Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: İS  (Okunma sayısı 6732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı duygupadr

• Üye
  • *
İS
« : 28 Aralık 2007, 18:45:14 »
Gercekten istedigim isi yapmak istiyorum hala ofisteyim ve en az sekize kadar burdayım..
Yogunlugu da degil asıl sebep beni tatmin etmiyor olması diyorum ki ben olmam gereken yerde degilim burda olmama sebep de benim..
Boyle bir dongu _bb Belki de bir gecis umarım aradıgımı bulurum bır yerlerde.. ;n
Happiness is when what you think, what you say and what you do are in harmony - Gandhi

Çevrimdışı nilüfer

• Üye
  • *
Ynt: İS
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2007, 20:37:16 »
      merhabalar duygu

İstediğim işi yapmama rağmen ,istediğim mekanda istediğim şekilde kendimi sınırlamadan özgürce

çalışma isteğim 6 sene sürdü,sürdü diyorum 6 senenin sonunda isteğime ulaştım,kendi işimi kurdum en

parasız en borçlu ama en mutlu en huzurlu ,evet ben burada olmalıyım kendimdeyim yuvamdayım

dediğim zamanlarımı yaşıyorum ,istemek ilk adım ama ikinci adım harekete geçmek ,adı üstünde

harekete geçmek geçemezsen ilk adımı atıp olduğun yerde kalırsın ,sana ikinci adımı geçebilecek yüksek

enerji diliyorum  hoş bu sende biraz var gözlerin ışıl ışıl ...sevgi ol :)))
Gönül fısıldar ..dil söyler
Gönül söyler ..el yazar

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2007, 00:09:41 »
Duygucum ne işle meşgulsun, sen ne istiyorsun?

Çevrimdışı duygupadr

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2007, 13:33:13 »
Oncelikle cok tesekkurler cevaplariniz icin :) turizmle ugrasiyorum ve rezervasyon ofisinde calisiyorum otelin kalbi denilebilecek bir departmandayim genel olarak cok yogun geciyor is ortamım ama asıl sorunum sanırım henuz tam bir karara varamamıs olmam Ben ne istiyorum ??cok guzel soru umarım suan gercekten gecis donemindeyimdir de bu donem boyunca emin olarak soyleyebilirim cevabını ..
Derin dusunce asamasındayım suan ::)
Happiness is when what you think, what you say and what you do are in harmony - Gandhi

Çevrimdışı Altın buda

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2008, 22:14:24 »
ben de 20 yaşındayım ve stajdayım şu an ve benim için de zor denebilecek günler başlıyor. iş yaşamını gercekten görecem artık.... muhasebe departmaNI VE ben hic uyuşmayan bir ikili olacak hadi hayırlısı:( seni aNlıyorum canım. ve yılmamak zorunda oldugumu hissediyorum sanki....
endi Faniliğinle Yüzleş!

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2008, 09:19:44 »
Kendimi evcilleştirmek için dört bir tarafından çekiştirilen vahşi bir at gibi hissettim uzuun zaman...Okunması gereken okullar; kazanılması gereken sınavlar...Hep çok sevdiğim işler yaptım; bana hep heyecan verdi; ancak beni kısıtlayan birşeyler vardı hep...Ben de 3 ay önce kendi işimi kurdum; istifa ettim...Nilüfer' in dediği gibi hayatımın en parasız dönemini yaşıyorum; bazen bu beni sıkıyor; ama ruhum özgür... Biliyorum, eminim ki hergün herşey daha da iyiye gidiyor...

Bir gün geriye baktığımda noktalar birleşecek ve en doğru yolu seçmiş olduğumu göreceğim; zaten sanırım hayatta hep en doğru yolu seçmekten başka çaremiz de yok...Bu yol bize baştan yanlış ve acılı görünmüş olsa bile, ileride geriye doğru baktığımızda herşeyin yerli yerinde olduğunu biliriz...

İnsanlar her zaman içinde bulundukları duruma göre en doğru seçimi yaparlar...

Mutlu bir gün dilerim. ;s
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2008, 19:28:25 Gönderen: nazlita »

HarikaTurunç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2008, 11:50:54 »
   Nazlı cım  yeni resmin çok güzel,kargalar seni bir görürlerse herhalde çok şaşırılar.Hatırlarsan ilk zamanlar yapamıyorum diye gülüyordun kendine,tıpkı bunun gibi gelecekte de gülerek hatırlayacaksın parasız haline.Sna bu yolda başarılar diliyorum canım.

Çevrimdışı Maxilla

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2008, 22:22:54 »
Genelde ofis işlerine karşı negatif bir tutum algıladım ve bu konuda kendi fikrimide belirtmek istedim.

Benim işimde dört duvar arasında yani ofis içinde geçen bir iş fakat çok sevdigfim bir işi yapıyorum,hatta iş bile demeye dilim varmıyor; çok sevdigim bir hobiyi yapıyor gibiyim meslegimiyaparken ve bu sayede kendimi 1 gün bile çalışmış saymıyorum, sadece keyifli bir iş yapıyor olarak görüyorum kendimi; üstüne birde para alıyorum hihi

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2008, 23:18:29 »
 hihi hihi hihi ne iş yapıyorsun Maxilla? Parti organizasyonu?  ;ee

Çevrimdışı Maxilla

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2008, 23:45:32 »
İspanyolca öğretmedigim kesin hihi hihi

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 02 Temmuz 2008, 10:34:38 »
Ya bir bilsen ispanyolca öğretmenin ne zevkli bir iş olduğunu; sana da öğretiyim; sen de başkalarına öğretirsin görürsün ;)

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2008, 22:44:01 »
Bende bu işsizlik dönemimde hayatımın en parasız anlarını yaşıyorum, buna rağmen istediğim çok şeyi yapabiliyorum... İnşallah hepimiz için bunlarda geçicektir. Sağlık ve sıhhat yerinde olduğu müddetçe bence hiç problem değil. Her gecenin sonunda bir sabah olduğuna inanıyorum. Belki birkaç sene yine başkalarının yanında çalışacağım, ama ileride iyi, başarılı ve mutlu bir patron olacağıma yürekten inanıyorum. Azimli insanlar defalarca yenilirler yada defalarca şanssızlıklar ile karşılaşabilirler ama kararlılık ve tutarlılık varsa başarı kaçınılmazdır. Hayallerimiz ve umutlarımız varsa her imkansızlık bir fırsata dönüşecektir. Yeterki enerjimizi kaybetmeyelim...

Sevgilerimle.

Çevrimdışı Gülçin

• Kıdemli üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 06 Temmuz 2008, 12:28:18 »
  ;n Tüm umutlarının ve inançlarının en kısa zamanda gerçekleşmesini diliyorum .............Sevgiler.......  ;n
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2008, 12:30:26 Gönderen: cennet »
G.G

Çevrimdışı gezgin33

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2008, 18:21:48 »
ben hayatım boyunca iş bulma konusunda hiç sıkıntı cektigimiş hatırlamıyorum bir şekilde bir işten ayrıldıgımda birileri gel birlikte calışalım diyordu bi şekilde...   vere genişligimi bilemiyorumda baska nasıl bir gucse...  universite hayatım boyunca spor organısasyonlarına cok katılıyordum... hakemlikler antrenörlukler .. bu sayede sosyal cevrem oldukca gelişti...  son 3 yılda masörluk yaptın antalyanın derin maviliklerinde....

Maxilla arkadasımızın dedigi gibi severek yaptıgınız işlerde calışmış gibi görunmuyorsunuz zamanın nası lgeçtigini bile anlamıyorsunuz ki cok hızlı calışmaya zaman yok sanki....

umarım sevdiginiz işi yaparsınız ve yaptıgınız iş  sizi hiç bir zaman tatmin etmez hep daha fazlasını ister hedef buyutursunuz....

okulda izci liderligi yaparken duvarda gördugum ve begendigim bir yazı vardı hatırladıgım kadarıyla....

gittiginiz yolda engellerle karşılaşmıyorsanız bilinki bu yol sizi basarıya göturmuyordur...
Eyy Tavugun kıcından dusene muhtac insan oglu...
Ne diye böburlenirsin bilmem ki?

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 14 Ağustos 2008, 13:29:44 »
ben de 20 yaşındayım ve stajdayım şu an ve benim için de zor denebilecek günler başlıyor. iş yaşamını gercekten görecem artık.... muhasebe departmaNI VE ben hic uyuşmayan bir ikili olacak hadi hayırlısı:( seni aNlıyorum canım. ve yılmamak zorunda oldugumu hissediyorum sanki....
Sevgili Altın Buda,
Bu mesajı görmemişim.Ama bu konuda sana bir şeyler söylemem lazım, bir muhasebeci olarak.
Ben de ilk başladığımda çok ümitsizdim.Hatta braşımı değiştirmeyi bile düşündüm.Vergi kanunları ve bir sürü arapça kökenli mevzuat hiç bana göre değildi.Ama rakkamlarla oynamayı da çok seviyordum.Yüksek lisansta rehberimle çalışırken bir şeyi farkettim.Muhasebe öyle geniş bir alan ki.İstediğin yerde uzmanlaşabilirdim.Ve de seçimimi finansal analiz ve raporlama konusunda yaptım.Tabi ki bunu yapmak için mevzuat ve muhasebe bilmem lazımdı ama esas kısmı benim sevdiğimdi.

Sen de istersen işin mevzuat kısmını seviyorsan vergi konusunda uzmanlaşabilirsin.Veya muhasebe tekniğini geliştirip odit 'çi olabilirsin.Ya da ne bileyim denetim ağırlıklı çalışırsın.Ama sonuçta işin mutfağından biraz geçmen lazım.Sonrası sana kalmış.Ama sakın yılma ve ne istediğine tam karar verip o yolda ilerle.
Göreceksin ki başaracaksın.
Sevgiler.
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

Çevrimdışı deep inside

• Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 15 Ağustos 2008, 21:55:50 »
Nameste arkadaşlar, 5 Ağustos'ta işe başladım. 5 aylık işsizlik dönemim sonunda bitti. Umarım bu işim iyi gider ve sonu güzel olur.

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 16 Ağustos 2008, 08:30:17 »
Çok sevindim Ayşegül.
Hayırlı olsun.
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 20 Ağustos 2008, 18:37:59 »
Hayırlı olsun Ayşegül,çok sevindim!Umarım bu işte aradığını bulursun.

Çevrimdışı nilüfer

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 21 Ağustos 2008, 09:47:20 »
yazını geç te olsa gördüm ayşegülcüm ,belkide 5 aylık işsiz olduğun dönem sana çok fazla deneyim katmıştır ve yeni işine seni hazırlamıştır  yeni işinde yüksek enerjiler dilerim
Gönül fısıldar ..dil söyler
Gönül söyler ..el yazar

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 21 Ağustos 2008, 17:16:17 »
Ayşegül;

Hayatta herşeyin bir zamanı ve nedeni olduğuna inanıyorum; çok sevindim yeni işin hayırlı olsun...

Bizi gelişmelerden haberdar et, nasıl gidiyor?