Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Yarının Tanrısı  (Okunma sayısı 2638 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı natalie

• Genel Yönetici
  • Üye
  • *
    • pulcinella
Yarının Tanrısı
« : 14 Mart 2008, 17:09:42 »
Neal Donald Walsch çok ama çok önemli benim için. Onun kitapları harikadır, tabii yine benim için  :). Tanrı İle Sohbet kitapları bana göre oturup günlerce konuşulmalı ve uygulamak için üzerinde çalışılmalı. Tüm dünyada bu kitapların içeriğinde bulunan bilgileri hayata geçirmek için çalışan insanlar ve gruplar var.
Yeni bir kitabı çıkıyormuş, tanıtımını okuyup sizlerle paylaşmak istedim.
SEVGİ'yle

Yayına hazırlanan ve GOA Yayıncılık tarafından düzenleniyor olan "Yarının Tanrısı" isimli kitap Tanrı'yı yine ve yeniden bizlerle buluşturacak gibi. Bakın Neale kitap hakkında nasıl bir mesaj iletiyor tüm insanoğluna. . .
------------------------------------------------------------------------------------

Uygarlığımız, en büyük macerasının ve en sıra dışı başarısının eşiğinde durmaktadır. Şimdi sizden kendinizi bu yaratımdaki yerinizi bulmaya adamanızı istiyorum.
Bu kitap Yarının Tanrısına bir bakıştır. Bu, insanlığın geleceğini ilgilendiren bir konudur. Ama öyle uzak bir olasılığa ilişkin bir vizyon da değildir. Daha çok önümüzdeki otuz seneye ilişkin çarpıcı bir öngörü içermektedir. Yakın geleceğimiz ve onun yaratılışında insanların oynayabilecekleri rol hakkındadır. Bu yaratılışta sizin oynayacağınız rol hakkındadır. Ne olacağı ve nasıl olacağı hakkındadır.
Diğer Tanrı İle kitapları gibi bu metin de, Tanrıyla bir sohbet biçimindedir, ama ondan faydalanmak için bu sohbeti gerçekten yaptığıma inanmanız gerekmiyor. Tek gereken açık fikirli olmanızdır. Bu kitap bunu nasıl başaracağınızı da açıklamaktadır.
Sır’ın kişinin yaşamının her alanını dönüştürebileceğine her zaman inanmıştım, ama artık bunu biliyorum. En ufak bir şüphe duymadan söyleyebilirim ki, kendinizi hangi durumun içinde bulursanız bulun, Sır’ı öğrenmek ve yaşamak hayatınıza hak ettiğiniz ve sahip olmanız beklenen sınırsız neşe ve doyumu getirebilir ve getirecektir.
Sizi uyarmam gerekiyor. Bu kitaptaki bilgilerin sizin için yeni olmadığını göreceksiniz. Buradakilerin büyük çoğunluğunu, dünya bilgelik geleneğinin tüm kutsal metinlerinde toplu halde bulabilirsiniz. İnsanlığın tüm usta öğretmenleri söylenecek hemen her şeyi zaten söylediler. Aynı şekilde, benim daha önceki yazılarımda da bahsedilmeyen pek az şey kaldı.
Peki o zaman bu kitabı neden okuyasınız? Benim size önerim; bize daha önce verilmeyen bilgeliği içerdiği için değil, şu ana kadar dinlemediğimiz bilgeliği tekrar ettiği için okumanızdır.
Bu bilgeliği şimdi dinlemezsek de, daha fazla tekrarlatma şansımız olmayabilir.
Bir eşiğe geldik, biliyorsunuz. Seçtiğimiz yönde gidebileceğimiz kadar gittik. Bu gezegende bildiğimiz anlamda yaşamı korumak istiyorsak, artık gidişatımızı değiştirmemiz gerekiyor.
İnsanlık daha fazla öfke nöbetini kaldıracak bir durumda değil. Dünyanın sonunu küçük bir çantaya sığdırmanın yolunu bulduk. Uygar toplumların ölümünü virüs dolu bir zarfın içine kapatıp mühürlüyor ve kolayca postaya atabiliyoruz. İnsanın kaderinin mühürlenmesi böyle bir şey olsa gerek...
Kendimizi, gözümüzü bile kırpmadan uçakları binalara yöneltecek, binlerce insanı öldürecek şekilde eğittik. Dış politikayı ilk saldıran olarak –önce ateş açıp sonra soru sorarak– yürütmenin son derece normal olduğuna kendimizi inandırdık.
Dünyayı yok ederek onun üzerinde egemenlik kurabileceğimize karar verdik ve bunu yaptığımızın farkında değilmişiz gibi davrandık. Besinlerimizin temel genetik yapısını değiştirerek onları geliştirebileceğimiz sonucuna vardık. İnsanların yüzde yirmisinin, dünya gelirinin yüzde seksenine sahip olmasının doğru bir şey olduğuna karar verdik ve buna, iyi yaşam adını verdik.
Kısacası, şaşkın bir haldeyiz. Ancak bu karışıklıktan bir çıkış yolu var ve oraya varmamızda siz de bir rol oynayabilirsiniz. Bu kitap sizin rolünüzden bahsediyor. Buna göre insanlık, önümüzdeki otuz sene içerisinde insanlık tarihinin gidişatını değiştirecek son derece olumlu, canlandırıcı, yeniden şekillendirici ve her yönüyle ters yüz edici bir paradigma değişimi yaşayacak. Ve sizi –evet sizi, şu anda bu kitabı
tutmakta olan kişiyi– insanlığın yeniden keşfedilmesine katılmaya davet etmektedir.
Bu kitabın yazılma nedeni budur: Tanrı’dan size, doğrudan bir çağrı.

-------------------------
Neale Donald Walsch
« Son Düzenleme: 14 Mart 2008, 17:14:38 Gönderen: natalie »
http://www.klasikyoga.com
http://www.yogadukkani.com

anlamakla ilgili herşeyi unut, sadece yaşa, o zaman anlarsın...

Yonca Güler

• Ziyaretçi
Ynt: Yarının Tanrısı
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2008, 18:08:39 »
Hmm kulağa hoş geliyor, bir kitap manyağı olarak Neale Donald Walsch'ı duymadım dersem bana kızma ne olur...Yanlız Tanrıyla Sohbeti biliyorum.Şimdi bana Tanrıyla Sohbet kitabının içeriğini biraz anlatırmısın Nataliecim...Ben böyle saçma bişey diye düşünerek ön yargıyla almadım kitabı ama çok bahsi geçiyor her yerde...Bde Tnrıyla Sohbet kitapları diye bahsetmişsin birden çok anladığım kadarıyla...Böyel birinin Tanrıyla konuşmasını mı anlatıyo?

Çevrimdışı nilüfer

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2008, 22:06:56 »
Sürekli bahsettiyorsun natalie ,elimdeki kitapları bitirir bitirmez okumak istiyorum ( ama nedense kitaplar hiç bitmiyor ,daha doğrusu bitiyor sonra çok alakasız  zamalarda başka bir şey elime geçiyor).arkadaşlar bir de kütüphanemiz olsaydı ne güzel olurdu :))
Gönül fısıldar ..dil söyler
Gönül söyler ..el yazar

Çevrimdışı natalie

• Genel Yönetici
  • Üye
  • *
    • pulcinella
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2008, 22:41:02 »
Bahsedeyim biraz... Bu gerçek yaşanmış bir şey ve Neale'in bu kitabı yazana kadar yaşadıklarını anlatan, yani nasıl bu aşamaya geldiğini anlatan bir film de var, bunu çoğaltıp vericem sizlere de  :). Neale içsel olarak duyduğu bir ses ile soru cevap şeklinde bir diyaloğa giriyor.
Tanrı ile Sohbet 4 kitaptan oluşuyor, aslında sonra 2 kitap daha var. Birinci kitapta kişisel problemlerimiz, ilişkilerimizin çözümleri üzerinde duruluyor. İkinci kitapta yaşadığımız gezegen üzerinde yaşanan sorunlar ve çözümleri, üçüncü kitapta ise tüm evren ele alınıyor ve ideal toplum örnekleri veriliyor. Dördüncü kitap ölümden sonra ile ilgili, harika ötesi bir vizyon verdi bana. beşinci kitap Tanrı ile dost olmanın yolları üzerine (aslında kendimiz ile dost olmanın  ::)) ve son olarak "Tanrı ile Birlik" kitabı da nasıl Tanrı'dan ayrıldığımızı, insanlığın nasıl bu aşamaya geldiğini, yarattığımız yanılsamaları anlatıyor ki bunda kopmuştum artık...
Birinci kitabın sunuşunda Nil Gün şöyle yazmış:

"Tanrı Sevgidir.
Tanrı Bilinçdir.
Tanrı İçimizdeki Bendir.
Yazarın etkilendiği insanların da yazılarıyla, filmleriyle, şarkılarıyla, kitaplarıyla, verdikleri mesaj hep aynı; Tanrı'nın Sevgi, Kozmik Bilinç ve içimizdeki Ben olduğu.
Öyleyse yazarın diyaloğa girdiği kim?
Kendisi! Özbenliği! Özbilinci! İçindeki Ben'i!
Nasıl Martı Jonathan, Richard Bach'ın Ben'i ise bu kitaptaki Tanrı da Neale Donald Walsch'ın olmak istediği; tabulardan, sınırlı düşünceden, bencillikten, korkudan özgür yaşamak isteyen her insanın olmak istediği. Sınırsız potansiyelini ifade etmek arzusuyla yanan her insanın olmak istediği.
Yazar içindeki Ben'e Tanrı adını vermiş ve onunla konuşuyor. Herkes gibi: soruları sormayı bilen ve yanıtları işitmek için sabır gösteren herkes gibi.
Çoğumuzun yapamadığını yani kendisiyle başbaşa kalmayı ve bu anlamda algıladıklarını yazmayı başardığı için, şimdi onun yazdıklarını okuyoruz, kendi yazdıklarımızı değil."

Her insanın bir şekilde hayatını değiştiren şeyler vardır; bu bir kitap, bir kişi veya bir olay olabilir. Nerede ne zaman hazır olduğumuza bağlıdır bu. Hazır olunca bir şekilde geliyor işte. Yeter ki görmeyi, duymayı bilelim isteyelim.

SEVGİ'yle

http://www.klasikyoga.com
http://www.yogadukkani.com

anlamakla ilgili herşeyi unut, sadece yaşa, o zaman anlarsın...