Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Zihnimin efendisi olma yolunda harika bir adim attim:)  (Okunma sayısı 3542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı natalie

• Genel Yönetici
  • Üye
  • *
    • pulcinella
Merhaba arkadaslar,
Bu sabah kizlari zeytinburbundaki okullarina birakip esimin cagaloglundaki isine gitmem gerekiyordu. evden ciktigim andan itibaren zihnimde bir konusma basladi: 'gidiyim cagalogluna kurt boregi yiyim!', 'aman bugun yesem ne olur sanki,iki gun dikkat ederim' (mert hoca 'yersen iki gun dikkat et' dedi ya onu kullaniyor akli sira), 'bak bol pudrasekerli kurt boregi diyorum, aylardir yemedim'
o konusuyordu ama ben bu konusmalari hic takmadan dogru eve 10km gerisin geri gittim sirf yulaf ezmeli kahvaltimi yapmak icin:) kontrol bendeydi cunku bu konusmalari dinlerken bedenime baktim istiyormu diye, istemedigini soyledi. gercekten de duydum bunu:) zihnim eski aliskanliklari bir kaset gibi tekrarliyordu, ama bu konusmalar o kadar kuvvetsizdi ki artik. Ve bu konusmalarin sadece aliskanlik oldugunun, otomatiklesmis tepkiler oldugunun o kadar FARKINDAYDIM ki. inanilmaz bir deneyim oldu ve sanirim beni daha da guclendirdi. Efendi benim artik... ;)
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2007, 00:15:30 Gönderen: Mert Güler »
http://www.klasikyoga.com
http://www.yogadukkani.com

anlamakla ilgili herşeyi unut, sadece yaşa, o zaman anlarsın...

Çevrimdışı Nisa Aktürk

• Üye
  • *
  • Her ne Ararsan Kendinde Ara - Hacı Bektası Veli
Ynt: Zinimin efendisi olma yolunda harika bir adim attim:)
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2007, 14:56:14 »
tebrikler Natalie,

birgün bende böyle bir yazı yazarım işallah  :-\

Sevgilerimle Hoşcakalın
Nisa

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2007, 15:48:57 »
Natalie  ;n
Ne güzel bir paylaşım; çok mutlu oldum; zihnimizi eğitmek ve ona hükmetmeye başlamak benim için de ilginç bir deneyim oluyor; iç seslerimle yüzleşiyor, onlardan kaçmıyorum; olumsuz, zararlı içseslere kulak asmıyorum  ;g

Nisacığım;
Senin çok olumlu bir enerjin ve gözlerinden fışkıran güçlü bir ışığın var; kararlı biri olduğunu düşünüyorum; eski çikolata canavarlrından olarak diyorum ki; sabrın sonu selamet...

Sevgiler...
 ;n

Yonca Güler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2007, 16:01:38 »
Ben sigarayı bıraktığımda natalie gibi hissetmiştim. 4 yıl önce bir gün niye diye sordum kendi kendime, sen ki bu kadar yaşamayı seviyorsun.Hayattan böylesine zevk almasını seviyorsun, neden kendini sigara gibi melun bişeyle zehirlemeyi tercih ediyorsun.Haydi geçtim zehirlemeyi, zira sigara içen bi insan zaten bu bilinçte olamıyor ne yazık ki.Dünyanın herhangi bir yerinde küçücük çocuklar aç kaldıkları için hayatlarını kaybederken sen bi tutam tütün ve kağıt parçasını yakmak sureti ile dumanını içine çekiyorsun ve dumanı havaya üflüyorsun.Yaktığın her bir sigara para ve sen bu parayı yakıp dumanını havaya üflüyorsun...Şimdi ne kadar garip geliyor.
Sigarayı isteyen zihnimi dinlemedim bile. 4 yıl geçti.Oda artık istemediğim şeyleri yaptıramayacağını biliyor sanırım çünkü hiç olmaması gereken şeyleri bana yaptıramıyor.Eee bu arada düşünürsek natalienin kürt böreği istedi benimkinin yanında çok masum kalıyor...Tebrik ederim natalie.:)

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2007, 17:02:08 »
Tebrikler Natalie :D

Ben de yaklaşık 3-4 haftadır hiç kahve içmemiştim ve zaten canım da istememişti.Bugün kokusu önce burnumda tüttü...Sonra içim haydi iç bir keyif kahvesi,arada kendini çok bastırmamayı da deneyimle dedi.Ve bu iç sesimi dinledim,keyifle içtim.Zaten geçmişte de günde 1 fincandan fazla kahve içmezdim.Belki bir sonraki kahvemi çok daha uzun zaman sonra içeceğim,belki de hiç...Önemli olan vücudumun isteklerini dinlemeyi ve anlamayı öğreniyorum:)

Dünkü sabah kahvaltısında çorba önerin için teşekkür ederim Yonca.Zaman zaman tuzlu birşeyler yemek istediğim için kahvaltıdan 1-2 saat sonra biraz yeşil zeytin yiyiyordum.Tatlı yulaflı kahvaltıya,tuzlu yulaflı çorba çok güzel bir alternatif oldu ;w

Yonca Güler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2007, 18:12:31 »
Afiyet bal şeker olsun da rica edicem kilo olmasın....hihi

Çevrimdışı muhterem

• Üye
  • *
Ynt: Zihnimin efendisi olma yolunda harika bir adim attim:)
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2007, 13:22:05 »
Tebrikler Natalie,
Bu çok olumlu bir gelişme.Demekki zihnimizi kendi haline bırakmazsak başaramıyacagımız hiç bir şey yok.

Yalnız İrem'ciğim, zaman zaman ben de yaşıyorum.
Özellikle 1,5 paket içerken bıraktığım (dediğim ) ama keyif sigarası bahanesi ile 2-3 günde 1 tane içtiğim sigara konusunda.. Bazan zihnimiz sanki bizim istedigimiz bir seymiş yada'' bırak kendini baskılama bir seferden bir şey olmaz'' şeklinde de bizi yönlendirebiliyor diye düşünüyorum.Bunun da üstesinden gelebilmek dileğiyle :)
Kendin İçin Birşey Yapmayacaksan ; Kim Yapacak ?
Başkası için bir şey yapmayacaksan ;Varolma'nın Anlamı Ne?
Şimdi Yapmayacaksan ; Ne Zaman ?

irem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2007, 14:05:27 »
Evet Muhterem haklısın ;x.Ben sigara içtiğim dönemde de ,sigarayı azalta azalta bırakabilmiştim ve sigarayı keyif olarak algılamayı bırakmıştım.Kahve için de vücudum ve zihnimle  anlaşarak böyle küçük denemeler yapıyorum şimdilik,ama yazdıkların kulağımda küpe ;)Teşekkür ederim.

Çevrimdışı natalie

• Genel Yönetici
  • Üye
  • *
    • pulcinella
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2007, 17:01:54 »
Tebriklerinizi mutlulukla kabul ediyorum :D

Ben paylaşmayı çok seviyorum deneyimlerimi ve öğrendiğim şeyleri. İsterlerse üstüme gülsünler ben kendimden emin olduktan sonra anlatmaktan çekinmiyorum. Gülseler bile, garipseseler bile benden duyduklarının artık kafalarının bir köşesine yer ettiğini biliyorum. Ve bir daha böyle birşeyle karşılaştıklarında da tepkiler daha az otomatik oluyor, çünkü farketmeseler de bu konu üzerine düşünmüş oluyorlar.

Bu arada Nazlı pazar akşamı belki gelebilirim, çok istiyorum buradaki diğer insanlarla tanışmayı ;).

nazlita

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2007, 17:40:10 »
İyi ki de geldin Natalie :) çok sevindim sen kapıdan içeri girince :) uzaktan bravo diye bağırdım hatta ehehe  ;q

Çevrimdışı natalie

• Genel Yönetici
  • Üye
  • *
    • pulcinella
« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2007, 18:44:51 »
Evet gelmem çok iyi oldu ama geç kalınca çok kaynaşamadık ;g, sonra geç oldu diye çıkmak zorunda kaldım. Bir dahaki sefere artık...