Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Klasık yoga ile yakalayabildiğim değişimler...  (Okunma sayısı 2341 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
Klasık yoga ile yakalayabildiğim değişimler...
« : 18 Nisan 2007, 18:33:43 »
Merhaba

Yogaya başlayalı yaklaşık 8-9 ay oldu.Henüz kendi çalışmalarıma tam anlamı ile başlayamadım,sanırım zamana ihtiyacım var.

Günlük koşuşturmalarda bunaldığım,gerildiğim anların arkasında
yoga yapmak çok iyi geliyor.

Zamanımızı - hayatımızı biranevvel tüketmek üzere programlanmışız
gibi koşturuyoruz,öyle bir hale gelmiştim ki alım yaptığım bir firmanın sahibine başın sağolsun diyemeden siparişlerimi sorma gafletine düşmüştüm ki ben en yakınlarımı çok erken kaybetmiş bu acıyı iyi bilen biri olduğum halde.
Artık anı yaşamak hissetmek için çaba sarfediyorum,acelem yok.

Beslenme konusunda arınma çalışmalarımın meyvesini tüm vücudumda hissedebiliyorum,daha zindeyim,mutluyum,
Uykusuzluk sorunumu halledebildim.
Olaylar karşısındaki fevriliğim yerini daha makul olmaya bıraktı.
Negatif yaklaşımlar karşısında  sinirlenmek,susmak yerine gülebiliyor,konuşabiliyorum.
Hatalara karşı aşırı tahammülsüzdüm, şimdi sorunu çözmek için buradayız
biz insanız hatalar bizim için ... gibi yaklaşımdayım.

Öğretmenlerim hep benden yaşça büyük oldular,iş hayatımda arkadaşlarım ve amirlerimde benden büyüktü,son zamanlarda ilerleyen bu yaşımda tersi de olmaya başladı.İlk başlarda bana çok zor geliyordu
sanki benden küçükler benden fazla bir şeyler bilemez,öğretemez gibi..oysa böyle değilmiş.Benden daha genç bir öğretmenim oldu hemde şimdiye kadar bana çok şey öğreten tüm öğretmenlerimden daha fayladı şeyleri öğreten
Mert hoca.

Herşey için teşekkürler Mert hoca

Ben yogaya devam edeceğim,bırakmayacağım yaşadığım değişimleri zamanla sizlerle paylaşacağım.

Herkese sevgiler...
Harika