Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Prana Nail Mat Çivili Acupressure Matı  (Okunma sayısı 4279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı natalie

  • Genel Yönetici
  • Üye
  • *
  • İleti: 1747
  • Karma: +0/-0
  • Cinsiyet: Bayan
    • pulcinella
Prana Nail Mat Çivili Acupressure Matı
« : 07 Ağustos 2010, 19:39:08 »
Satın almak ve fotoğraflarını incelemek için:
http://www.yogadukkani.com/pinfo.asp?pid=352

Prana Nail Mat Çivili Acupressure Matı

42x68cm. boyutundadır
Hindistan'dan ithaldir.
İpek ve pamuktan yapılmıştır.
6440 adet acupres noktasına sahiptir.
Ağırlığı sadece 450gr'dır.

Çivili mat kökleri Hindistan mistizimine dayanan çok eski bir olgudur. Orijinal hali Yogiler, yoga uygulayıcıları tarafından fiziksel, mental ve duygusal sıkışıklıkları çözmek için kullanılmıştır. 4000 yıllık Çin yazılarında fiziksel ve ruhsal vücut arasındaki dengenin sağlamasında iğne ile tedavinin kullanıldığı görülmektedir.

80'li yılların ilk dönemlerinde Nail matlar Rusya'da görülmeye başladı. Sağlık tedavilerinde kullanıldı ve çok olumlu sonuçlar verdi. Hastaların ilaç tedavisine ihtiyaçları kalmadığı görüldü. Tedavisi mümkün olmayan vakalar da bile iyileşme gerçekleşti. Rusya'daki hastanelerde nail mat ile ilgili geniş kapsamlı araştırmalar yapıldı. Olumlu sonuçlar elde edildi. Nail mat'ın iltihaplanmayı azalttığı, bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği, yeni kasların gelişmesini sağladığı görüldü. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasına ve stresin azalmasına yardımcı oldu. Böyle basit bir olgunun fiziksel vücutta sağladığı olumlu faydaların bu kadar fazla olması Rus doktorları şaşırttı. Nail mat aynı zamanda ruhsal sağlığı da etkilediği, saldırganlığı azalttığı ve empati arttırdığı görüldü. Nail matın depresyona da iyi geldiği gözlemlendi.
Prana Nail mat 6440 adet sivri uçlu plastikten oluşan geometrik tasarımla hazırlanmış ruhsal ve fiziksel sıkıntıların giderilmesini sağlayan terapi ve masaj matıdır. Bu eski Uzakdoğu uygulamasını modern hali ile stresten kurtulmak, enerjinizi yükseltmek ve sağlıklı bir ruh haline kavuşmanız için kullanımınıza sunuyoruz.
Vücutta ne gibi değişikler oluyor?
Sırrımız çivilerin sırtımıza uyguladığı ''acupressure'' etkileri ile sırt bölgesinde vücuttaki endorfin ve oxytoksin hormonlarının salgılanmasıdır. Endorfin vücuttaki doğal ağrı kesicilerdir. Kişinin iyi hissetmesini sağlar. Oxytoksin normal olarak süt emzirmede, vücut temasında ve seks sırasında salgılanmaktadır. Kişinin sakinleşmesini sağlar. Vücudumuz dinlenir, stresimiz azalır ve sonuç olarak rahat bir uykuya geçmemize yardımcı olur. Bel ve boyun ağrıların azalmasını sağlar.

Nasıl kullanılır?
Prana Nail matınızı yatağınıza ve yumuşak bir zeminin üzerine seriniz. Sırtüstü matın üzerine uzanın. Eğer çivilerin rahatsız edici bulursanız matın üzerine ince bir kumaş örtebilirsiniz. Amacımız doğrudan matın üzerinde uzanmaktır. İlk başta hafif bir sızı veya yanma hissedebilirsiniz hatta bu acı bile verebiliri ancak gerçekleşen eşit bir baskıdır ve birkaç dakika içinde kan dolaşımının başladığını hissedeceksiniz ve sırtınız ısınmaya başlayacaktır. Endorfin ve oxytoksin hormonlarının salgılanmaya başlaması ile rahatlamanızı sağlayacak güzel duygular vücudunuzu ve ruhsal yapınızı olumlu yönde etkileyecektir. Prana Nail matı bir süre kullandıktan sonra alışkanlık yaratacaktır. Bu yan etkileri olmayan güzel bir alışkanlıktır. 10-15 dakika matın üzerinde farklı ve iyi hissetmeye başlayacaksınız ve 20 dakika kadar dinlenmeniz sonucunda sakinleşmiş ve stresten arınmış olacaksınız. Matın üzerinde uykuya bile dalabilirsiniz. Bunu yaşamak Prana Nail Matı uykusuzluk problemleri çekenler için cennette olmayı hissettirecektir. Nail matı zaman içerisinde vücudunuzun diğer bölümlerinde de kullanabilirsiniz. İyi hissediyorsanız sonuç iyidir! Eğer tıbbi bir rahatsızlığınız var ise Prana Nail matı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
Prana Nail matınızı kolayca taşıyabilirsiniz. Seyahat sırasında da pratik katlanması ile yanınıza kolayca alabilirsiniz. Kullanmadığınız sırada mıknatıslı düğmesi sayesinde çocuklardan ve evcil hayvanlardan rahatlıkla ulaşmalarını engelleyebilirsiniz. Kullanıcılarımızın Prana Nail matlarını yatağın altına veya dolaba saklamak yerine her zaman göstermek isteyeceklerini düşünüyoruz. Matlarımızın üstündeki ‘’Prana’’ logosu sizlere ’’özel’’ olma hissi sağlayacaktır. Geniş renk çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle maskulin renklerden siyah ve lacivert bayların kullanımı için bize övünç kazandırmaktır.

Prana Nail Matın en önemli etkileri;
·         Günlük stres ve huzursuzluğunuzu azaltır.
·         Sırt, boyun ve bel ağrılarınızı azaltır.
·         Enerjinizi yükseltir.
·         Uyku sorunlarınıza (insomnia ) çözüm sağlar.
·         Fiziksel ve ruhsal olarak ‘’iyi’’ hissetmenizi sağlar.
·         Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir.
·         Kuvvetli bir bağışıklık sistemi ile vücudunuzda oluşabilecek enfeksiyonları engeller.
·         Yeni sağlıklı kasların oluşmasına yardımcı olur.
·         Metabolizmayı hızlandırır.
 
Prana Nail Matı kimler kullanmalı?
·         Yoğun tempoda çalışıyorsanız
·         Enerjinizi düşük hissediyorsanız,
·         Sırt, boyun ve bel ağrılarınız rahatsızlık veriyor ise,
·         Uyku bozuklukları yaşıyorsanız,
·         Sürekli stresli olduğunuzu hissediyorsanız,
·         Bilgisayarda uzun süreli çalışıyorsanız,
·         Uzun süreli ayakta çalışıyorsanız,
·         Kendinize ‘’özel ‘’ zaman ayırmayı düşünüyorsanız,
·         Fiziksel ve ruhsal olarak ‘’iyi ‘’ hissetmek istiyorsanız     
 Prana Nail matı kullanmanızı öneririz.

Binlerce yıldan beri Uzakdoğu ülkelerinde beden ve ruh arasındaki dengenin saptanmasında kullanılan bu uygulama, günümüzde modern teknikler ile birleştirilerek insanları her türlü günlük yaşamdan kaynaklanan fiziksel rahatsızlıklardan ve stresten uzaklaştırmak, enerjilerini yükselterek iç huzura kavuşmak, daha sağlıklı beden ve ruh haline ulaşmanız için Prana Nail matı sizlere sunuyoruz.

Satın almak ve fotoğraflarını incelemek için:
http://www.yogadukkani.com/pinfo.asp?pid=352
http://www.klasikyoga.com
http://www.yogadukkani.com

anlamakla ilgili herşeyi unut, sadece yaşa, o zaman anlarsın...