım 2 adet apranaks fort artık çantamı bırakın evimde bile

bulundurmuyorum.veee bazen kas gevşetici ilaçlar alırdım ;ama onun yerine bitki çayları ve derin gevşeme ile o

ağrının içine girip onu onu yogik nefeslerle bedenimden atıyorum.

arkadaşlar bunu paylaşmak bile çok heyecan verici...
düşünün birde deneyimlemeeek ;n

sevgiyle kalın ;n

Çevrimdışı dolunay

• Üye
  • *
Ynt: REGL SANCILARINI YOGA İLE YENDİM:)
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2008, 20:54:34 »
merhaba zekiye,yazın ilgimi çekti çünkü yıllardır aynı sancıları bende çekiyorum hatta regl olmama birkaçgün kala ilaç almaya başlıyorum.Ayrıca tuzlu suya ayalarımı sokmalarmı dersin,sıcak suda yatmalarmı,bitki çaylarımı,ayağıma termoslarmı herşeyi denedim.Ve yıllardır bende değişmeyen tek şey regl sancılarım umarım senin yaşadığın mutluluğu yaşamak banada kısmet olur.Tam olarak neler yapıyorsun anlatırsan çok sevinirim.

zekiye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2008, 16:56:13 »
merhaba dolunay :)

öncelikle derin gevşeme çok önemliiii...
zaten içtiğimiz ilaçlar bizde gevşemeyi sağlıyor.bunu keşfettim.zaten günlük meditasyon ve haftada yapılan ortalama 4 gün yoga genel anlamda esnememizi ve gevşememizi sağlıyor.

ve ağrı başladığı anda ellerimi birbirine sürtüp ağrıyan yere dokunup tamamen odaklanıp o akımı hissetmeye çalışıyorum.inan işe yarıyor.

dilerim sende başarırsın ;n

Çevrimdışı nermin

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2008, 21:08:57 »
BENDE REGLİ DÖNEMİ İLE İLGİLİ DENEYİMİMİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.

REGLİ DÖNEMİME GİRMEDEN 1 HAFTA ÖNCEDEN AŞIRI DERECEDE REGLİ AĞRILARIM BAŞLIYORDU. REGLİ DÖNEMİM VE SONRAKİ BİR HAFTA DEVAM EDİYORDU.. HATTA BACAKLARIMA BİLE BASAMAZ HALE GELİYORDUM. HATTA YOGAYA GELDİĞİMDE BAZI HAREKETLERDE AŞIRI ACI HİSSEDİYORDUM. BUNA RAĞMEN YOGA SAYESİNDE RAHATLAMAM OLDU.

DR.A GİTTİM VE SONUÇ İDRAR YOLLARIMDA İLTEHAP OLDUĞU İDİ. ŞU ANDA TEDAVİ GÖRÜYORUM VE GEÇEN AY AĞRISIZ GEÇTİ. BU TÜRDE ŞİKAYETİ OLANLAR ACİL DOKTORA GİTSİNLER.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2008, 21:30:25 Gönderen: nermin »